Skocz do zawartości

Poprawa seryjnego zestawu grającego w 407


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem posiadaczem Puga 407 od pół roku. Od początku po głowie chodziła mi wymiana seryjnych papierowych głośniczków na coś lepszego. Na początku myślałem nad wyminą na seryjnego JBL, ale w sumie on też szału nie robi... Przed instalacją nagłośnienia chciałbym auto porządnie wygłuszyć i wytłumić. Zależy mi też aby ograniczyć głośność w aucie spowodowaną prędkością powyżej 130 km/h. Jak się do tego zabrać?

Więc pierwszy krok zakup i montaż mat. 

Plan mam taki, że zacznę od przednich drzwi i bagażnika z nadkolami, a następnie tylne drzwi. 

Zastanawiam się nad pakietem mat: 

- na drzwi maty STP silver + GMS02

- do bagażnika chciałbym zastosować coś tańszego - moje pytanie jakie maty? 

Na maty Dynamat szkoda mi kasy :) Czytałem też o nowych matach GMS 07XL. Dają radę i są przystępne cenowo. 

 

Jeśli ktoś się orientuje, ile średnio schodzi mat na przód drzwi? Planowałem zakup 4 zestawów STP+GMS-02, czyli 20 mat o wymiarach 53 x 75cm (cena +/-1200 zł). Czy to wystarczy? Bo prawdę mówiąc jeszcze nie zwymiarowałem swoich drzwi :D Proszę o poradę bardziej doświadczonych kolegów.

 

To na razie chyba tyle. Jak skompletuje maty, zacznę audio. Czytałem dużo dobrych opinii o Głośnikach Hertz DSK 165, że w tej półce cenowej grają OK.

 

Dziękuje za porady, 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSK ? Lepiej dorzuć ze stówkę do głośników i kup coś lepszego.

Jak już wydajesz 1200 na wygłuszenie to warto się pokusić o jakiś lepszy zestaw - np forumowe głośniki od lukasza i dana..

A jak nie chcesz dorzucać to masz teraz promocje na powerbassy np L60 na allegro są już od 219 zł -będzie to na pewno lepsza opcja od DSK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 

Dlatego chciałbym zacząć od wygłuszenia. Cena podana jest orientacyjna, stąd moje pytania ile średnio potrzeba mat i która ma najlepszy stosunek cena/jakość. Wiadomo, że chciałbym wydać mniej na wygłuszenie i zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na audio :) Czy warto wygłuszać tylne drzwi i tam też montować audio? Dodam, że nie chcę montować wielkich skrzyń do bagażnika. Mam sedan i miejsca jest i tak jak na lekarstwo ;)



Czy nikt nie może pomóc w sprawie mat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy warto wygłuszać tylne drzwi i tam też montować audio? Dodam, że nie chcę montować wielkich skrzyń do bagażnika. Mam sedan i miejsca jest i tak jak na lekarstwo ;)



Czy nikt nie może pomóc w sprawie mat?

 

A jaki masz problem, żeby wziąć miarkę i pomierzyć mniej więcej wymiary drzwi i bagażnika? Znasz wymiary maty to policzysz ile Ci potrzeba.

Kamil ma w ofercie 5x STP M1 + 2x pianki GMS za 300 PLN. Spokojnie wystarczy Ci na wygłuszenie drzwi z przodu. Głośniki z tyłu sobie daruj, ewentualnie same pianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto wygłuszać tylne drzwi i tam też montować audio? Dodam, że nie chcę montować wielkich skrzyń do bagażnika

nie warto montować głośników ale co do wygłuszenia to sądzę że może mieć jakiś sens :)

 

 

Jak już wydajesz 1200 na wygłuszenie to warto się pokusić o jakiś lepszy zestaw - np forumowe głośniki od lukasza i dana..

Tu jeżeli chcesz to posiadam taki zestaw u siebie więc wpadnij kiedyś na spota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 

A macie pomysł co można jeszcze zrobić aby wyciszyć auto? Pozostaje jedynie kłaść maty na całą podłogę? 

 

 

A jaki masz problem, żeby wziąć miarkę i pomierzyć mniej więcej wymiary drzwi i bagażnika? Znasz wymiary maty to policzysz ile Ci potrzeba.

