Skocz do zawartości

Zestaw 6 głośników i woofera do Polo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam samochód VW 86C 2F (wersja poliftowa) w wersji GT - najważniejsze jest to, że posiada ona nie 4, ale 6 fabrycznych wnęk na głośniki (podszybie, tylne boczki oraz tylna półka) na głośniki 87mm oraz 4" x 6". Chciałbym to jakoś sensownie złożyć i doszedłem do wniosku, że mogę wydać maskymalnie około 1000 - 1100zł.

 

Pomysł jaki mam to:

 

Bezpośrednio do radia:

Magnat Car Fit 87mm - 2 głośniki

Magnat Car Fit 4" x 6" - 2 głośniki

 

Bezpośrednio do wmacniacza:

Crunch DSX462 4" x 6"  2 głośniki

Woofer JBL CS 1214

 

Wzmacniacz Crunch GPX 1000.4

 

Do tego kable RCA Prolink Futura od radia po wzmak, a do głośników:

pod radio 1,5

pod wzmak 2,5 albo 4,5

 

Zaznaczam, że mocowanie głośników i miejsca fabryczne.

 

Co o tym sądzicie.

Proszę o opinie i pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(podszybie, tylne boczki oraz tylna półka)

 

żaden z użytkowników nie poleci ci tych miejsc montażowych które masz u siebie

 

według ogólnie przyjętego obyczaju ,robimy stereo plus subwoofer (woofer w drzwi , tweter w słupki , sub . . . chyba nie muszę mówić gdzie)

 

 

maskymalnie około 1000 - 1100zł.

 

poszukaj używanych klocków a skleisz coś zacnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja się pytam jak sensownie zrobić ten zamiar, więc liczę, że w miarę możliwości  mi pomożecie, a nie będziecie wpierać swoje. Ja mam swój gust i tyle. Ja chcę doradzenia wyłącznie kwestii sprzętowej. To by było na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadacie w pogoń za kroliczkiem hi-endu :) Przez co normalny człek musi sie ustosunkowac do panujacych tu norm jakosci montazu itd :) Panowie bez fanaberi niech sobie włozy te głosniki gdzie chce my mozemy mu doradzic tylko co do ich jakosci i montazu a nie walorow odsluchowych bo sam autor postu nie musi bys zainteresowany schematem przod +sub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadacie w pogoń za kroliczkiem hi-endu :) Przez co normalny człek musi sie ustosunkowac do panujacych tu norm jakosci montazu itd :) Panowie bez fanaberi niech sobie włozy te głosniki gdzie chce my mozemy mu doradzic tylko co do ich jakosci i montazu a nie walorow odsluchowych bo sam autor postu nie musi bys zainteresowany schematem przod +sub :)

 

W końcu sensowny forumowicz :)

 

Zainstaluj to co podales i ciesz się graniem

 

Mówią, że te magnaty to kicha - czy to jest prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, widzicie, zrobili dział dla początkujących, to "starzy" mogą zebrać op...l :rotfl: Kto Ci tutaj doradzi w sprawie Magnata Car Fit ? Może jakiś równie "doświadczony" Kolega :hyhy: Wszystko zostało tak na prawdę powiedziane - pasujące, w miarę solidnie zrobione, smaczków się nie doszukiwać, słuchać i cieszyć się z nowych głośników :wink:  Chyba o to Ci chodzi :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie ja się pytam jak sensownie zrobić ten zamiar,

no to chyba jakiś oksymoron, przy Twoich załozeniach...

 

 

Ja mam swój gust i tyle.

wiec na cóz pytać na forum tematycznym, na forum VW tez doradza, maja podobne problemy...

 

 

więc liczę, że w miarę możliwości  mi pomożecie,

staramy sie...

 

 

Wpadacie w pogoń za kroliczkiem hi-endu Przez co normalny człek musi sie ustosunkowac do panujacych tu norm jakosci montazu itd

nie musi, ale to tak jakbyś był budowlańcem i ktoś chciał zrobić cos nie zgodnie z projektem, olał bys to przechodzac obok wiedzac ,ze mozna to "uratowac"?

 

 

 

my mozemy mu doradzic tylko co do ich jakosci i montazu

Ty też chyba jeszcze nie rozumiesz... w takich warunkach kazdy głosnik bedzie grał tak samo...tragicznie... Wiec co tu doradzać?

Coś jakbyś postawił sciane z cegły albo z płyty gipsowej ale była by krzywa... I chyba nie jest wazne z czego została zbudowana co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się mocno wydaje że zestaw który proponuje autor zbyt wiele nie wniesie poza subem...fabryczne głośniki to pewnie jakieś szerokopasmowce które są przystosowane do grania w takich waunkach. Tych crunchy z tyłu nie ma sensu podpinać na wzmak bo przekrzyczą ci przód a brzmienia też nie uraczysz chyba że jak kolwiek wytłumisz/uszczelnisz fabryczne miejsca. I jeszcze jedna kwestia...z tanich, polipropylenowych (czyt. plastikowych) membran nie uraczysz zbyt fajnego brzmienia... poszukaj czegoś papierowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...