Skocz do zawartości

Morel MT -23 vs Helix S/RS 801 , C1T


yasica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat do osób które miały 2 ww przetworniki lub miały okazję posłuchać obu.

Klasa cenowa podobna, jakościowa jak i pozycjonowanie w katalogu danych producentów również.

Czy różnice w brzmieniu między Morelem a którymś z Helixów w kontekście 2-Way są wyraźne czy to raczej subtelnie inne brzmienie. Który z nich waszym zdaniem jest lepszy / łatwiejszy do zestrojenia w 2 way, a przede wszystkim łagodniej grającym tweeterem ( nawet kosztem szczegółowości ) z mozliwością niższego cięcia . Woofer z którym miał by grać to prawdopodobnie Micro Precision 5.16, cięcia pasywne. 

 

Osobiście znam tylko jedną osobę która miała oba tweetery w jednym czasie, w 2 way i ona wolała Helixa ( łatwiej się kleiło z wooferem ), z tym że oba cięcia były realizowane tylko aktywnie na słuch. Ale wiadomo, im więcej opinii tym lepiej. 

 

PS.

 

W ogóle na temat helixa to jakoś mało konkretnych informacji ze strony producenta jeżeli chodzi o np pomiary.

Morel jakoś lepiej do tego się przykłada..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

O MT23 sie nie wypowiem - bo nigdy nie miałem ich u siebie i nie porównywałem bezposrednio z Helixami w swoim samochodzie na swoich klockach. Jednak przed zakupem osluchiwałem dlugo i jednych i drugich w róznych aplikacjach i zdecydowałem się na RSy. Na pewno swietnie się sprawdzają w 2 way, zresztą jestem z Lublina więc mogę udostepnic na odsłuchy. 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofer z którym miał by grać to prawdopodobnie Micro Precision 5.16, cięcia pasywne.

Z tymi wooferkami bardziej widzę tu Ls29 i pochodne.Łagodne,miłe dla ucha a przy tym dające się nisko pociąć i co ważne nie potrzeba się zza niego wychylać żeby zobaczyć drogę.

Morel choć spokojniejszy od Helixów nie pasuje do MP,które wolą bardziej dosadnego kompana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w temacie dodam że mam te helixy i słuchalem moreli w kilku aplikacjach.Nie chcę żeby ktoś powiedzial że chwale swoje ale dla mnie helixy są bardziej szczególowe

 

przede wszystkim łagodniej grającym tweeterem ( nawet kosztem szczegółowości)

tutaj chyba korzystniejszy dla Ciebie Morel.W jednej aplikacji ten morelek mi sie podobal i nie miałem zastrzeżeń.Na reszte Twoich pytań nie umiem odpowiedzieć.Ktoś mi kiedys powiedział że lepsze Morele ale jak dla mnie to nie tak do końca.To już chyba kto co lubi i co komu pasuje.Musisz najlepiej posłuchać bo to mimo wszystko kilka stów jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie wpisy i sugestie.

 

 

 

Pokazalem ci fajny tweeter do 2 dróg a ty dalej kombinujesz :/
Posluchales, powiedziałeś, ze ci pasuje a szukasz dalej.

i nawet kupiłem, przymierzyłem w Samochodzie i tak jak napisał Raadek - za duża kobyła ( 115 mm po zewnątrz, po stoczeniu frontu 95 mm )

Zważywszy że zrezygnowałem z 3-Way-a między innymi ze względu na " duży słupek " po wsadzeniu dls up2,5 to tym bardziej nie widzę w obecnym moim aucie tego Wavecora. Nie mniej zostaje u mnie on, narazie leżakuje w szafie, dokupię do niego STX 15 , lub Founteka W 168 i zrobię na nim jakieś małe monitorki do domu . Poza Tym oba głośniki ( Morel mt-23 i Wavecor TW030WA07 ) były ze sobą bezpośrednio porównywane u Pana Wiesława w Dobrym Tonie w Lublinie, do obu była zrobiona zwrotka pasywna, i wszyscy którzy słuchali obu stwierdzili że Morel ma lepszą górę, wykończenie i tzw Sos, czyli ma lepsze to do czego głównie został stworzony tweeter... nie mniej Wavecore gra o wiele lepiej niż kosztuje i jest to swego rodzaju " hit" jeżeli chodzi o stosunek ceny do jakości, na pewno też potrafi  grać średnicą i można z nim niziutko schodzić ( tak jak miało być u mnie z DLS R6A  ) Małego Wavecora miałem wcześniej, nie grał tak fajnie jak ten duży,ale też " dawał radę " jak na taki budżet.

 

Szukam też dalej, bo : posłuchałem Braxa HT6, który to niby nie jest taki super jak reszta wysokotonówek Braxa, ale jak na moje drewniane ucho zagrał przyjemnie ( łagodniej ) niż Mt-23 w moim systemie ( oprócz mnie słuchało go 3 osoby ), nie mniej brakowało mu czasami do Morela tego wykończenia i różnych smaczków ...

 

 

Z tymi wooferkami bardziej widzę tu Ls29 i pochodne.Łagodne,miłe dla ucha a przy tym dające się nisko pociąć i co ważne nie potrzeba się zza niego wychylać żeby zobaczyć drogę.

Morel choć spokojniejszy od Helixów nie pasuje do MP,które wolą bardziej dosadnego kompana.

Miałem przez długi czas ( ok 3 lata ) podobną warjację TEC-a ( MP 7.28 MKII )  - zdecydowanie wolę brzmienie / profil Morela , taki mój gust. 

 

Słuchałem też Macroma MOS.26 - czyli jakąś tam pochodną Macroma EXT.28 który często jest łączony i polecany z MP5.16 - mnie nie urzekł, też wolę profil brzmienia Morela MT-23

 

Tak czy inaczej dzięki koledze matt79 porównam oba tweetery i finalnie wybiorę ten bardziej pasujący dla mojego ucha, bo wiadomo, każdy słyszy co innego i che usłyszeć co innego :)

 

A tak swoją drogą, piszecie że Mt-23 może nie zgrać się profilem z mp5.16 - a Piccolak np u Bonlessa ?? przecież to też ten sam profil brzmienia ( pomijając fakt innego pozycjonowania tych przetworników ( MT-23 - Picollo )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz jeszcze do kompletu HT1 Challange na 28mm jedwabnej kopułce, gra zdecydowanie delikatniej i nie tak sucho jak HT1 i 1.1, z większą iloscią szczegółów jak LS29 i pochodne SS'a ale nie tak znów natrczywie jak potrafi zagrać szpilka, może Truck się wypowie, on ich słuchał i lubi długie i pociągłe laboraty pisać :) Przez długi czas testował je też Cober w swoim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem - robią robotę, szczególnie teraz u Roberta mi się bardzo podobały. Niestety nie mój budżet, dlatego obracam się w kręgu tytułowych tweeterów. Brałem jeszcze pod uwagę NOX-a 28, ale tych to chyba nikt z forumowiczów nie ma na co dzień u kogo można by posłuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

HT1 to ten tweeter co był w Audi u Marka z MM-Audio, a teraz jest w Hance u Roberta ??

Nie, oni mają HT1 przejechanego czarnym markerem

 

 

Wii , tak zwany żółtek

 

oj na pewno nie, chyba że po sterydach z 25mm na 28 i zwiotczeniu z włókna na jedwab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...