Skocz do zawartości

old school Genesis, Morel Dotech, JL i parę pytań


jaguar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Posiadam zestaw Morel Dotech Mk II  podpięte pod Genesis Profile two.

 

Chciałbym go rozbudować o głośnik basowy (posiadam JL 10W6V2 a do niego wzmak Genesis Profile Sub)

albo dodatkowe woofery , a może i to i to

 

Kable zasilające 35mm2 , kondensator 1F

 

Moje pytanie brzmi :

Czy jeśli dokupię woofery to z Morela czy może innych warto posłuchać. Akurat te Dotechy odsłuchiwałem gdy składałem zestaw i bardzo mi się podoba ich granie, nie wiem jak z tymi nowymi Morelami.

 

Czy montując same woofery potrzebować bedę zwrotnice?

 

Samochód ma przestrzeń, ale jest trudny do wytłumienia. Jednak z racji iz jeżdze nim bardzo dużo to chcę mieć dobrą muzę cały czas przy sobie :) fura to Mercedes..... Sprinter :)

 

PZDR i dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zmień piece

Ale po co zmieniać jak koledze pasuje granie :) 

 

Lepiej subwoofer, ten który masz powinien bardzo dobrze wpasować się w granie dotechów. Tylko piecyk może go nie wykarmić dobrze ale do uzupełnienia pasma i dodania "dołu" da radę :) 

 

A jakie radio?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, na jakie piece ewentualnie?

 

Gdy dobierałem sub, miałem juz wzmak i słuchałem różnych głosników basowych, więc nie mam za bardzo odniesienia. Sugerowałem się Profile Two i tym iż wzmak pod sub w tej opcji ma 550W ,a do tego Jl zalecane jest maks 600, czy się mylę?

 

Radio na ten moment kiepskie, bo podstawowy model Kenwooda z jedną parą RCA więc trzeba zmienić. Mam do dyspozycji JVC LHX-551 z 5V wyjściami , albo kupić alpine cde-123, nie chciałbym wydawać zbyt wiele. Miałem kiedyś Alpine i grało ok, to był chyba model 9847.

Jeśli macie sugestie radyjek , które warto odsłuchać, poproszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Posiadam zestaw Morel Dotech Mk II  podpięte pod Genesis Profile two.

 

Chciałbym go rozbudować o głośnik basowy (posiadam JL 10W6V2 a do niego wzmak Genesis Profile Sub)

albo dodatkowe woofery , a może i to i to

 

Kable zasilające 35mm2 , kondensator 1F

 

Moje pytanie brzmi :

Czy jeśli dokupię woofery to z Morela czy może innych warto posłuchać. Akurat te Dotechy odsłuchiwałem gdy składałem zestaw i bardzo mi się podoba ich granie, nie wiem jak z tymi nowymi Morelami.

 

Czy montując same woofery potrzebować bedę zwrotnice?

 

Samochód ma przestrzeń, ale jest trudny do wytłumienia. Jednak z racji iz jeżdze nim bardzo dużo to chcę mieć dobrą muzę cały czas przy sobie :) fura to Mercedes..... Sprinter :)

 

PZDR i dzięki za odpowiedzi

kup drugiego gienka i podlacz - listen and you'll see :)

 

Same woofery albo pod zwrotnica albo z filtracja przez wzmacniacz. Lepiej tez zainwestuj w lepsze radyjko, najlepiej z rozbudowana zwrotka aktywna

 

postaw na bas i zmień piece , nic dobrego z nich nie ma !

why, oh why nie lubisz Pan profilow? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lubie tych piec grają dla mnie totalnie nijako , a jeszcze ich ena jako nowych jest kompletnie nieadekwatna do możliwości .

Były robione grube furki na tych piecach ( choćby mietek chyba w203) zresztą wielu słuchało tego auta bo startowało w poprzednich sezonach. Szału nie było , wręcz było słabo ,o zmianie piecy było duuużo lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Suzukiego siedzi 5tka i zamiata aż miło.

 

Dośc często je montuje i zawsze te systemy z profile'ami graja tym czymś co powoduje tupanie nóżką zaraz po odpaleniu systemu.

 

Cena przesadzona jest jedynie za 5tke. Ona nowa powinna kosztować >2000, Reszte uważam za dobrze skalkulowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lubie tych piec grają dla mnie totalnie nijako , a jeszcze ich ena jako nowych jest kompletnie nieadekwatna do możliwości .

Były robione grube furki na tych piecach ( choćby mietek chyba w203) zresztą wielu słuchało tego auta bo startowało w poprzednich sezonach. Szału nie było , wręcz było słabo ,o zmianie piecy było duuużo lepiej .

Bury - czy Ty czasem nie masz na myśli Gienków wyższych serii niż te przytaczane przez autora wątku i Michała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zmontowałem wszystko do kupy :) Z przodu Morele, z tyłu pod siedzeniem pasażerów JL. Wpięty kondensator 1 F Dietza utrzymuje wszystko w napięciu :)

Zmieniłem radio na JVC ( bo akurat miałem takie w osobówce) lhx 551. Ma 5v wyjścia RCA i różnica jest spora. Trochę dokuczają tweetery,a i ustawienie 16tek nie jest w drzwiach tylko pod sufitem, więc o scenie można zapomnieć.

 

Odpalone wszytsko na Genesisach i chyba już zapomniałem jak dobrze to gra :)

 

Brakuje trochę kopnięcia, bo przedni na wzmaku z przedniego zestawu musiałem odciąć niskie tony ( brzęczały głośniki ) .

Zastanawiam się czy nie można dołożyć wooferów pod kolejnym wzmakiem. Czy R6A w skrzynkach dadzą kopniaka? Czy lepiej szukać czegoś innego? Pewnie powiecie ,że radio jest do wymiany. Będzie hajs , będzie wymiana. Sprzęt, który wrzuciłem do Mietka leżał na półce 7lat , więc nakładów finansowych poza drobnymi pierdołami nie było.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...