Kamil ma w ofercie 5x STP M1 + 2x pianki GMS za 300 PLN. Spokojnie wystarczy Ci na wygłuszenie drzwi z przodu. Głośniki z tyłu sobie daruj, ewentualnie same pianki.

 

Tak myślałem. Więc głośniki z tyłu odpuszczam. Z tyłu zrobię jedynie wygłuszenie jakąś tańszą matą. 

 

 

nie warto montować głośników ale co do wygłuszenia to sądzę że może mieć jakiś sens  :)
 

Tu jeżeli chcesz to posiadam taki zestaw u siebie więc wpadnij kiedyś na spota  :)

 

 

Z chęcią, zaczerpnąłbym od razu większej ilości informacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby pozbyć się szumu wiatru przy 120km/h to trzeba dobrze dach wygłuszyć i słupki, następnie podłogę ;)

ja mam dach wygłuszony matami GMS 06XL i GMS 02 krojonymi z metra i jest naprawdę fajnie, tylko teraz muszę słupki poprawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko nie ma problemu...chłopaki Ci doradzą co i jak...zawsze może się ktoś znajdzie chętny do pomocy przy wygłuszeniu albo cuś :)

 

Było by super :) Więc jak zrobi się cieplej zaczynam kompletować graty. 

 

 

aby pozbyć się szumu wiatru przy 120km/h to trzeba dobrze dach wygłuszyć i słupki, następnie podłogę ;)

ja mam dach wygłuszony matami GMS 06XL i GMS 02 krojonymi z metra i jest naprawdę fajnie, tylko teraz muszę słupki poprawić ;)

 

To mnie pocieszyłeś :) Widzę że full roboty mnie czeka. Muszę pomyśleć od czego zacząć i czy gra warta świeczka. Dach to jeszcze tak, ale podłogę... 

Po takim wytłumieniu, czuć a raczej słychać różnicę u Ciebie? Jak wrażenia? Jakie koszty wyszły u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolek407, ja mam mały samochód bo ibizę także koszta nie wyszły duże ;) pewnie coś koło 300zł?? nie pamiętam już dokładnie. a czy czuć różnicę?? no pewnie, że czuć tylko teraz się słupki u mnie odezwały i one teraz czekają w kolejce na wygłuszenie a następnie podłoga i ściana grodziowa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Maty kupione i odebrane. Po rozmowie z Kamilem, wziąłem na przetestowanie maty GMS. Kupiłem 8 mat GMS-07XL (wymiary 1m x 0.5m) oraz 4x piankę GMS-02 (1m x 0.5m). 

Zaczynam od drzwi przód oraz bagażnika. Mam nadzieję, że te 4 m2 stykną na początek

Na weekend majowy jadę do rodziców. Będę miał do dyspozycji ojca sprzęt z garażu więc będę rzeźbił :) Jeśli mi się nie powiedzie, odezwę się do chłopaków z 3m city :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Maty kupione i odebrane. Po rozmowie z Kamilem, wziąłem na przetestowanie maty GMS. Kupiłem 8 mat GMS-07XL (wymiary 1m x 0.5m) oraz 4x piankę GMS-02 (1m x 0.5m). 
Zaczynam od drzwi przód oraz bagażnika. Mam nadzieję, że te 4 m2 stykną na początek
Na weekend majowy jadę do rodziców. Będę miał do dyspozycji ojca sprzęt z garażu więc będę rzeźbił
:super:  Zeby wszyscy "nowi" tutaj chcieli tak profesjonalnie podchodzic do sprawy to byłby ideał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowa :) Myślę że słowo "profesjonalnie" jest trochę przesadzone ;) 

Chociaż, jak wygłuszę pozostałą część auta i wymienię audio będę mógł tak powiedzieć, hehe

od następnego miesiąca, zaczynam kombinować sprzęcik audio. Będę informować o każdym posunięciu. 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Przez weekend zrobiłem wygłuszenie drzwi i bagażnika. Pracy trochę przy tym było, ręce poharatane, ale zakończyło się wszystko sukcesem.  Zamieszczam fotki :) 

 

Na pierwszy ogień poszły drzwi kierowcy.

