Skocz do zawartości

Słupki vs. trójkąty lusterek


luki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Wszyscy robią słupki i montują tw na wysokości trójkąta, więc co za różnica gdzie on będzie na słupku czy na trójkącie?

 

 

Jeszcze takie pytanie do zrobienia słupków/trójkątów http://allegro.pl/zestaw-reperacyjny-zywica-mata-naprawia-dziury-i3129754059.html taki zestaw wystarczy na 2? Czy raczej na 1? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica 5cm (bo u mnie taka jest) chyba dużo nie zmieni. Mam długie auto bo to coupe, zrobię na próbę w trójkątach. Bo słupki mam strasznie małe i nie mam czasu ani ochoty się z nimi mordować, przynajmniej teraz, jak mnie trójkąty nie zadowolą to pokombinuje w słupki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To próbuj. Ja mam w trójkątach narazie i szybko nie zmienię. Kto patrzy z daleka pyta dlaczego nie słupki. Jak usiądzie i poslucha to zmienia zdanie. I na moje stwierdzenie ze może wyrzeźbie słupki pytają a po co :D

 

Nie ma złotej reguły :D

 

4 pary dla wyjasnienia  :wink:

 

Trafna uwaga ;-)

 

Zabrakło mi jednego słowa :D czas się kłaść spać bo po nocce chyba zaczynam majaczyć ale ktoś czuwa więc jest ok :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i git :D zamawiam zestawik i będę modził :D Zastanawiam się tylko jeszcze czy wykończyć je sprayem na czarny mat czy stickerbomb przykleić. Środkowy panel poleci napewno w stickery to myślę że i trójkąty pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słuchałem Twoich słupków,ale jako amator(pierwsza moja poważna instalka w aucie)zauważyłem wielkie różnice 1 cm w tą czy tą... inne skupienie na desce i harmonia lewa/prawa strona...

więc nie zrobiłbym nigdy w ciemno...

ale dla mnie ta mega różnica może być dla kogoś mała,lub nie do wyłapania,lub auto ma taki wpływ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się kształt i sposób wykonania trójkątów z linku wrzuconego przez Pawła S. ale wykończenie w ogóle do mnie nie trafia. Na mój gust lepiej wyglądałoby stonowane z deską/słupkami niż w piano black. Ale gust każdy ma swój - poza tym wykonanie :super:  i :ok: . Też mam się zamiar zabrać za wciśnięcie tweeterów w trójkąt ale póki co zapału niestarczy :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi ci o te moje trójkąty do których Paweł wstawił linka to nie jest piano black tylko sa machnięte w kolorze nadwozia auta i na żywo fajnie się komponują z resztą samochodu. Parę osób widziało na żywo i raczej nie było żadnych negatywów :wink: teraz troszkę będzie jeszcze tam zmian ale tylko w postaci kształtów klinów (podfrezowania na tweetery) i koloru klinów a trójkąt jako trójkąt i jego kolor zostanie bez zmian :D

 

:zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na której fotce??

 

Ostatnia finalna wersja po zabawie z Modeliną :D jest już idealnie tak jak powinna. Teraz wyfrezuje sobie nowe ale wg tych wymiarów i będzie ukierunkowane tak samo tylko wyglądać będzie ładniej i nie bedzie juz tej chamskiej struktury :D Wczesna wersja ta jeszcze z hifonami miała regulacje na pierścieniu tweetera i to było moje pierwsze podejście do tego typu zabaw więc jak na pierwszy raz wyszło nienajgorzej. A to ze mały tweetery regulacje to ukierunkowaniami sie bawiłem przez pare miesięcy bez szkody dla estetyki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy robią słupki

 

Jakie wszyscy :cisza:

U mnie też są w trójkątach. W słupkach za cholerę grać nie chciało....

http://www.strefacaraudio.pl/topic/27265-focus-ii/?p=306207

 

Tylko, że aktualnie mają inne kierunki - na przeciwległe słupki B, a nie na lusterko.

 

nie chodzi o wysokość tylko odległość od słuchacza

 

Im dalej od głowy tym lepiej.

Cuś w tym jest.

Chyba dlatego u mnie w słupkach było gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A ja mam takie pytanie. Ile może kosztować (plus minus) zabudowanie tweeterów z morela tempo 6 w trójkąty vw golfa IV ?
zalezy czy zrobisz to sam, czy zlecisz pasjonatowi czy zlecisz to zakladowi. rozbieznosc cen moze byc bardzo duza. proponuje zrobic to samemu. wyjdzie najtaniej i da najwiecej frajdy  :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...