Skocz do zawartości

Budowa 3way pytania.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu jak się pojawiłem na tym forum zaczął mi się marzyć zestaw 3way. Z tym że nie do końca jakiś wywindowany Hi-End.

 

Na chwile obecną mój sprzęt przedstawia sie następująco.:

Radio: Clarion cz702e (w drodze od powalla.)
zestaw przód: morel tempo 6
wzmacniacz przód steg aq105.4. (stara seria)
subwoofer: Digital Designs 1510
wzmacniacz tył: Digital Design: CM1000.

Całość ma grać w seicento...

I tu zaczynają sie moje pytania.
gwizdek z zestawu Tempo bardzo przypadł mi do gustu. W zwiazku z tym chciałbym żeby został.
Jeśli chodzi o woofer to czytam dobre opinie o DLS R6A, i właśnie nad nim się zastanawiam.
Co jeśli chodzi o tony średnie ? i zwrotnice bądz sposób połączenia.

Proszę o pomoc, jednocześnie przepraszam jeśli kogoś dobija moje niedoinformowanie. Ale nie znalazłem jednoznacznych odpowiedzi.
Pozdrawiam Tomek. :wink2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek to musisz kupic sredniaka :)

Kwestia ewektu jaki chcesz osiagnac i sposobu montazu da wynik czy masz kupic stozkowy czy kopulke.

To radio czasami nie ma zwrotki aktywnej? Mozna by, jesli ma, podlaczyc to aktywnie ale musialbys dokupic jeszcze jeden wzmak bo brakuje dwoch kanalow. Woofery sobie zostaw i kup sredniaka. Woofery zmienic to nie problem. R6A zweryfikuja to czy masz drzwi dobrze zabetonowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów mu o stozkowych średniakach bo na pewno ich sam nie ogarnie ( komory itp) Lejiej skupić sie na kopółce np CDM 54 albo jakiś DLS. Nie potrzebuje komory

 

Clarion cz702e ma zwrotke pod 3 way na przodzie i suba? :wink:

bo ja wiem, moze kolega ma zdolnosci i chce stozek z komora :)

szukanie ciec na chybil trafil moze nie byc zbyt proste...

da rade :) sa przeciez "szlagierowe" punkty wyjsciowe :) no ale bez dodatkowego pieca ani rusz.

cz702e zdaje sie poradzi 3 way ale sub to juz niestety

 

 

Pomiary w jakim sensie? jestem bardzo początkujący.

Pytam o yo czy iść bi amping i wszystko przez zwrotnice radia ? czy prze home made-owe zwrotki.

http://www.strefacaraudio.pl/topic/7858-systemy-i-procedury-pomiarowe/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

np CDM 54 albo jakiś DLS

Tak jak Cober napisał albo Morel albo Dls. Swego czasu miałem zestaw Tempo w 3 way ze srednim DLS. Kilka osób słyszało mój zestaw, grało to u mnie pasywnie. Co do woofera to polecam ogarnąc dobrą zwrotkę, bo woofer naprawdę potrafi dobrze zagrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym clarku można przy odpowiednim doborze wzmacniaczy zrobić 3 waya +suba (7 kanałów) . Radio umozliwia pocięcie tweetera od dołu , średniaka od dołu i góry  i dla woferka pozostaje tylko cięcie LPF , tak więc mając wzmacniacz z HPF dla woferków i  dobre mono dla suba z LPF , subsonikiem i płynną regulacją fazy* można odpalić pełny 3 way +sub .

 

*może być bez ale płynna regulacja przyda się zgubić suba w aucie , bo sygnał dla niego musimy "podebrać" spod woferków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe fakt... Tragiczne auto pod Wf z drzwi :P

tak więc mając wzmacniacz z HPF dla woferków i  dobre mono dla suba z LPF , subsonikiem i płynną regulacją fazy* można odpalić pełny 3 way +sub .

Ale bez mozliwosci regulacji poziomu suba... Na sztywnych ustawieniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od czasu jak się pojawiłem na tym forum zaczął mi się marzyć zestaw 3way. Z tym że nie do końca jakiś wywindowany Hi-End.

 

Zrób porządny 2 way , w tym samochodzie da się uzyskać bardzo poprawne brzmienie dla takiego układu głośników.

Za kilka lat jak okrzepniesz , zdobędziesz doświadczenie zabierzesz się za rzecz stosowna do swoich sił.

Albo od podstaw zleć to komuś , kto jako tako ogarnia tego rodzaju tematy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...