Skocz do zawartości

Dodge Caliber - małe sql.


tbrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tbrek, z miernikiem była by świetna sprawa, myślę że dużo osób by się przekonało do takiego całościowego tłumienia auta...

Czyli generalnie zmiana in plus - rozumiem że koszt materiałów mniej więcej na takim poziomie jak napisałem ( kierowałem się sklepem Kamila ) 

A co do wypowiedzi Burego to może on nie zrozumiał mnie :) Z tym wytycznym to miało być z przymrużeniem oka :) 

Chodziło mi o to że Paweł jak i Ty obracacie się  w około pewnych klocków, a dodatkowo poziom prac u Ciebie jak i  ilość zdjęć jest na bardzo wysokim poziomie, takim jak na Audiocarze w dziale instalacje zamieszczał Paweł. To miałem na myśli :) No chyba że Buremu chodziło o coś  innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 246
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 

 

Od 7.07 przez kolejne 2 tygodnie masz szansę, i to na swoim "podwórku" :) ewentualnie 30km obok :)

 

Półwysep?

 

Jak będę w PL w tym okresie to trzeba się speaknąć.

Jarek i Marek pewnie też chętnie podjadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt materiałów mniej więcej na takim poziomie jak napisałem

 

Tak, nie licząc dyflexów.

 

A co do zdjęć i tłumienia, zanim trafiłem do Pawła w 2007r z alero (które też tu w tym dziale jest) zrobiłem kilka swoich innych aut, zdjęć mam tam znacznie większa ilość, wymagała tego EMMA i jej chory regulamin, lepiej było zrobić 100zdjęć niepotrzebnych niż jednego miałoby brakować :)

 

To auto i tak nie jest na takim poziomie jakim bym chciał, ale wiem że przykładanie się do pierdołów jest mało istotne, więc nie traciłem na nie czasu, robiłem to co uznawałem za potrzebne i stosowne.

 

 

Półwysep?

 

Jastrzębia, zaraz przy Latarni Morskiej

dzisiejsza paczuszka:

 

post-3212-0-73222200-1367934626_thumb.jpgpost-3212-0-96601900-1367934632_thumb.jpgpost-3212-0-09107400-1367934636_thumb.jpgpost-3212-0-02899100-1367934639_thumb.jpgpost-3212-0-98353800-1367934641_thumb.jpgpost-3212-0-17862000-1367934645_thumb.jpgpost-3212-0-08304600-1367934648_thumb.jpgpost-3212-0-06626300-1367934653_thumb.jpgpost-3212-0-48292000-1367934658_thumb.jpgpost-3212-0-82985000-1367934663_thumb.jpgpost-3212-0-46043000-1367934688_thumb.jpgpost-3212-0-65904500-1367934693_thumb.jpgpost-3212-0-56384000-1367934698_thumb.jpg

 

Widoczne powyżej pierścienie są wymienne, wg głośnika jaki przyjdzie mi ochota zamontować, są też wkładane na "ząb" tak więc nie przesuną się jaki są szczelniejsze

średnica wewnętrzna otworu to 180mm, tak więc i mała 8' by się zmieściła :)

Maskownice na woofer, tweetery i średniaki jeszcze dziś udadzą się do kompieli chromowej :D

oraz wstępna przymiarka bagaznika...

 

z lewej strony "nic nie warte wzmacniacze" a z prawej wycinka pod suba :)

 

post-3212-0-57409600-1367934899_thumb.jpgpost-3212-0-73036500-1367934903_thumb.jpg

oraz przymiarka konsoli środkowej, z racji 1,5 din wymagało ramki redukcyjnej, oraz zmiany wyświetlacza na 2 liniowy po 40 znaków

 

w kieszonce niżej wejdzie CB :) na całość potem folia 3M

 

post-3212-0-89370000-1367935619_thumb.jpgpost-3212-0-13982200-1367935615_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


I co by to miało dać ? mata jak i pianka jest wciśnięta aż prawie pod samą szybę, pod tą fabryczną "gumę" zdjęcie deski tylko narobiłoby więcej pracy, nic więcej.

W alero ściągałem deskę, tu po obadaniu wszystkiego (a jak widzisz zdejmowałem co popadło) nie widziałem sensu.

 

czyli "Dodge" jest tam dobrze wygłuszony powiadasz :) ?

 

Poza tym nic nie trzeszczy rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym cb to sobie w tym miejscu odpuść bo będzie wieś. Sprzęt porządny a pod spodem szumofon. Jak chcesz coś zrobić konkretnie to rozbierz go na elementy i zrób zabudowe CB jak należy. Mikrofon w podsufitce, głośnik pod nogami kierowcy, przycisk do nadawania gdzieś w lewarku zmiany biegów a potencjometr w tunelu środkowym.

