Skocz do zawartości

Wymiana HV165 na WF R6A


Sławek S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co w tym głośniku poza dołem i dużą mocą jest ? dynamika ? niema , srednica niema ,kick ?? brak...

 

K2 jest szybszy, dół i bas to jest uderzenie a nie przeciąganie jak R6A, średnica i kick w K2 to przepasć , wypowiadam się ponieważ oba miałem i przymierzam się obecnie do robienia furtek i na pewno będzie to K2 2-way, z Morelem MT11 aktywnie , w takim secie jest rewelacja,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


K2 jest szybszy, dół i bas to jest uderzenie a nie przeciąganie jak R6A, średnica i kick w K2 to przepasć , wypowiadam się ponieważ oba miałem i przymierzam się obecnie do robienia furtek i na pewno będzie to K2 2-way, z Morelem MT11 aktywnie , w takim secie jest rewelacja,,

NO to widać że ty jeszcze chyba w życiu rewelacji nie widziałeś/słuchałeś jest kilka fajnych samochodów na R6a i tam nie ma mowy o braku dynamiki czy kicka , a i nie jestem fanem tego przetwornika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi są dobrze zrobione, otwory zakryte blachą alu..

 

ja ogólnie zraziłem się też do DLA-a przez tweetery , w tym zestawie były chyba T-25 o ile pamiętam, tweetery do razu są do wymiany..

z tego co widać ceny po 350zł są nowe  na allegro..nie wiem jak Wasze zdanie ale nie znam osoby której tweetert z R6a by się podobały..

 

moim zdaniem kupujący R6a musi wziąść pod uwagę fakt ,że tweetery są do wymiany..( tzn. do wywalenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę dodać, sprawdzałem zestaw R6a, ze zwrotnicą / aktywnie/ zwrotnica robiona na kondensach mundorfa i nie dało to przyjemnego efektu,

K2 na fabrycznej zwrotce i tweeterze zagrał od razu, woofery z R6a też aktywnie z tweeterami HT25/T25/MT11/MT01/. stroiłem i brak średnicy skutecznie uniemożliwił jakieś połączenie..

moim zdaniem R6a najlepiej sprawdzą się 3-way..

ale oczywiste jest ,że w innych aplikacjach będzie inaczej , ale średnica chyba się nie wytworzy ??
ja nawet je meczyłem bez zwrotnicy delikatnie i średnicy nie było a CDE 9880 jest dosyś natarczywe w średnicy..chyba że jakiś mocny tweetek w wyższej półki z niskim fo, ale to już koszta itd..

i zbliżamy się do K2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zbliżamy się do K2 :)

Wzorzec ponad wzorce , bas , kick , mid i górka wszystko gra samo z siebie :wink2:

Nawet cena razy 2,5 nie mąci obranej metodyki :rolleyes:

Osobiście głęboko szanuję Twoje niezapomniane wrażenia z odsłuchu tweeterów z tego zestawu Focala i mam nadzieję , ze nie zmienisz ich przez najbliższe 3 lata .

To będzie wystarczająca pokuta za dzisiejsze herezje :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweetery z K2 też do wywalenia , kilka postów powyżej napisałem że w moim przypadku zostaje MT-11 i nic nie zmieniam.. 

gorzej gdybym miał słuchac tweterów DLS-a , skrzekliwy piach bez góry..

 

powiem szczerze ,ze tweetery z najtańszego zestawu helixa dark blue są lepsze / przyjemniejsze od DLS T25 ,

 

 

mój zestaw R6a trafił do kolegi który także go dosyć szybko odsprzedał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweetery z K2 też do wywalenia , kilka postów powyżej napisałem że w moim przypadku............

Autor chyba ten sam

 

K2 na fabrycznej zwrotce i tweeterze zagrał od razu,.............

 

A wnioski różne .

 

O relacjach cenowych nadal ani słowa , a tymczasem

 

 

tweetery z K2 też do wywalenia

 

i teraz juz sam nie wiem , co jest mniejszym złem ...........?

