Skocz do zawartości

troche nietypowe 2 way


kaka22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

na wiosne moze bede naglasnial moje 2 auto jakim jest astra f.

Chcialbym zrobic to troche nietypowo bo za sekcję srednio-wysokotonowa odpowiadalby glosnik szerokopasmowy (w slupku lub w trojkacie). Rozmiar takiego glosnika to miedzy 2 a 3 cale. Wiem ze byly juz takie tematy, jednak poza kilkoma propozycjami nie padlo zadne zdanie o wyniku takiego rozwiazania.

Mialoby to grac narazie z HV165 i pocialbym to aktywnie (mysle ze zaczalbym od ok 400/500hz HPF/12dB dla szerokopasmowca ale to bym juz dobral eksperymentalnie)

Mam kilka typow na glosniki ktore chcialbym uzyc w tej roli:

Peerless/Vifa WB 2,00" FR/04 - jednak tutaj nie wiem czy nie braknie najwyzszych tonow

Fountek fr88

Omnes Audio BB 2.01 (ew 3.01) - wolałbym najbardziej BB 2.01 ze względu na najmniejszy rozmiar, jednak nie wiem czy da radę przy takim cięciu...

Oczekiwania co do srednicy to wystarczy jesli byłaby mniej wiecej taka jak w tempo 6 ktore mam w pierwszym samochodzie (mniej wiecej chociaz). Wiem ze najprosciej byloby zastosowac tempo 4 coax ale jest troche za duzy. Jesli ktos mial stycznosc z takim rozwiazaniem prosze o opinie, ew propozycje innych glosnikow (nie ukrywam, ze im mniejszy tym latwiej do zabudowy)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ok skoro tak... to podepne jeszcze jeden watek pod ten temat. Kumpel wlasnie sledzi ze mna temat bo ma Octavie II a jak wiadomo woofer gra tam "w tylek", wiec bez robienia wielkiej rzezby chcial przeniesc troche srednicy na przod.

Wiec jesli zoslalby przy aktywce (mowa teraz o octavii) to czy np taki carpower DT-284 uciety powiedzmy miedzy 2 a 2,5 kHz przenioslby troche scene do przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych szerokopasmowek to ciekawy pomysł.

Ja juz dawno o tym myśle.

Nawet mam kilka eksponatów i leżących i czekających.

 

Najważniejsza kwestia w tym wypadku jest komora dla tego głośnika.

Musi mieć swoją pojemność a ta gdzieś trzeba schować.

Nie moze być za mała bo wygeneruje to nieprzyjemne podbicia na niskich tonacji średnich/wyższym basie.

Celowalbym z podziałem w ok 400Hz.

 

Kolejny problem to kierunkowosc głośnika szerokopasmowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

Jakaś musi być, a jaka to juz zależy od głośnika.

Myśle, ze ok 0,5L i można startować.

 

Popatrz na Tb w3-1364.

Słuchałem ich w kolumnach i radziły sobie swietnie.

Grały najwyższa góra co ma znaczenie w takiej konstrukcji.

Oczywiście nie wiem jak poradzą sobie w innym środowisku w samochodzie.

Ale wydaje mi sie, ze sie sprawdza.

Ale to juz kiedys mówiłem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec kumpel chcialby zeby wygladalo to mniej wiece jjak w tym linku http://audiomanufaktura.pl/skoda-octavia-ll/

Ok te TB sa dostepne w niemczech wiec bylaby szansa :)

Moglbys cos sieszcze powiedziec o Fountekach fr88 bo podobno miales z nimi tez do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam tych fountekow.

Jak sobie cos przypomnę to ci napisze.

Co do octavki Michała to fajna sprawa tylko na górze tam jest coaxial.

Ciekawy jestem jak to zagrało.

Poproszę Michała o wypowiedz w tym temacie.

 

Myśle, ze nad litrazem i ukierunkowaniem trzeba by popracować ale może sie udać.

 

Kibicuje projektowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monacor Spx-20 M - 144 zł za sztukę do kupienia w Polsce

 

http://www.monacor.pl/product/show/8122/SPX-20M

 

Zastanów się jeszcze nad tym modelem.

Podpinałem go w domu w prowizorycznych komorach. Co prawda grał może u mnie z 5 godzin maks, ale bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, potrafił wydobyć z siebie dużo średnicy, coś czasem potrafiło zakrzyczeć, ale to pewnie jakieś piki z którymi na pewno dobry stroiciel by sobie poradził. Są na pewno mocno kierunkowe, słuchając samemu w hot spocie punktowe , świetne źródło dźwięku, fajnie budowały scenę. Słuchając już we 2 osoby było wyraźnie gorzej jak dla MNIE. Na pewno w samochodzie trzeba będzie  kierować takie Monacory mocno na twarz, prawdopodobnie mocno egoistycznie tylko na kierowcę. Jak dla mnie skierowane na środkowe lusterko grało ... nijak. Ww Monacory poszły do jednego z modów tego forum, może też je zamontował i słuchał, to może się wypowie. Swego czasu Wasylwek mocno testował podobne konstrukcję, ciekawie i z ogromną pasją opisując wrażenia, poszukaj na forum w instalkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do fountek fr88 to podeślę link po angielsku: http://www.diymobileaudio.com/forum/member-reviews-product-comparisons/62906-fountek-fr88-3-fullrange-driver.html

Ja mam u siebie tak właśniie wstawione founteki. Litraż ok 0,7l. Co do ukierunkowania to jeszcze nie są skręcone z deską wiec testuję ale najlepszy efekt jest jak grają prosto w twarz. Zasilane są macromem m2a4000 ale jusz hifonics eagle warrior czeka na podłączenie. Co do braku tweetera, zalezy jak kto lubi. Czasami by się przydał ale w moim przypadku wolę bez :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...