Skocz do zawartości

Sterowanie Gain'em...potrzebny patent


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem pieca pod suba - ESX VE 1800.1

Posiada on na kablu regulację bass boost'u ale mnie interesuje regulacja Gaina...wielu pewnie powie że mam w radiu itp

Ja przyzwyczaiłem się do posiadania przy fotelu kierowcy gałeczki którą bardziej precyzyjnie i znacznie szybciej regulowałem głośność suba (wygoda:)).

Moje pytanie brzmi czy da się jakoś we własnym zakresie stworzyć taki regulator?

Myślałem już nad "wypruciem" potencjometra gain z ampli i wlutowaniu kabela tylko pytanie czy ma to sens...?

Jeśli ktoś ma jakiś ciekawy pomysł to będę wdzięczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pilot do wzmacniacza HIFONICS,CRUNCH,ESX,AUTOTEK

 

Takie info znalazłem reszta nalezy do Ciebie.

 

odezwał

No tak ale w fabryczne gniazdo na wzmaku podpina się pilota do podbicia basu a mnie nie o to się rozchodzi...podbicia nie chcę ruszać. Chcę mieć możliwość jednym szybkim ruchem zrobić wrrrrrrrrrrrrrrr!!!!!! :wink:

Obecnie mam Autoteka A1800 i tu jest taka gałeczka...na wzmaku mam ustawione gaina na około 90% a gałeczką w kabinie kręcę jak mi się podoba. Hair tricki mi się marzą ale to jeszcze nie teraz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślałem już nad "wypruciem" potencjometra gain z ampli i wlutowaniu kabela tylko pytanie czy ma to sens...?

 

 

Też nad tym myślałem tylko słaby ze mnie elektronik więc pytanie jak mam dobrać taki potencjometr?

Nie rusz lepiej!!!

 

Dla mnie ten bass boster to nic innego jak właśnie "regulacja głosności" suba (monoblok ten esx) a jak chcesz wyłaczac suba całkiem to pstryczka na remotke daj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając takie woofery w aucie(drzwi i słpuek przedni) to dla pokazu odpala dodatkowo 4subwoofery 18calowe w bagażniku. Obejrzyj konstrukcje auta.

Tu nie ma cudaków do odpalania Super Gaina, a ta zabawka co ta dziewczyna ma w reku to siłowniki przy kołach.

Jedyne co można zrobić dodatkowo to dorzucić do sterownika dźwięku sterownik wejścia gdzie dodatkowo podbije pasmo gaina np o 6,12, 18 czy nawet 24db. Ale nie licz że to jakaś super dopałka. To poprostu zniekształca dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając takie woofery w aucie(drzwi i słpuek przedni) to dla pokazu odpala dodatkowo 4subwoofery 18calowe w bagażniku. Obejrzyj konstrukcje auta.

Z grubsza kojarzę konstrukcję tego auta bo od czasu do czasu zaglądam na jego kanał i mocno mi się wydaje że piece do wooferów ma zapięte na jednym potencjometrze którym płynnie je reguluje. Wiem że to nie jest "pstryczek" on/off ;)

Jeszcze raz napiszę o co mi chodzi. Miałem to w peiyingu 1k76d, teraz w autoteku....Ustawiam na wzmacniaczu czułość gaina tak jak prawo nakazuje, podpinam pilota i siedząc w aucie mogę płynnie ściszyć suba lub przywalić pełnym ogniem.

ESX o którym pisałem, ma na kablu regulację podbicia basu od 0 do 12dB a mi nie o to chodzi bo wiadomo że tym mogę co najwyżej dołożyć zniekształceń albo coś uszkodzić.

 

Porównam to do domowej hydrauliki :wink:  W piwnicy mamy głowy zawór, którym odkręcamy pełne ciśnienie a kranem regulujemy czy woda ma kapać czy lać się pełną strugą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec pozostaje Ci tylko potencjometr na kablu :)

No i właśnie o to mi chodzi :D  Tylko moje pytanie polega na tym, czy da się (i gdzie) wpakować taki kabelek z potencjometrem do wzmacniacza, który fabrycznie nie jest do tego przygotowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś wywalił potencjometr z pieca i podłączył go za pomocą kabelków (zachowując oczywiście kolejnośc nóżek) to chyba miałoby to prawo działac..

Tylko czy warto? Osobiście wolałbym już miec piec napędzający woofery ustawiony na maksymalnej czułości i regulowac suba z radia (poziom suba plus pokretlo glosnosci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Osobiście wolałbym już miec piec napędzający woofery ustawiony na maksymalnej czułości i regulowac suba z radia

Owszem z tym że z radia mam mało precyzyjną regulację suba a poza tym trzeba wejść w menu, odszukać ustawienia suba a gałeczką przy fotelu jest po prostu wygodniej, szybciej i precyzyjniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kazdy z takich pilotów czy to RF czy to Pidźing to zawsze podbicie. 

W kilku wzmacniaczach ich uzywałem ale nigdy nie dało sie nimi zupełnie wyciszyc suba...

 

Jeli nie ma miejsca na taki ori pilocik musisz chyba wylutowac potek z pieca, innego wyjscia nie widze. 

 

Tomek podał tez rozwiazanie ale nie wiem jak by sie taki potencjometr na rca sprawdzal a przede wszystkim jak by miało to wygladac oraz czy czasem nie wprowadzał by zniekształcen.

Jednak to pozwoliło by Ci wyciszac suba do zera (raczej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wstaw odpowiedni potencjometr na kablach sygnałowych między radiem a wzmacniaczem i po kłopocie :wink:

 

 

Tomek podał tez rozwiazanie ale nie wiem jak by sie taki potencjometr na rca sprawdzal a przede wszystkim jak by miało to wygladac oraz czy czasem nie wprowadzał by zniekształcen.

 

Jednak to pozwoliło by Ci wyciszac suba do zera (raczej)

A z czym wiążesz obawy o poziom zniekształceń .

Potencjometr jest elementem pasywnym i nie posiada wzmocnienia.

Zmienia sie impedancja źródła , ale to nie musi z automatu oznaczać czegoś negatywnego ( jako skutku wpływu na dźwięk )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...