Skocz do zawartości

DAC z USB do HA?


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Co do lampizacji stopnia analogowego w niej - nie przesadzajmy, już wiele o tym było pisane na różnych forach. No chyba, że ktoś ma za dużo siana i lampy podniosą tak bardzo jego ego.

 

Bo to jest sposób na uzyskanie dobrego dźwięku z innego rodzaju przetworników , użycie tego w Lampucerze i to przez uznanych tunerów jest trudno wytłumaczalne , co nie zmienia faktu ze wykonalne :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trucku - wsystkie te testy gazetowe i nie gazetowe to sobie zada mozna wsadzić -

 

Nie potrzeba się nim sugerować, natomiast można mieć krótką listę dac'ów do odsłuchu i samemu wybrać, oferta jest tak olbrzymia, że oczopląsu idzie dostać.

Przecież ja nie napisałem ,Stanec kup coś tam bo wygrało "test" :)

A temat śledzę bo DAC w domu to idealne źródło w relacji brzmienie/jakość/możliwości wej-wyj.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mozesz napisac na jakich lampach w stopniu analogowym lampucery sluchales? Z jakim dac-iem porownywales?

Nie mam porównania, bo nie słuchałem Lampucery z lampami w stopniu analogowym, rozmawiałem z wieloma konstruktorami diy, którzy ten projekt wykonali wielokrotnie, również lampizowali i jakoś nikt zbędnie się nie spuszczał nad uzyskanym efektem i w większości przypadków padały słowa, które napisałem wcześniej.

A dla mnie kolejną tezą potwierdzającą moje myślenie jest ten cytat:

 

Bo to jest sposób na uzyskanie dobrego dźwięku z innego rodzaju przetworników , użycie tego w Lampucerze i to przez uznanych tunerów jest trudno wytłumaczalne , co nie zmienia faktu ze wykonalne :wink2:

 

Sam długo wybierałem daca, przewertowałem masę materiału pisanego, przeprowadziłem wiele rozmów i kupiłem złożoną lampucerę maxi na kościach bb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja wam powiem prawdę objawioną :D kiedyś pisałem z Nakamichi na PW o Lampizatorze dac level 4 i jedno się Ciśnie na usta , nie słyszałem i chyba długo nie usłyszę nic lepszego !!! Jest bajka jeśli chodzi o brzmienie i scenę , jedyny minus to cena ... Zbieram na niego ale słabo mi idzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lampizatorze dac level 4 i jedno się Ciśnie na usta , nie słyszałem i chyba długo nie usłyszę nic lepszego !!! Jest bajka jeśli chodzi o brzmienie i scenę , jedyny minus to cena ... Zbieram na niego ale słabo mi idzie :P

Dobrze, ale wiesz, że omawianej tutaj lampucery nie możemy do niego za bardzo porównywać, bo to nie ta półka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinsemilaa, może mylisz lampucerę maxi, z kościami z wyjściem napięciowym z Lampucerą mini  postawioną na kości z wyjściem prądowym. Napięciówka jest o wiele gorsza / trudniejsza do  zrobienia dobrej lampizacji. I jeszcze jedno - wielu konstruktorów, wielu przeciętnych, nie wiadomo kto czego słuchał, w jakim ukłądzie zrobionym, jak wykonana konwersja. Jak z Car Audio - za wiele zmiennych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego mylić , przez cały czas jest pisane o Maxi .

Jak ktoś lampizuje wersję maxi to raczej nie uzyska takiego efektu jak przy lampizacji wersji mini...

 

Bo to jest sposób na uzyskanie dobrego dźwięku z innego rodzaju przetworników , użycie tego w Lampucerze i to przez uznanych tunerów jest trudno wytłumaczalne , co nie zmienia faktu ze wykonalne :wink2:

Zgadzam Się

 

Jeżeli ktoś nie wywali z DAC-a WO i zamiast nich wstawi lampy, tylko zostawi WO i  dołoży lampy do takiego DAC-a to rzeczywiście jest to nie zrozumiałe. Działać Pewnie działa, ale zamiast przyrostu jakości jest , no właśnie, co ??  :)

 

A co powiecie o uruchomieniu takiego urzadzenia w samochodzie? :wink:

Chyba za dużo zachodu, według mnie łatwiej zastosować gotowe rozwiązania.

 

stanec, jak chcesz taniego DAC-a to weź jeszcze pod uwagę takie cuś : 

S.M.S.L SMSL SD-1955+DAC USB 24bit/96khz nowsza v

 

http://allegro.pl/s-m-s-l-smsl-sd-1955-dac-usb-24bit-96khz-nowsza-v-i2851877993.html

http://www.ebay.com/itm/SD-1955-SMSL-DIR9001-AD1955-Mini-DAC-Optical-Coaxial-USB-Input-Power-Supply-/271088661155

 

Po USB czyta gęste formaty ( 24/96)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

stanec, jak chcesz taniego DAC-a to weź jeszcze pod uwagę takie cuś :

 

S.M.S.L SMSL SD-1955+DAC USB 24bit/96khz nowsza v

 

 

 

http://allegro.pl/s-...2851877993.html

 

http://www.ebay.com/...y-/271088661155

 

 

 

Po USB czyta gęste formaty ( 24/96)

 

A TY słuchałeś tego , ze to komuś polecasz ?

Jakiej klasy dźwięk to reprodukuje ?