 

Parokrotnie tak robiłem i było extra.

 

Dodatkowo panel środkowy pod radio zrób w sposób normalny - czyli wklej ramkę tak jak należy, zaszpachluj te półkola po lewej i prawej, z tyłu zrób mocowania do radia i wyświetlacza a następnie całość pomaluj. Będzie profi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ciekawostki powiem tyle, jak go odebraliśmy z portu, miał 2 miesiace po wyjściu z fabryki i 130mil nakulane, po 20km podjeliśmy decyzję o zakupie nowych łożysk kół bo chyba przez sól i wilgoć się rozpadły, kupiłem zestaw i pojechałem do mechanika, na szczęscie najpierw sprawdził - i nic nie wymienił, teraz auto ma 4 lata i 58000 mil i nadal ma swoje łożyska, do czasu tłumienia ciągle szumiały, teraz nic nie słychać, nawet opon (dedykowanych na beton) tak na marginesie, to nie łożyska a opony tak hałasowały, bo na zimówkach jest cisza.

 

No z tym bym podywagował Tomku. Władowałem identyczną ilość materiałów w babciową też GMS(jak wiesz :) ) i czy jest aż taki skok w ciszy... hmm... Jak mówisz warto takie coś kiedyś zmierzyć, gdyż ja jedyną różnicę jaką odczułem to sztywniejszy dach i drzwi(to akurat zasługa mat a nie pianki), ale czy bardziej ciche?... Tak sobie, trochę jestem rozczarowany bo materiałów władowane za parę tys, a efekt nie spektakularny.

Dodam ,że np z tyłu mam podwójnie daną warstwę GMS 022 czyli mata ze sreberkiem plus 2 x GMS- 2 cm pianki i dalej ... Kurczę huczy... Nie mam pojęcia jak się pozbyć tego szumu opon i łożysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę dywagować, miałem okazję przejechać się autem przed tłumieniem, oraz 2 dni po tłumieniu, a nie po 3 miesiącach :) stąd mogę pamiętać jeszcze różnicę :)

Przedtem słuch ciągnął do przednich kół, teraz ciągnie do tyłu bo jeszce go nie poskładałem do końca.

Druga sprawa to to, jakie kto ma wymagania do tłumienia.



 

 


Można wiedzieć jak mocujesz sklejkę do drzwi (chodzi mi o zabezpieczenie antykorozyjne otworów) ?

 

Blachowkręty samowiercące, a rdzę... mam w d.... przez rok czy dwa ruda nie zje mi drzwi, a dłużej mieć go nie będę.



 

 




Poza tym nic nie trzeszczy rozumiem ?

 

Jakoś nic i nigdy nie trzeszczało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to to, jakie kto ma wymagania do tłumienia.

 

 

 

No jak to jakie... :) Z kilkunastoletniej babciuli zrobić lexusa LS 460.... :szok::wink:

 

ps. Nadal nie wiem jak to się stało ,że tak szybko to ogarnąłeś. :/:) A co np z dziurami na oklejanych elementach w które wchodzą jakieś np opaski od kabli, klipsy tapicerki itp, z tym także schodzi babraniny przy klejeniu maty na całej karoserii. Drzwi miałeś przyjazne ja musiałem w każdych wyciągać ramę z szybą aby mieć dostęp, co nie zmienia faktu ,że naprawdę kawał fajnej roboty odwaliłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


oj tak i zapomnialeś dodać że z kopciucha - hybrydę :)

 

A jechałeś może wytłumionym kolibrem ale bez plastików jeszcze? Tzn, czy dużo zmienia jak są założone plastiki względem tylko wytłumionej karoserii, bo ja się jeszcze wszystkich plastików nie dorobiłem i nie wiem czy liczyć na jakąkolwiek jeszcze poprawę czy już kaplica. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym słychać różnicę już po zrobieniu samych furtek. TRUCK, wyłącz silnik to usłyszysz efekt tłumienia :wink:

 

Szkoda , że nie było podwójnych szyb w A6. :D Z hałasami w aucie to jest trochę walka z wiatrakami, już kiedyś to omawialiśmy, wytłumisz wydech to słyszysz silnik, zrobisz silnik to uszczelki dmuchają, wymienisz uszczelki to wkurza ,że szyba za cieńka. Ale lepiej zrobić cokolwiek niż nic, a jeśli robić to jak Tomek, raz a dobrze, kompleksowo a nie smarkać po jednej matce to tu, to tam i podchodzić do tematu 20 razy. Na pewno natomiast jest różnica jeśli chodzi o rezonanse, mi np sub po wytłumieniu zaczął grać zupełnie inaczej, w ogóle niskie czestotliwości, akustyka karoserii się zmienia dość znacznie.

