Skocz do zawartości

2 czy 3 drożne- co lepsze ?


mayday
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie dotyczące zestawów głosnikowych odseparowanych

Czy lepszy jest zestaw trójdrozny od "normalnego" czy to tylko jest przepłacanie pieniedzy, poniewaz z tego co widze są one dośc sporo drozsze od 2jek porównywalnych . Chodzi mi o to czy będzie wyrażnie słyszalna poprawa jakosci.

U mnie w drzwiach idealnie by sie wkomponował system 3drożny więc mocno sie nad nim zastanawiam ale jeśli róznica będzie niewielka lub prawie żadna to raczej dam sobie spokuj

 

pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie auto ? Czy nie przypadkiem Golf5 lub Octawka2 ?

 

Nie octavka ani golf :oczami: BMW E39 jest w dzrwiach idealne miejsce bo w oryginalne miejsca chaciałem wsadzic własnie 10mm średniak, tweeter w słupek a woofer wiadomo w zabudowie w "kieszeń"

3-way to drooogie rozwiązanie ale jakościowo najlepsze.

Bez kilku ładnych tysiaków w portfelu nawet nie ma co podchodzić do 3 drożnego bo po prostu to nie zadra właściwie :)

Przede wszystkim system 3-drożny to problemy ze strojeniem, dla mnie tani 3-way na seryjnej zwrotnicy to nie porozumienie. Bo za te pieniądze można kupić 2-way, który zagra już znacznie lepiej.

 

hmm.... dlaczego mówicie że az kilka tysiaków. ja mysle że 1500 zł na sam system starczy

A nad jakimi głosnikami sie zastanawiasz?

Jeszcze nie wybrałem jakichś dokładnych modeli , narazie sie zastanawiam , może tylko dopowiem że sie rozgladam w okolicach 2500 zł razem ze wzmakiem

 

[ Dodano: 2008-12-14, 12:48 ]

I dlaczego 3-way na seryjnej zwrotnicy to nieporozumienie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mysle że 1500 zł na sam system starczy

 

?

ja to widzisz ?

 

może tylko dopowiem że sie rozgladam w okolicach 2500 zł razem ze wzmakiem
x2 wtedy będzie godnie

 

Same kupno głośników to ładna kaska teraz radio z aktywną zwrotą lub procesor min 1tyś

głośniki to zależy ale od minimum z minimum 1500zł w góre

 

zrobienie drzwi panele maty też ładna kasa.

 

min 2 wzmaki( zależy, 1500zł to minimum z minimum) do tego strojenie i "pomierzenie" systemu od 500zł jak dobrze poszukasz

 

2500zł to za mało dużo za mało

 

oczywiście podałem kwoty mocno orientacyjne a wiadomo jak jest w praktyce.

 

Porządne 3 drogi potrafią nie ziemsko zagrać, ale kasy potrzeba dość sporo na ten cel

 

Na twoim miejscu jeśli chcesz porządnego systemu to zrób porządne , ale 2 drogi

 

np:

Morele Dotech MKII W+Seasa KTN 26F ciac to aktywnie

wzmak np: na góre dać coś z alpine seria v12 (stara szkoła) ( tania opcja) a na woofery np:Precision power DCX 500.2

 

okablowanie około 300zł minimum

jechać na pomiary i wtedy to mam sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...