Skocz do zawartości

przeciąganie przewodów głosnikowych


kaka22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zanim bede poprawial dzwi na wiosne (blacha w otwory+gabka pod tapicerke) musze jeszcze przeciagnac nowe kable do glosnikow, bo aktualnie jade na cienkich fabrycznych i chce sie pozbyc zwrotnicy z drzwi bo i tak jest tam malo miejsca i czasem zabrzęczy.

Moze forumowi wyjadacze tematu maj jakies sprawdzone sposoby na przeciaganie przewodow? Moje auto to Avensis, nie ma tamn kostki w przelotce, jednak mam "pelne uzbrojenie" (el szyby, grzane lustra itp) i probowalem kiedys przewodem 2x1,5mm2 jednak zawsze gdzies sie zachaczyl i nie bylo mowy o przejsciu kabla na druga strone...

Moze moznaby tutaj zamiescic jakies sprawdzone sposoby na przeciaganie przewodow? Mysle, ze nie tylko ja mam taki problem wiec przydaloby sie to rowniez innym :wink:

z gory dziekuje za odpowiedzi, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci poszukać sobie cienkiego drutu, jakiś 1 mm(coś jak się używa do skręcania zbrojenia na budowie), przepychasz go gdyż jest cieńszy i sztywniejszy od strony drzwi w stronę kabiny, gdyż już masz po drugiej stronie, owijasz nim parę razy dookoła końcówkę Twójego przewódu głośnikowego tak aby było jak najbardziej płasko. Możesz dać na to z raz taśmę klejącą aby jak gdzieś przyhaczy to się prześliznęło, jeśli zaś chodzi o samą np kostkę to ja zwyczajnie smarowałem jeszcze lekko smarem kabel i po trochę raz do przodu do tyłu przeciągałem-ciągniesz druta :D jednocześnie pchając kabel, dodam ,że właśnie przeciągniecie tego przez złącze było najbardziej problematyczne, ale z 2 h trochę !%&$# i było po zabiegu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie może trochę głupie pytanie... Kiedy jest sens wymieniać ori kable (na oko 1,5mm2 ? ) na odcinku ~2metrów (od drzwi do łączenia z za radiem )

Przy głośnikach za 300zł napędzanych wzmacniaczem 55rms na kanał ? Bo powiem szczerze, cieżko się nad tym zastanawiam, bardzo dużo pracy i problematyczność ( ori kostka którą trzeba rozwieracać, cudować w drzwiach ) a do audiofila mi daleko... 



Chociaż dzisiaj wierciłem podłogę , bo ciągnąłem mega gruby kabel do zasilania pieców ( nie chciał wejść w konektory 70mm2  :rotfl: ) waga odcinka jak dłoń do łokcia - 480gram :D

Wyszło mi dwa kawałki po jakieś 1,7m bo z lekkim zapasem zrobiłem, aku jest w bagażniku, wzmaki we wnęce na koło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:szok:  jaka srednica legitymuje sie posiadany przez ciebie kabel ? i co ty tam zasilasz ?

 

Wiesz co, miałem go po prostu w garażu. Jest to kabel zasilający w BMW (diesle) e39/e46 bo aku jest w bagażniku w tych autach :)

 

O taki :

 

http://allegro.pl/bmw-e39-e46-klema-kabel-przewod-pirotechniczna-i2979393157.html

 

 

Ogólnie polecał bym wam zainteresowanie się takimi kablami bo często na allegro są one za grosze, a wg mnie są lepsze od spawarkowych. Chcecie fotki wnętrza tego kabla ? 

 

On z 80mm2 będzie mieć.

 

 

Na razie zasilać mi będzie dwa drobne piecyki, ale wiadomo - zawsze apetyt rośnie. A podobno im kable grubsze tym lepiej... Aku mam srogi 90ah/850amper bodajże ? Więc żadnych kondesatorów nie bede juz dawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiesz co, miałem go po prostu w garażu. Jest to kabel zasilający w BMW (diesle) e39/e46 bo aku jest w bagażniku w tych autach :)

 

Jakości kabelka nie ujmuję(jednak jest sztywniejszy), ale eee... Średnicy to to, nie ma większej niż 53ka Holly, chyba ,że inny kabel Bmka stosuje do diesla a inny do 3 litrówki w benzynce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakości kabelka nie ujmuję(jednak jest sztywniejszy), ale eee... Średnicy to to, nie ma większej niż 53ka Holly, chyba ,że inny kabel Bmka stosuje do diesla a inny do 3 litrówki w benzynce?

 

 

Cieżko mi odpowiedzieć na to pytanie, kabel nie jest sztywny ! Jest on z BARDZO drobnych włosków. da się go bardzo fajnie ułożyć i w ogóle :)

 

Wg realoem 320d ma kabel niby tylko pasujący do 320d , ale sam nie wiem  czy jest różnica w grubości. 

 

Sam wizualnie oceniałem go na 50mm2 ale jak przymierzyłem w sklepie do 50mm2 konektora to kabel byl grubszy od calego konektora :/ Dopiero 70mm2 (najwieksze jakie mieli) po ciężkich trudach udało mi się upchnąć. Niestety nie zalutowałem tego, czy to źle ? Bo niektórzy widziałem zalewają później zabite kable cyną, warto to robić? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wg realoem 320d ma kabel niby tylko pasujący do 320d , ale sam nie wiem czy jest różnica w grubości.

 

to jest lipa a nie kabel ... chcesz to Ci sprezentuję 120mm2 czystej miedzi :P

Lepiej kupić jakieś firmowe 50mm2 i położyć raz a porządnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo zaciskanie młotkioem i punktakiem wielokrotnie wychodziła ludziom bokiem... Mi wyszła, niby elegancko a jednak po czasie masa sie przy oczku na klemie zluzowała i z 50mm2 nagle piec zaczał walic protectami z powodu słabego zasilania...A ja sadzięm ze jest tak niewiarygodnie pradozerny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest lipa a nie kabel ... chcesz to Ci sprezentuję 120mm2 czystej miedzi :P

Lepiej kupić jakieś firmowe 50mm2 i położyć raz a porządnie :)

 

Czemu lipa? Po co mi 120mm2 hahaha :D

 

 

 

 

Samo zaciskanie młotkioem i punktakiem wielokrotnie wychodziła ludziom bokiem... Mi wyszła, niby elegancko a jednak po czasie masa sie przy oczku na klemie zluzowała i z 50mm2 nagle piec zaczał walic protectami z powodu słabego zasilania...A ja sadzięm ze jest tak niewiarygodnie pradozerny...

 

 

O to jednak warto to zalutować... Trzeba będzie po próbować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...