Skocz do zawartości

Wymiana głośników - problem z tweeterami


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam takie drobne pytanie, szukam tego od 2 godzin na forum i na google i nic...

 

Mianowicie chodzi mi o to czy gdybym zakupił takie 2 zestawy:

http://allegro.pl/glosniki-hertz-dsk165-vw-polo-golf-bora-jetta-lodz-i3224853468.html

 

To czy to by pasowało do golfa IV - mówiąc pasowało mam na myśli wymianę głośników nisko/średnio tonowych w drzwiach, a także tweeterów (głośnikó wysokotonowych) w słupkach oraz w tylnych drzwiach.

 

Chodzi o to czy te głośniczki będą pasowały w standardowe ich miejsca przygotowane w samochodzie:

http://www.moto-land.pl/allegro/GOLF%20IV/G12/1.JPG

oraz

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTFpWT_0qzvFOQYwoegwS3WPRRkefkwiCFH2MWwgpp6YWVzri-Z

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpasuje to podpasuje i będzie ok :D

 

Nie podpasuje na zasadzie plug&play to podszlifujesz troszkę zaklajstrujesz i tez będzie ok :D

 

Czasami montaż wymaga mniejszych lub większych ingerencji. Ale czego sie nie robi dla "tej" jakości dźwięku

 

:zdrowko:

 

A jak poszukasz jeszcze ze 2h na Google to może już będziesz mieć zamontowane. Taka magia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio/nisko tonowe na dystansach podejdą bez przeróbek, ale przy wysokotonowych trochę przeróbek będziesz musiał zrobić. Oryginalne głośniczki są bardzo płaskie i zgrzane z obudowami. Te z zestawu będziesz musiał jakoś przykleić od tyłu jeśli mają być za oryginalnymi maskownicami. Tak z ciekawości czemu ten zestaw i to na dodatek do wszystkich drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie nie jestem żadnym ogromnym maniakiem, a tym bardziej specjalistą car audio, po prostu lubię mieć dobry sprzęt do słuchania. Aktualnie jeżdżę co wyda się pewnie zabawne Oplem Kadetem ; ) a w czerwcu zamierzam kupić za około 11-12 tyś jakiegoś golfa, borę czy passata. Mam nadzieję, że uda mi się dostać dobry egzemplarz...

 

Aktualnie w moim karawanie posiadam jakieś głośniczki SONY podłączone do radia PIONEER UB 2220 + wzmacniacz BLAUPUNKT GTA 4100 i podpiętą do niego skrzynię basową BLAUPUNKT GTB1200. Jak na moje oczekiwania to wystarczająca jakość i głośność. Na radiu bas wyciszony, także głośniki robią mi za tweetery, a na wzmacniaczu bas podbity, więc subwoofer spełnia swoje zadanie.

 

Lecz myślę sobie skoro nowe auto to może i czas na nowy sprzęt, lecz bez zajmowania bagażnika zbędnym balastem. 

 

Tak więc chciałbym kupić takie lub INNE 2 zestawy (aktualnie szukam) które mógłbym wmontować w drzwi, a do tego nowy wzmacniacz np. taki http://allegro.pl/wzmacniacz-blaupunkt-gta-470-moc-840w-4-kanalowy-i3254658049.html

 

Chciałbym żeby to grało na podobnym poziomie jak w moim staruszku. :)

 

Pozdrawiam

 

Edit: Jestem w temacie trochę zielony - dystansy masz na myśli np. z drewna sama obwódka, żeby bebechy głośnika się zmieściły? A sam głośnik zamaskuję oryginalną maskownicą?

 

Już w tym momencie dziękuję za te informacje bo już mi trochę mówią i wiem na co muszę być gotowy.

 

Co do tych 2 zestawów, to jeszcze nie wiem jak się zachować przy kondensatorach, ile mi ich będzie potrzebne i jak to podpiąć, ale myślę że to kwestia czasu i na pewno gdzieś wyczytam : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką skrzynię blaupunkta i powiem że to straszne buczydło. Wzmacniaczy blaupunkta też trochę się przewinęło przez moje ręce i z tego co zauważyłem to im nowszy tym gorszy. Choć jak na początek są dość dobre przynajmniej do czasu kiedy się podłączy coś lepszego( a często wcale nie droższego). Ale nadal nie napisałeś dlaczego 2 zestawy. Miałem passata i do dobrego słuchania wcale nie trzeba było głośników we wszystkich drzwiach. Teraz w ibizie też mam tylko głośniki w przednich drzwiach i też dają radę. Dużo nie znaczy wcale lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...