Skocz do zawartości

Jakie Głośniki do 150 zł??? Opel Tigra


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam samochód Opel Tigra z przodu w drzwiach mam jakieś BLAUPUNKTY kiepsko dają więc chce sobie na tył kupić jakieś głośne, nie pierdzące, czyste głośniki do 150 zł...

Chce przodnie stare BLAUPUNKTY troszke przyciszyć w radiu (żeby tylko cicho grały) a żeby na tyle dawały dobrze.

 

Co radzicie jakie głośniczki...?

Czekam na propozycje...

Oczywiście muszą być 16mm

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Rafał W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki w półkę mają iść?

Lepiej sprzedaj te Blaupunkty (chociaż nie wiem czy warto) i kup coś porządniejszego do przodu.

Ale jeśli upierasz się przy swoim to w tej cenie jedynym rozwiązaniem (jako nowe) są Phonocary jakieś(np z seri Y line albo coś takiego: Phonocar ProTech 165 , chyba że znalazłbyś jakieś używane woferki typu PB czy choćby Helixy (chociaż na tył lepiej pasowałyby PowerBassy)

 

Tyle mojego zdania jako amatora w Car Audio z minimalną widzą zaczerpnietą z tego otoż forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast skupić się na tyle warto było by zainwestować w dobry przód?

Może odłóż jeszcze troszkę i kup dobry odseparowany zestaw na przód. Za 250zł uda się już coś nowego upolować na ellagro (np.Hertz DSK)uważam, że dobry przód to podstawa, tył też jest ważny ale bez dobrego przodu dobrej sceny nie uzyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej tył

Zrób przód w pierwszej kolejności. Za 300zł masz fajnie grający zestaw głośników odseparowanych. Wytłum drzwi przednie porządnie (około 100zł wyniesie się taśma dekarska lub soudal na parę drzwi) i daj je na dystanse z mdf-u. Kup wzmaka 4 kanałowego coś z dobry starych serii za jakieś 300 może trochę więcej, da się wyrwać jakiś dobry klocek do zasilenia przodu jak i jakiegoś małego subika który by uzupełniał dolne pasmo.

 

Podsumowując:

-odseparowany zestaw 2 drożny obsadzony na dystansach z mdf-u i wytłumionych drzwiach

-wzmak 4 kanałowy (w kanały w stereo na przód pozostałe 2 w mostek na suba)

-Nie za duży subik oparty na głośników 10''

 

To taki najprostszy schemat systemu który dość fajnie zagra.

 

co ty na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było

Co radzicie jakie głośniczki...?

Cena

głośniki do 150 zł...

 

Więc czemu doradzacie panele , wygłuszenia, dodatkowy wmacniacz ?

Oczywiście macie racje że to wtedy by zagrało dużo lepiej ale po 1 kolega ma tylko 150 zł , po 2 nie kazdemu zależy na scenie z przodu . Wydaje mi sie że autorowi zależy na tym żeby było poprostu głosniej i czysto bo rzeczywiście jakies tam standardowe Blaupunkty stare nadodatek, pewnie ledwo dyszą i charczą , więc chce poprostu kupic lepsze głosniki, w fabryczne miejsca je zamontowac i tyle. Dlatego kolega rafalwiech oczekuje jak w temacie podpowiedzi co do samych głosników a jeżeli bedzie w przyszłosci chcial cos lepszego i bedzie miał sporo większe fundusze to mozna wtedy doradzic jaki zestaw na przód , jaki wzmak , jaki sub itd itp a w tej chwili nie mysli o czymś takim i chce tylko porady co do głosników na tył. To takie moje skromne zdanie w tym temacie.

Co do samych głosników to ci niestety nic kolego nie podpowiem , bo poprostu nie znam jakichś konkretnych modeli tego typu wiec nie chce nic tu sugerowac , może jest ktos tu na forum co miał stycznośc z tego typu sprzetem i ci podpowie jak w temacie

 

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...