Skocz do zawartości

Radioodtwarzacz - pułap 800 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w nowym miejscu, a kultura nakazuje przywitać się, więc... dzień dobry wieczór wszystkim :).

 

Zabrałem się za dwudrożną instalację w Mondeo Mk III. Posiadam w przodzie zestaw Focal PS 165, drzwi wytłumione. Gra to obecnie na kupionym dość dawno temu wzmacniaczu JBL 75.4 pod jakimś podstawowym Kenwoodem KDC 4044, który był w samochodzie przy zakupie. Noszę się z zamiarem zmiany jednostki na coś w granicach 800 zł. Od dwóch tygodni przeglądam zarówno to forum, jak i kilka innych miejsc, a to powoduje że mam jeszcze większy mętlik w głowie. Moje założenia to obsługa WAV (nie po to buduję w miarę przyzwoite audio żeby psuć to formatem mp3, a nie mam miejsca na wszystkie płyty CD), Bluetooth (do rozmów telefonicznych, niekoniecznie z profilem audio) oraz ustawienia czasowe i 2 pary RCA. Zbędna jest mi aktywna zwrotnica i nawet napęd optyczny. Zakładam, że pozostanę w swoim dwudrożnym pasywnym systemie. Niestety chyba będę musiał pójść na jakiś kompromis, bo nie widzę modelu dla siebie :P. Znalazłem kilka mniej lub bardziej pasujących:

1. Kenwood KDC-BT92SD (BT, pilot IR, 3x RCA 4V, czasówki, EQ 13-pasm, niestety brak WAV)

2. Kenwood KDC-BT53U (BT, 3x RCA 2.5V, czasówki, EQ 13-pasm, WAV)

3. Pioneer DEH-8400BT (BT, 3x RCA 4V, EQ 5-pasm, chyba brak czasówki, WAV)

4. Pioneer DEH-X9500BT (BT, 3x RCA 4V, EQ 5-pasm, chyba brak czasówki, WAV)

5. JVC KD-R90BTE (BT, 3x RCA 5V, EQ 5-pasm, czasówka, WAV)

6. Clarion CZ-702E (brak WAV, ponoć szumi)

 

Wszystkie moje wymagania spełnia Pioneer 80PRS, ale chyba nie skuszę się na dołożenie 500 zł, które być może przeznaczę na upgrade wzmacniacza.

Drugie miejsce zajmuje JVC KD-R90BTE. Nie mam jakoś jedynie przekonania do JVC, ale może to błąd?

Trzecia pozycja to Kenwood BT53U. Przemawia za nim rozbudowany, 13-pasmowy korektor. Czy na wyjściach 2.5V w stosunku do 4V czy nawet 5V bardzo stracę? Nie bardzo można znaleźć też w sieci opinie o nim, chyba zbyt świeży model.

 

Proszę o pomoc w podjęciu decyzji :). Może coś z powyższej listy, a może zupełnie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Clarion CZ-702E (brak WAV, ponoć szumi)

Nie wiem czy ten szum Ci przeszkodzi w słuchaniu muzy :)  Właśnie skusiłem się na to radio i jestem zadowolony, w porównaniu do poprzedniego (p77mp) gra szerszym pasmem a i eq ma dość rozbudowany co ma spore znaczenie przy tym modelu focali bo tweeter lubi niekiedy dać piaskiem po uszach. Jeśli wybierasz już radia tego pokroju to zastanów się nad aktywką nawet z tweeterem na końcówce radia. Same czasówki na tych głośnikach potrafią zdziałać cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Jeśli wybierasz już radia tego pokroju to zastanów się nad aktywką nawet z tweeterem na końcówce radia.

 

Jak to się ma do przesunięć fazowych? Przy dwóch różnych wzmacniaczach (radio i zewnętrzny) napędzających ten sam zestaw mamy średnią kontrolę nad fazą. Tak czy owak ograniczenie gdzieś muszę sobie wprowadzić i założyłem że system póki co zostaje pasywny. Najbardziej interesują mnie opinie o jakości dźwięku z BT53U i JVC (chociaż tych trochę akurat można znaleźć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia ... fajnie by było, jak by poprawiały babole instalacji i aplikacji zarazem :D

Czy każda wypowiedź jest brana tak dosłownie? Dla kogoś kto jest świeżakiem w CA czasówki są już znaczną poprawą bez względu na to czy poprowadził idealną instalacje czy walnął jakiegoś babola. Mam jeszcze sporo rzeczy do poprawienia i dopóki tego nie zrobię korzystam z dobrodziejstw jakie daje technika. Nie każdy na początku musi znać wszystkie niuanse związane z tą tematyką i mieć system skrojony na miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zgodzisz sie kolego Hellsin ze jesli masz system, ktory gra "jakos" ale sluchajacemu sie to granie podoba i ustawisz opoznienia czasowe (zakladam ze w miare poprawnie) to roznica "na +" bedzie ogromna. Poza tym NIE rozmawiamy w tym watku o systemie "na co mnie mata" tylko "Focal PS 165, drzwi wytłumione" wiec pewne założenia powinniśmy przyjąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, podywagujcie może w prywatnych wiadomościach na temat błędów w instalacjach, a ja nadal proszę Was bardzo o poradę w zakupie odtwarzacza. Jak wspominałem zależy mi na WAV'ach i mam nadzieję że te same osoby podważające jakość instalacji i wytykające ich błędy nie napiszą - "wystarczy Ci dobre MP3". Znam dobrze kodowanie MP3 i wiem od strony programistycznej czego można się po tym spodziewać, a wszelkie "polepszacze" w sprzęcie audio są sztucznością, której wolałbym unikać. Alternatywą dla WAV zostaje nadal wożenie płyt CD, których przynajmniej w przypadku kilku tytułów wolałbym nie rysować w samochodzie :).