Czy na lepsze? Też nie wiem... U mnie karoseria widocznie bez wytłumienia podbijała sobie trochę pasmo suba i było go jakoś mocniej słychać po wytłumieniu wsadziłem tego samego Braxa w tej samej skrzynce z tym samym piecem i... Ja pierdykam myślałem, że coś się zepsuło, bo 10.1 jakby jedno jajko obcięli albo zaczął grać na pół gwizdka takie bynajmniej jest wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda , że nie było podwójnych szyb w A6. :D Z hałasami w aucie to jest trochę walka z wiatrakami, już kiedyś to omawialiśmy, wytłumisz wydech to słyszysz silnik, zrobisz silnik to uszczelki dmuchają, wymienisz uszczelki to wkurza ,że szyba za cieńka. Ale lepiej zrobić cokolwiek niż nic, a jeśli robić to jak Tomek, raz a dobrze, kompleksowo a nie smarkać po jednej matce to tu, to tam i podchodzić do tematu 20 razy. Na pewno natomiast jest różnica jeśli chodzi o rezonanse, mi np sub po wytłumieniu zaczął grać zupełnie inaczej, w ogóle niskie czestotliwości, akustyka karoserii się zmienia dość znacznie.

Czy na lepsze? Też nie wiem... U mnie karoseria widocznie bez wytłumienia podbijała sobie trochę pasmo suba i było go jakoś mocniej słychać po wytłumieniu wsadziłem tego samego Braxa w tej samej skrzynce z tym samym piecem i... Ja pierdykam myślałem, że coś się zepsuło, bo 10.1 jakby jedno jajko obcięli albo zaczął grać na pół gwizdka takie bynajmniej jest wrażenie.

Kiedyś pisałem o tym chyba przy okazji komór - rezonas=wydaje się głośniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem o tym chyba przy okazji komór - rezonas=wydaje się głośniej :)

 

 

No to mi ta "podbitka" pasowała na subasie... Ciekawy jestem jak u Tomka zagra 10.1 w tym boczku i jakie będą wrażenia właściciela. Ja się chyba przesiadam na 30kę aby nadgonić to wytłumienie.. :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup Marcin drugiego 10.1 :) Nie wstydź się i nie zaklejaj, do Dodża idą niegrające piece :D Sam jestem ciekawy efektu wytłumienia i porównania. Pewnie fajerwerków nie ma, ale poprawa kilka procent na pewno. Zawsze kolejny plusik do ogółu. Chciałem się wcześniej wypowiedzieć na temat pojemności komór pod 3.1, ale poczekam na innych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się wcześniej wypowiedzieć na temat pojemności komór pod 3.1, ale poczekam na innych :P

 

 

A co tu się wypowiadać Tbrek już przecież od dłuższego czasu z nimi trenuje to chyba wie co zrobił jeśli chodzi o komory dla 3.1? Braxowcy nie walą baboli z Braxem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odlaniu suba, niestety nie ma miejsca na 10.1, nie będę go tłamsił w za małej skrzynce, więc dzięki uprzejmości rob123 potestuję sobie Degolca 10' alu, a i może się uda z p10w Helixa, obu subom wystarcza 15l , tak więc zobaczymy.

 

A co do komór, nie ukrywam że najlepszą opcję jaką słyszałem to było 0.5l i cięte 400/12, szło usłyszeć i poczuć uderzenie po pysku :) ile wyjdą u mnie, wyjdzie w piątek.

2 puszki pasty braxiora czekają na swój scenariusz, tak więc i trafią do suba jak i komórek pod 3.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokup Marcin drugiego 10.1 :) Nie wstydź się i nie zaklejaj, do Dodża idą niegrające piece :D Sam jestem ciekawy efektu wytłumienia i porównania. Pewnie fajerwerków nie ma, ale poprawa kilka procent na pewno. Zawsze kolejny plusik do ogółu. Chciałem się wcześniej wypowiedzieć na temat pojemności komór pod 3.1, ale poczekam na innych :P

Zgadza się piece Braxa wogóle nie grają .......lipa ,przereklamowane :rotfl:  .....ale to tylko opinia fachowców .

 

Zapowiada się ciekawa instalacja Tomku,  rozpoczęłeś budowę systemu ,od konkretnego wygłuszenia a to podstawy fajnego grania . Podoba mi się konkretne podejście do tematu .wszystko dopięte na ostatni guzik.... klocuszki też mają zacne pochodzenie.

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...