Skocz do zawartości

Łódź - zloty maniakow SCA


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

to ją pocieszyłem, tak troszkę tylko

 

Chyba bardzo. Nie chciała mi depeszów pożyczyć na powrót, bo bała sie, że jej nie oddam :P

 

 

lepszy obraz możliwości woofera i tweetka dostaniesz.

 

Po zabawie Tomka z moim wspaniałym radyjkiem wyszło, że powyżej 2,5kHz mój woofer nie gra. LSy zagrają nisko ale wtedy pojawiają się różne kwiatki.

 

 

 

ja dziś Gustav gmerałem w jednym 2 way-u i cholery szło dostać

 

Może dlatego, że to 2way :P

 

 

 

mi zajęło dwa lata

 

Kombinowałeś na ucho? Z Clio w około tydzień to sie chyba ogarnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowałeś na ucho? Z Clio w około tydzień to sie chyba ogarnie

 

gałkę to można pokręcić w 15 minut, zakupy clio w sklepie też w jeden dzien da radę zrobić, zebrać wiedzę to już trochę zajmuje a zebrać wiedzę i ją umieć wykorzystać to jestem za słaby aby to w tydzień zrobić. :)

zwłaszcza że najpierw trzeba wiedzieć jak powinno grać i czego oczekiwać a auta wzorca nie ma, jedyne co na zawodach czy przy okazji innych spotkań można posłuchać tych aut, które dobrze graja i się czegoś nauczyć.

 

największy problem jest w tym że wiele aut gra "fajnie" tylko, że niewiele osób jest w stanie ocenić czy to "fajnie" to jest prawidłowo czy nieprawidłowo. A biorąc pod uwagę że obecnie panuje moda na to że "auto robimy dla siebie a nie dla sędziego" to ryzyko tego, że "dla siebie" jest właśnie czymś przeciwnym niż prawidłowo jest dość wysokie.

 

więc może sformułuje swoją wypowiedź inaczej, technicznie to, pewnie i można ustawić system w kilku podejściach, (o ile ma się wiedzę i sprzęt) jednak jak się chce coś samemu zrobić to akurat w moim przypadku było tak że dwa lata zajęło mi osłuchanie się z możliwościami 3 waya u siebie w aucie jak i innych autach a nastepnie wyciśnięcie wszystkiego co się da z tego co mam, łącznie z przebudową auta, tak aby i mi się podobało i było prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i teraz taka moda wyszła, bo ludziom poprostu szkoda $ na poprawne przygotowanie auta, a to kosztuje najczęściej równowartość sprzętu wsadzonego w samochód.

 

Druga sprawa to kolesiostwo ale ja sie tam nie znam.

 

Trzecia sprawa to taka, że ja zawsze, nawet jak była moda na zawody z decybelami, robiłem auto dla siebie. Czy z Helonem 15, czy z JLem 12w0 w bagażniku. Dlatego ciężko jest mi sie dogadać z Grzegorzem i Tomkiem mimo mojego pełnego szacunku do chęci wiernego odwzorowania treści z płyty.

 

Może jeszcze za młody jestem, może to mój wypaczony gust. Nie wiem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Adamu, granie pod siebie niekoniecznie jest graniem poprawnym i neutralnym. Każdy dąży do czegoś innego, ja stawiam na granie takie jak zostało zapisane na płycie i staram się unikać przebarwiana brzmienia (na ile to możliwe). Dla jednych może być za mało basu/subbasu dla innych może grać bez przysłowiowego "jaja". Wzorce to kolejna sprawa. Trzeba wiedzieć jak coś brzmi w rzeczywistości, żeby wiedzieć czy to co jest odtwarzane w aucie jest temu brzmieniu bliskie czy dalekie. Jeżeli dla przykładu uderzenie w talerz jest ostre to w aucie też powinno być odtowrzone z tą ostrością a nie łagodnie bo ktoś "tak lubi", przyjmując dążenie do jak najwierniejszego przekazu. Takie jest moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale oczywiście powinno być tak że podoba sie właścicielowi i jest git, wzorzec jest potrzebny tylko wtedy gdy chcemy porównywać w którym aucie gra lepiej. (lepiej = bliżej wzorca a nie lepiej = bliżej gustu)

 

akurat mam to szczęście że po tych całych bataliach z autem po wyjściu z koncertu czy filharmonii już nie kręcę gałkami :)) i tak pewnie zostanie do czasu kolejnego dupowozu. (i nie dlatego ze jest superzajebiscie tylko ze mi sie juz nie chce bo gałką już nic nie zmienie, dalsza przebudowa by musiała nastąpić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale oczywiście powinno być tak że podoba sie właścicielowi i jest git, wzorzec jest potrzebny tylko wtedy gdy chcemy porównywać w którym aucie gra lepiej. (lepiej = bliżej wzorca a nie lepiej = bliżej gustu)

 

Prawie mi sie podoba to zdanie.

 

 

akurat mam to szczęście że po tych całych bataliach z autem po wyjściu z koncertu czy filharmonii już nie kręcę gałkami

 

Nie brakuje Ci niskich tonów po wyjściu z koncertu? W filharmonii nie bywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Ja to już wróciłem, nawet wcześniej niż myślałem ale czasu ciągle bardzo mało, tym bardziej że behemot został pięknie pocałowany w tył przez hondę crv i dodatkowe zajęcia przy załatwianiu odszkodowania będą.

No ale jak mkgustaw Katarzynę przywiezie, to może sie skuszę i na chwilę wskoczę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...