Muhomor, nie przeglądałem, ale sprawdzę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dobrym modelem radia z odczytem pliku WAV był JVC KD-R921 - niektórzy go sobie chwalili, lecz osobistego odsłuchu nie miałem. Jeśli mi się wydaje dobrze to JVC KD-R90BTE jest jego następcą także w ten model bym się kierował.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg informacji, które znalazłem na forum jest to to samo radio w nowszej odsłonie wizualnej. Szkoda, że nie słuchałeś go, bo chciałbym dowiedzieć się jak wygląda porównanie jakości audio między nim, a jakąś Alpine czy chociażby wspomnianym wcześniej Clarionem 702. JVC spełnia wszystkie moje założenia - pytanie czy nie lepiej pójść na jakieś ustępstwa w wyposażeniu zyskując lepszą jakość (jeżeli taka mogłaby być znacząca z innych odtwarzaczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich.

 

Mam podobny dylemat z wyborem jednostki najpierw miało być  do 600 teraz jest do 800zl.

 

Zaczynam dopiero przygodę z CA, mam fabryczną instalację w A6 C5. 

 

Znudził mi się oryginalny setup. Na pierwszy ogień pójdzie własnie jednostka. 

 

Moje oczekiwania spełnia JVC KD-R90BT, jednak ciągle mam dylemat czy to dobru wybór

 

Tylne wyjście USB, aux,odtwarzanie Wav, czasówki, multiloclor podświetlenie, wejście na cd schowane pod panelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnę o jakże pospolitym i ostrzącym Alpine CDA-9855R  lub "nie ostrzącym " 9835R  do takiego radyjka można tanio dokupić zmieniarkę na 12 płyt CHA-1214 i jest to tez jakimś rozwiązaniem 

 

ale przecież alpiny ostrzą  :wink:

 

p.s. sorki za sarkazm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porownanie gry tego jvca,tj 921bt z 9855 na tym samym systemie. Zmiana wynikła z checi przejscia na aktywne granie, narazie jednak gra pod ori zwrotka. Moje preferencje mogą odbiegac od innych dlatego nie sugerujcie sie zabardzo. Nie wiem kto stworzył mit ostrzacej alpiny, ale mial pewnie zle zestrojony system. Na gorze nie odczulem jakies ogromnej roznicy, srednica sie troche poprawila. Jednak dol znacznie bardziej przypadl mi do gustu, jest bardziej miekko i przyjemnie. Zeby ogarnac czasowki w jvc spędziłem bardzo duzo czasu a efekt byl taki ze sub byl ciagle gdzies tam z tylu. W alpine ogarnalem to bardzo szybko, udalo sie ustawic scene na srodku deski, tak jak lubie. Do 9855 kupujesz kca 420i,podłączasz ipoda i w zasadzie funkcjonalnosc poza brakiem bluetootha jest taka sama jak w jvc. A otrzymujesz mozliwosc rozbudowy systemu dzieki zwrotnicy aktywnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sluchales tego akurat jvca i tej alpiny na tym samym systemie? Pisze o moich odczuciach po zmianie jednostki,mozesz sie z tym nie zgadzac. Co do czasowek przeczytaj jeszcze raz bo nie zrozumiales. Mozliwe ze chodzi tu o roznice w jednostkach, w jvc masz cm a w alpinie mozesz wybrac ms z dokladnoscia do jednego miejsca po przecinku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alpince dol miekki? Suba nie mozna skleic? Przeciez jvc ma suba jako jeden (w alpine L i P) i krecisz tylko jednym subem . Co do basu to wlasnie na jvc jest "pulchny" a w alpine "konturowy i zwarty" .

 System systemowi nie równy... więc nie powielajmy schematów, że coś jest zwarte czy ostrzące i pamiętajmy że to jest tylko jednostka lub aż jednostka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oba na stanie ,ba juz rok temu mialem tez mozliwosc sprawdzenia 921 z 9833 i wnioski identyczne .

 

Dodam ze oba systemy na dole sie roznily( komora/pelne drzwi) i wzmacniacze byly inne ,ba nawet auta , a wnioski podobne ;) Co do roznic cm/ms to i tak ma nikle znaczenie bo na oglol robi sie to z zamknietymi oczami wsluchujac sie w muze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...