Co możesz napisać o brzmieniu tego przetwornika ( AD 1955 ) , tylko nie pisz o różnych cudownych aplikacjach , co zmienią hulajnogę w pojazd kosmiczny , bo w tej cenie ( zaryzykuję nawet x 10 ) raczej ich nie uświadczysz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Słuchałem więc nic nie moge napisać o brzmieniu tego przetwornika, ale mocno zastanawiałem się nad tym ( teraz także jako drugi , tańszy DAC do innego zestawu audio ). myślę że jak za te pieniądze to ciekawa opcja. Generalnie mocno chwalony na innych forach w budżecie do 400 zł, (jest także obudowa) Przecież nie każe mu kupować.  Osobiście świadomie wybrałem lampucerę mini + lampizacja.

 

I nie piszę o żadnych nie stworzonych rzeczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Słuchałem więc nic nie moge napisać o brzmieniu tego przetwornika, ale mocno zastanawiałem się nad tym ( teraz także jako drugi , tańszy DAC do innego zestawu audio ). myślę że jak za te pieniądze to ciekawa opcja. Generalnie mocno chwalony na innych forach w budżecie do 400 zł, (jest także obudowa) Przecież nie każe mu kupować. Osobiście świadomie wybrałem lampucerę mini + lampizacja.

 

A ja znam brzmienie tej kości z kilku aplikacji i nikomu DACa z nią w roli głównej nie polecę .

Sam posiadam dwa lub trzy przetworniki z 1955 i chyba skończą swój byt w zapomnieniu i  ciemnym kącie .

Zastanawiać się można nad czymś pokroju CD/DAC Accuphase , gdzie zbudowano na nich układ z wykorzystaniem 4 lub 8 szt , ale to nie ta liga.

Prośba , aby pisać i polecać rzeczy o których ma się nawet mgliste ale jakieś tam pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - nie ta liga. 

 

No i nie można było tak od razu napisać że są takie cuda u Pana na stanie, i jest to mało warte w wartości bezwzględnej.

A co jest warte wydania podobnej kwoty ( do 400 zł ) w/g Pana,  tak żeby zagrało w miarę i było z obudową ??



 

Prośba , aby pisać i polecać rzeczy o których ma się nawet mgliste pojęcie.

 

Ok - napisałem : lampucera mini na pcm 1798 + lampizacja, sam używam, wybrałem świadomie, i jestem chętny na porównanie z innymi DAC-ami.



Ewentualnie jak będę nie daleko Pana w Gliwicach ( mój serdeczny kolega ma fajny sklepik po schodkach w dół na placu inwalidów koło posterunku Policji ) to chętnie posłucham innych DAC-ów dla porównania ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i nie można było tak od razu napisać że są takie cuda u Pana na stanie, i jest to mało warte w wartości bezwzględnej.

 

A co jest warte wydania podobnej kwoty ( do 400 zł ) w/g Pana, tak żeby zagrało w miarę i było z obudową ??

Nie pisałem o sklepie , tylko piwnicy , gdzie jakoś , czasami staram się poświeć chwilę na tego rodzaju hobby .

Za 400 zł regularnej ceny nie spotkałem niczego co gra :zalamany: , w jakiejś mierze bezwzględnej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzeję kotleta bo technologia idzie na przód i ciągle nowe modele.

Jaki dac byście mogli polecić do kwoty 1500-2000? Oczywiście może być uźywka.

Co sądzicie o tym? Następca Dac X-10.

 

http://m.ebay.com/itm/GUSTARD-DAC-X12-DAC-ES9018-OPTIC-Coaxial-XMOS-USB-Asynchronous-384KHZ-DSD64-128-/121187114115

DAC-X12 (ES9018+XMOS)

 

DAC-X10's Upgrade Version.

 

Lasted for a year, Digital circuits are redesigned based on X10, increased stability, Let's ES9018 reached new heights, better sound quality, better performance.

 

Adopt more humane modular XMOS USB daughter card.

 

Analog circuit use High-end discrete lines.

 

Features:

1. Update version ESS Technology Sabre Reference 32bit ES9018 DAC chip

2. Two sealed high grade transformer deployed, one for digital, another for analog circuit.

3. XMOS 32bit USB receiver chip which is best performance asynchronous USB audio solution.

4. Discrete transistor based balanced analog output stage for extended dynamic and analog sound

5. Precision 100 steps digital volume control; from 0db to 99db attenuation, 1db per step

6. Vishay round SMD precision resistors and carefully chosen parts for best sound performance.

7. Professional circuit layout to get best circuit stability and great performance.

8. Aluminum housing, hair skin surface procession.

9. Digital Input: balanced Spdif AES/EBU port, RCA, Toslink Optical input and USB,(Key switch)

10. Analog Output: balanced analog output via XLR port, single ended output via RCA port.

11. Dimension: 190 x 70 x 313 mm (W x H x D)

12.Package dimensions: length × width × height = 385 × 280 × 150MM

13.Weight: with packaging 4KG

14. Both 110/120v and 220/240v version supported.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

truck,  zobacz może DAC-ki od Beresford-a ( zwłaszcza po oficjalnych poprawkach/modach ). Ewentualnie poszukaj czegoś u chinoli ( opinie na zagranicznych forach ). Sam obecnie siedzę po kilku DAC-ach na chińskiej kopii czegoś fajnego, na porządnych elementach. Miał być to tylko przetwornik USB->coaxial, ale mnie bardzo mile zaskoczył i został jako źródło. Na razie nic nie szukam innego, bo i zmieniły się priorytety życiowe, ale obecne źródło mi pasuje.

 

Co do użycia w aucie nie mam doświadczenia z DAC-ami, ale z pozytywnym rezultatem kombinowałem z pre-ampami i buforami lampowymi, do czego chcę wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...