Skocz do zawartości

Morel MT -23 vs Helix S/RS 801 , C1T


yasica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

HT1 Marka  (dawniej mój)

 

7.jpg

 

HT1 Challange

 

4.JPG

 

Niby te same, zwróć uwagę na napis gdzie się znajduje bo to najłatwiej ocenić, w HT1 jest bliżej krawędzi, a w Challange z racji większego otworu u membrany - na środku

do tego ma polerowany rant

 

a to żółtek - też z napisem przy krawędzi.

 

ht1-3.JPG

 

a mam jeszcze coś takiego jakbyś był zainteresowany :)

 

DSC04658_800x533.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już CI mówiłem żę jestem , ale znając życie zabijesz mnie ceną :P Dlaczego do Trucka nie wysłałeś na testy :D już by siedziały u mnie :D

 

Marek miał zwykłego HT 1 pomalowanego na czarno ale Robert miał u Siebie żółtka . Przynajmniej tak pamiętam z Bydzi bo w sosnowcu miał jeszcze Dego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to masz jeszcze do kompletu HT1 Challange na 28mm jedwabnej kopułce, gra zdecydowanie delikatniej i nie tak sucho jak HT1 i 1.1, z większą iloscią szczegółów jak LS29 i pochodne SS'a ale nie tak znów natrczywie jak potrafi zagrać szpilka, może Truck się wypowie, on ich słuchał i lubi długie i pociągłe laboraty pisać :) Przez długi czas testował je też Cober w swoim systemie.

 

.

 

Koniec elaboratu :D



ps. Albo dopowiem w dwóch zdaniach, bo zaraz będzie ,że OT zapylam. Challange to fajny głośnik, ja odebrałem go jak taką troszkę inną wersję piccollo. :D

Z racji tego ,że w tygodniu kiedy go odsłuchiwałem ćwiczyłem również z Dynaudio, ODR i Szpilką, to wymagania były postawione dość wysoko, Brax, gra trochę chłodniej niż piccollo, jednak śmiało go można określić jako ciepło grający TW, aż za ciepło momentami, brakowało mi w nim trochę choć pazura przy rocku, z drugiej tak jak Tomek napisał , można go słuchać godzinami i nie zmęczy.

Na rozkręcenie gały reaguje liniowo, gra głośniej i... gra głośniej, zero tendencji do "wydarcia japy", nie wiem co by potrzeba było zrobić aby go do tego zmusić.

Jest dość szczegółowy, jednak w bezpośrednim porównaniu szpilka i ODR, bardziej są skłonne pokazać smaczki, Brax owszem je ma, ale wymaga wyciszenia się, stanięcia w miejscu i wtedy się to usłyszy, ja wolę jak głośnik wali to co jest nagrane, bez żenady i skromności.

Za to Brax ma lepsze wokale niż szpilka, większe, pełne , naturalniejsze.

Najbardziej z tego porównania rozczarował mnie Dynaudio MD 130, mały głośniczek (20 mm kopułka) małe granie, wszystko jest ale... Małe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś chciał posłuchać jeszcze raz zestawienia z MP 7 to możemy zawsze wrzucić go jeszcze w twój system. Mi nawet ten HT6 też do gustu przypadł, ale można by z nim jeszcze powalczyć :) ale do tego będzie jeszcze okazja.

 

Taki mały OT *Gienek D1 bardzo ładny :) ciekawe jak to wypada do innych podobnych mu kopułek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamul, nie mówię nie, na szczęście to kosztuje mniej niż kupowanie na testy ;) albo od razu ODR , na posłuchanie tego cuda jest jeszcze jeden chętny z krainy Ojca Mateusza, co ma bardzo łagodną górę, ba, tak łagodna że jej nie ma  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledze matt79 udało się wczoraj posłuchać oba tweeterki ( Morelka Mt-23 i Helix RS801 ) na jednym i tym samym systemie      ( Clarek 788 + Audison VR 206 aktywnie cięte z radia) u mnie zostaje Morel, zagrał nam łagodniej, i jak dla mnie przyjemniej, cieplej od Helixa, nie mniej Helix wydawał się ciut precyzyjniejszy i jakby to nazwać bardziej konturowy. Co kto woli ;)

 

Kamul, nie dzwoniłem bo było mało czasu.Ale z chęcią bym się jeszcze spotkał co by wrzucić z powrotem do mnie MP 7.28 no i ODR też trzeba by odsłuchać ;) Ale to już chyba jak wpadną nowe woofery ( w weekend ostatecznie podejmę decyzje czy ślimaki czy moze coś ze stajni Helixa ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...