Skocz do zawartości

Kondensator problem a moze tylko pytanie


Telbi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie zainstalowalem w swoim samochodzie kondensator 1F Signat z elektronika, ale ptrzed instalacja nie przeczytalem instrukcji (zreszta i tak byl nieczytelna). Na forum dowiedzialem sie ze przed instalacja kondensatora powinienem go naladowac bo prad duzy i moze go uszkodzic i takie tam. Niestety nic takiego nie zrobilem.

Pytanie jest takie jak sprawdzic czy kondensator nie zostal uszkodzony. Elektronika wyswietla poziom napiecia ale czy to wystarczy ?????

 

 

dzieki bardzo

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam taki sam kondensator i na początku kilka razy tak zrobiłem ponieważ niewiedziałem :] ze trzeba go naładowac i działa normalnie pokazuje napięcie na woltomierzu raczej nic mu sie niestało :oczami: Takie same napięcie pokazuje jak multimetr bo sprawdzałem kilka razy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię że to nic pewnego.

Czyli jak to jest pełny automat to podłączasz i nic nie kombinujesz.

Chyba że nie jest to automat to wtedy bawisz się żarówką.

 

Gdzieś to wyczytałem, ale już dawno to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak go wypne to znowu zostanie mi problem naladowania po ponownym podlaczeniu a ja tego jeszcze nie ogarniam wiec moze podpowiecie co potem hehe

 

dzieki bardzo za pomoc

 

[ Dodano: 2008-12-16, 16:01 ]

bezpieczniki wszytkie chyba oki

mowisz o tym na kablu zasilajacym ??

jak podlaczalem to zaiskrzylo cos w momencie styku ale tylko tyle -- zaiskrzylo w obudowie bezpiecznika ale on sam jest caly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie tak że wkładam skrzynke do bagażnika pierwsze podpinam kable do wzmaka plus do pllus minus do minus potem otwieram maske i tam mam kabel obok aku i biore żarówke "palcową" jednym koncem dokładam aku + i przykładam kabel do drugiego konca żarówki jak jest kond rozładowany to żarówka powinna sie zaswiecic i powoli gasnąc jak zgasnie wtedy bezpiecznie popinam kabel do klemy bez iskrzenia a jak chce wyjac skrzynke to odpinam kabel i przez żarówke rozładowywuje go czyli żarówka do kabla a drugim konem do "masy" i aż zgasnie. Na poczatku też tak robiłem ze bezposrednio podpinałem bez ładowania i tylko sie zaiskrzyło ale sprawdzałem konda to naładowany powoli oddaje prąd czyli niejest uszkodzony :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię że to nic pewnego.

Czyli jak to jest pełny automat to podłączasz i nic nie kombinujesz.

Chyba że nie jest to automat to wtedy bawisz się żarówką.

Gdzieś to wyczytałem, ale już dawno to było.

Każdy kondensator należy ładować przez żarówkę to czy ma elektronikę czy też nie niema żadnego znaczenia ponieważ ona to tylko dodatek (bajer) do kondenasatora.

Ps. wystarczy do tego zwykła żarówka 5 - 15W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy kondensator należy ładować przez żarówkę to czy ma elektronikę czy też nie niema żadnego znaczenia ponieważ ona to tylko dodatek (bajer) do kondenasatora.

 

Ja mam kondensator helixa DPC 1000 (automat) i wcale nie musialem go ladowac przez jakas zarowke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawli, jeżeli tak zaleca producent to OK

Nie wiem jak jest zbudowany ten konkretny kondensator ale parę się u mnie przewineło i każdy miał wyprowadzone bezpośrednie wyjścia zasilające wprost z kondensatora tak więc trzeba było je ładować wstępnie przez żarówkę :)

W opisie tego twojego kondensatora znalazłem że ma jakiś układ 'soft start' tak więc możliwe że posiada jakąś elektronikę do "miękkiego startu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzis rano sprawdzilem kondensator i jest oki aleeee....

 

Nosz ku... z czego oni (signat) robia te koncowki do ktorych sie przkreca kable. Niestety odlamala sie jedna zkoncowek echhh rokowania nie sa dobre chyba bede cos innego dorabial bo podobno sie nie dokupi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dopiszę się do tematu.

Jak powinno się sprawdzić czy kondensator jest sprawny? Woltomierz, amperomierz? Jakie wartości będą wskazywały prawidłowość? Mam wrażenie, że kondensator nawalił, ponieważ podłączone audio rozładowuje aku w 3 doby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Coś się kiedyś słyszało o ułynnośći chyba (może to to przebicie)? Najprościej odpiąć go od instalacji na 3 doby i sprawdzić czy akumulator znów padnie? Ale raczej wina radia albo wzmacniacza jak piszą przedmówcy.. Co do pomiarów bez specjalistycznego miernika pojemności to chyba naładować go i sprawdzić pod jakim obciążeniem w jakim czasie się rozładuje zgodnie z jakaś tabelą.. Albo coś pod to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Pomierzę wszystko pokolei.

 

 

czy jak wyciągasz kluczyk to radio gaśnie ?

Radyjko alpine, podpięte pod akumulator

 

Czyli to źle? To nie jest robione dla wygody? W radio nie ma przekaźników? Pobiera większy prąd wyłączone z podpiętym zasilaniem i pamięcią? Koniecznie trzeba montować taki przekaźnik na zasilaniu, sterowany stacyjką? Mierzyłeś ile pobiera prądu w obu przypadkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Pomierzę wszystko pokolei.

 

Czyli to źle? To nie jest robione dla wygody? W radio nie ma przekaźników? Pobiera większy prąd wyłączone z podpiętym zasilaniem i pamięcią? Koniecznie trzeba montować taki przekaźnik na zasilaniu, sterowany stacyjką? Mierzyłeś ile pobiera prądu w obu przypadkach?

 

Tyle znaków zapytania , a brak elementarnej odpowiedzi , czy radyjko gaśnie po wyjęciu kluczyka.

Czyli czy podłączyłeś je zgodnie z instrukcją załączoną do radyjka , czy tez wymodziłeś własny jedynie słuszny układ :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...