Przed:

http://imageshack.us/a/img594/1351/20130501105706.jpg

http://imageshack.us/a/img138/8003/20130501110420.jpg

http://imageshack.us/a/img594/5364/20130501105724.jpg

 

Po:

http://imageshack.us/a/img16/8726/20130501124941.jpg

http://imageshack.us/a/img706/4342/20130501132902.jpg

http://imageshack.us/a/img802/8937/20130501135626.jpg

http://imageshack.us/a/img38/9166/20130501140823.jpg

 

 

Drzwi pasażera:

http://imageshack.us/a/img35/3871/20130502141032.jpg

http://imageshack.us/a/img811/3707/20130502160857.jpg

 

I bagażnik:

Przed:

http://imageshack.us/a/img35/488/20130502150334.jpg

Po:

http://imageshack.us/a/img829/3820/20130503161939.jpg

 

W bagażnik wkleiłem jeszcze kilka płatków maty, ale nie uwieczniłem na zdjęciu. Dodatkowo na boczki bagażnika nakleiłem jeszcze maty GMS02. 

 

Teraz najważniejsze - wrażenia. Jest ciszej, ale jakość nagłośnienia drastycznie nie podskoczyła. Jak uporam się z naprawami w aucie, zacznę kompletować audio. 

Radio zostaje fabryczne, bo mam tam nawigację, telefon i komputer. Na początek chcę wrzucić jakiś zestaw odseparowany oraz wzmacniacz. Jakie głośniki polecacie do powiedzmy 350 zł i wzmacniacz też do takiej kwoty?

Z góry dziękuje. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W te otwory technologiczne wstawiles tylko taki maly kawalek blachy, a reszta to tylko mata? 

Chyba bedziesz poprawial, ja dalem blache na calosc, ale za cienka i napewno bede to poprawial, niestety tapicerka brzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, otwory technologiczne są bardzo duże,  ale bardzo regularne i koniecznym w takich przypadkach jest zamknięcie całości blachą. Ewentualnie płaskownikami, ale chociaż 5 na otwór. U Ciebie jest trochę skąpo, i mata na 100% pracuje pod tapicerką.

 

Ja w weekend również poprawiałem drzwi. Miałem podobną sytuację i wyciąłem matę w obrębie otworów, przynitowałem blachę alu i maty ponownie przykleiłem na blachę. Pomyśl nad tym. Po tej operacji niskie rejestry zyskały sporo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi.

Jeśli chodzi o blachę to fakt, że nie zakryłem całego otworu. Ale dałem blachę o szerokości około 25 cm, dodatkowo mata przyklejona jest też do tego czarnego kawałka styropianu więc pozostaje jakieś 5-7 cm szerokości "otwartej". W drugim mniejszym otworze jest też kawałek blachy (ale nie mam go złapanego na zdjęciach). Nie miałem możliwości zaczepienia blachy na rogach bo są prowadnice szyby i zaczepiało. Mata aż tak nie powinna pracować, bo raczej sztywno była osadzona. Ale wiadomo, że można było zrobić lepiej. Postaram się poprawić, bo jeszcze będę musiał zmienić dystanse przy montażu głośniczków.

 

 

 

 

Kup konwerter Hi low genesisa wzmak u Dimensiona 4.300 i głośniki morel maximo a będziesz wielce zadowolony

 

Dzięki kolego za konkrety. Przyjrzę się szczegółowo tym modelom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter genesisa nowy jest bardzo drogi(400zł) jak na sam konwerter ale czasem na allegro pojawiają się używki w cenie do 200zł, jak dla mnie to jest idealna opcja jeżeli nie chcesz wymieniać radia i wiesz że go nie wymienisz to kup jeden dobry a nie jakiś taki za dwie dyszki co się nadaje do orania pola. Ma 4 kanały więc i na suba będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Postaram się poprawić, bo jeszcze będę musiał zmienić dystanse przy montażu głośniczków.

Koniecznie, bo jak dasz mocniejsze glosniki i napedzisz je wzmakiem, to dopiero wyjdzie kazda niedorobka.

Powodzenia w dalszych pracach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...