DLS do d..y , a Focal cacy :)

 

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

dziś 30.01.2013. h 10.21

 

I koledze siadło łącze z wrażenia :wink:

 

 

Nie specjalnie to dziwi , bo z 11 wpisów jako całkowitego dorobku na forum , sześć jest poświęcone głównie krytyce DLSa , to dość "specyficzny " dorobek .

Sam nie wiem czy nie należy jakoś tego "pozamiatać " , bo tego rodzaju pobieżne relacje raczej szkodzą tym produktom , a szkoda bo każdy z nich potrafi / czasem :wink2: / przedstawić się jako produkt wybijający ponad średnią w swojej klasie cenowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał GTI, jeżeli słuchałeś swoich wooferów w aucie z awatara to opisz resztę instalki, jakiej muzyki słuchasz,jak podcinałeś wooferki których testowałeś, a przede wszystkim poproszę o kilka zdjęć zrobionych drzwi, a szmeclwagen 3 to moim zdaniem bardzo nie wdzięczne drzwi do zrobienia dobrego grania..( bez dużego nakładu pracy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


a szmeclwagen 3 to moim zdaniem bardzo nie wdzięczne drzwi do zrobienia dobrego grania..( bez dużego nakładu pracy )
X2

 

 


powiem szczerze ,ze tweetery z najtańszego zestawu helixa dark blue są lepsze / przyjemniejsze od DLS T25 ,
Coś czuje ze testy były grubsze... No chyba ze uszko przytkane :)

aaa nie... to :


CDE 9880 j
i opinia na miare nobla...

 

No a Mt11 wcale nie odbiega daleko od t25... Tylko obydwa należy sensownie zaaplikowac...



A dla mnie ht25 z ori zestawu HSK zagrały lepiej niz mt11, tyle ze były długo wałkowane zeby przyniosło to zamierzony efekt...

 

 

MOIM ZDANIEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I koledze siadło łącze z wrażenia 

O mnie mowa ? :)

 

HV165 chcę zmienić, bo jakoś gra to bez polotu na dole. Niby coś tam kopie, nogawką za telepie, ale jakoś tak sucho, pusto.

Pewnie po części winne jest wygłuszenie, a jest to na tańszych elementach, ale starannie zrobione ( 3 razy w swoim aucie poprawiałem wyciągając wnioski z poprzedniego razu ). Zazwyczaj poprawek dokonywałem przy wymianie el. podnośników ( 2x pękła linka i w końcu dałem nowe podnośniki ).

 

Co do auta, to mam to samo co MichaGTI w awatarze i wersji z jego nicku ( GTi ).

Faktycznie jest jest to wdzięczne auto jeżeli chodzi o głuszenia jednakże w wersji 5D jest lepiej niż w 3D

 

Przód u mnie zasila Kenwood KAC-923, który jest skręcony na minimum, a jednostka centralna to JVC KD-SH1000

 

R6 zainteresowałem się nie ukrywając ze względu na cenę i dostępność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że o akustykę :)

W 3D jest gorzej, bo większy kawał blachy do ogarnięcia i większy kawał blachy do rezonowania.

Co do roboty to w tych, czy w innych furtkach ręce się tak samo poharata. Do samego wyklejanie nie są złe, bo nie ma za dużo otworów, a są drzwi, gdzie połowa drzwi to dziury do zakrycia.

 

Co do HV165 to wczoraj pogrzebałem trochę w EQ ( ktoś się nim bawił, czego święcie nie byłem świadom, a nie zaglądam tam po ustawieniu za często ).

 

Po poprawkach jest zdecydowanie lepiej i HV165 gra o wiele lepiej i lepszym basem. Teraz na fotelu da się odczuć jego granie, jednakże słychać dominację tweetera, mimo że jest na -2dB i wrażenie jest jak by woofer nie nadążał w głośności za tweeterem. Przy biampie coś z tym będzie dało się zrobić, ale na razie niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...