Skocz do zawartości

Poprawa seryjnego zestawu grającego w 407


Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Witam ponownie.

Chciałbym odświeżyć temat. Trochę mi się przesunęło w czasie bo zawsze coś ;) No ale zebrałem się w sobie i zacząłem kompletować graty. Kupiłem do tej pory konwerter Genesis oraz Morel Tempo 6. Teraz zastanawiam się nad wzmacniaczem i subem. Wzmacniacz jakiś na 4 kanały. Będzie to moje pierwsze audio więc nie ma co komplikować :) Rozmawiałem z kilkoma osobami i Junior 4.300 jest za mały. Poczytałem jeszcze forum, posłuchałem opinii i mam kilka typów:

   - Rodek 4 kanały (4100A lub 480A). Ostatnio był do sprzedaży na giełdzie, ale zamuliłem. 

   - Rockford P4-400

   - Phase RS4

 

Który z tech wybrać? A może coś innego polecacie do takiego uniwersalnego, miękkiego grania (rock, metal czasem DnB). Polecony mi został w szczególności Rodek. Chyba że coś innego jest dostępne na giełdzie forumowej. Wolę kupić tutaj niż przez allleee. 
Cena tak do 500 zł (używka), ale im mniej tym lepiej :)
 
Jestem na wyjeździe do końca marca i do tego czasu chciałbym mieć wszystko kupione. Suba będę dokładać, ale trochę później. Bo chcę go zabudować w nadkolu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny piec jest na giełdzie. PPi 600.4. ale nie do 500... trochę dołożyć i masz fajny klocek, prawie nowy - znam historię dokładnie:)

 

Fajny, ale trochę ponad mój budżecik, nawet sporo. 

 

 

Moim zdaniem Phase zrobilo bardzo dobrze grajace wzmacniacze. :)

 

Czyli phase to też będzie dobry zakup. Więc teoretycznie co bym nie kupił to będę zadowolony :) 

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie montażu konwertera RCA. Gdzie go umieścić? Blisko radia i wtedy długie kable rca do wzmacniacza w bagażniku? Czy konwerter wsadzić do bagażnika blisko wzmacniacza i położyć wiązkę między radiem a konwerterem, a konwerter połączyć ze wzmacniaczem krótkimi sygnałowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mam jeszcze pytanie odnośnie montażu konwertera RCA. Gdzie go umieścić? Blisko radia i wtedy długie kable rca do wzmacniacza w bagażniku? Czy konwerter wsadzić do bagażnika blisko wzmacniacza i położyć wiązkę między radiem a konwerterem, a konwerter połączyć ze wzmacniaczem krótkimi sygnałowymi?

 

Zdecydowanie opcja która pozwoli Ci wszystko połączyć najmniejszym nakładem jak się wycofasz z konwertera. Czyli ciągnij RCA po aucie. Konwerter daj koło radia, jak zmienisz radio, to RCA już masz pociągnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie opcja która pozwoli Ci wszystko połączyć najmniejszym nakładem jak się wycofasz z konwertera. Czyli ciągnij RCA po aucie. Konwerter daj koło radia, jak zmienisz radio, to RCA już masz pociągnięte.

 

Tak tez myślałem, chociaż z drugiej strony ten konwerter Genesis'a ładnie wygląda i szkoda go chować  :wink: Radia nie będę wymieniać, prędzej auto ale tez nie za szybko. Tak czy inaczej, zrobię tak jak mówisz. Konwerter obok schowka, czyli około metr od radia i z konwertera RCA na wzmacniacz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Poczyniłem kolejne zakupy. Dzięki pomocy kolegów z forum, kupiłem wzmacniacz 4-kanałowy Rodek 4100. Dodatkowo zaopatrzyłem się w kable zasilające Sinuslive 35 mm2 2 x 5m, Kable RCA Oehlbach CC2 na 4 kanały, oprawka DLS, kable glośnikowe Hollywood PRO SC14, dystanse, peszele i jeszcze trochę mniejszego sprzętu. 

Pozostaje jeszcze jakiś subik oraz skrzynia. Skrzynię będę próbował zrobić sam, kupię żywicy, maty szklanej i będę rzeźbić. 

Jeśli chodzi o suba to JL audio albo RE audio, ale to w późniejszym terminie. Wymianę audio planuję dopiero na kwiecień, bo obecnie jestem w delegacji. 

 

Dziękuje za pomoc dla kolegi Domino oraz RysiuCT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odświeżę temat. Wszystko już zamontowane i gra u mnie w aucie od kilku dni. Trochę to wszystko trwało, nie mogłem się zebrać i tak się ciągnęło przez maj i czerwiec. No ale w końcu skończone, poskładane i gra :) Ładnie może to podłączenie wzmacniacza w bagażniku nie wygląda, ale i tak tam nikt nie zagląda ;) 

Sub JL Audio wstawiony w skrzynkę wpasowująca się w nadkole w 407. Może kiedyś pokuszę się o zabudowę tweeterów w słupki, ale to może kiedyś. 

 

Jeszcze trochę czasu muszę poświęcić na strojenie i będzie wypas. Zestaw gra super, nie ma co porównywać z seryjnym montowanym w 407. 

 
Kilka fot z robótek.
 
Dzięki za rady i pomoc.

 

post-10834-0-19952200-1405592515_thumb.jpg

post-10834-0-74240100-1405592576_thumb.jpg

post-10834-0-98705200-1405592907_thumb.jpg

post-10834-0-45460900-1405592946_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...