Skocz do zawartości

Alpine 9855 zaczął świrować ;/


Andreas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj rano jechałem samochodem z kolegą, więc nie słuchałem muzyki, coś leciało po cichu w tle, kiedy pojawiło się coś w stylu ćwierkających ptaszków, niestety nie przechodziło po wyłączeniu radia itd. Jak pogłosiłem to muzyka zacinała się w dziwny sposób. Dzisiaj jak auto postało przez noc niestety nic się nie zmieniło, zakłócenie przerodziły się w ciągły pisk, muzyka chyba jeszcze bardziej się tnie, tak jest nie tylko z CD. Nie da się słuchać.. :( Zna ktoś taki temat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podział pasma jest realizowany aktywnie przez procesor radia.

Tweetery: Audio Art 100ms -> DLS RC1

Woofery:  Audio Art 200ms -> Phase CFS

Sub:  Phase Evolution Opus 500.1 -> HX2 RFD 2112 

 

Nie wsłuchiwałem się wnikliwie, dzis już tylko wyłączyłem radio zawiedziony, ale pisk i ćwierkanie wyraźnie dochodziło z tweeterów, 

a to przycinanie słychać zdaje się w całym paśmie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, mam nadzieję, że to tylko masa ;)

 

 

Dziś rano niespodziewanie nie mogłem odpalić samochodu, przy siłowaniu się z kablami, żeby połączyć się z drugim autem, wyjechał mi  z bezpiecznika kabel zasilający monoblock. Wsiadłem odpaliłem samochód, włączyłem radio i wszystko zagrało prawidłowo, bez żadnych zakłóceń :) ..i bez suba, ale to chyba nie mogło mieć wpływu  :zdziwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na innym kablu nie ma żadnych zakłóceń, ale ujawnił się drugi problem - z tym zacinaniem się dźwięku, występuje to tylko na wooferach przy głośnym słuchaniu jak sub mocno kopie, tak jakby wstrząsy oddziaływały na wzmacniacz, bez suba nie ma tego problemu nawet przy większych głośnościach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...