Skocz do zawartości

Lanzar - prawdziwa moc ?


mayday
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam wzmacniacz Lanzar Viberant 416 no i troche zgłupiałem . Na oficjalnej stronie producenta a także na pudełku od niego widnieją takie dane:

 

# 4 x 125W RMS at 4 OHMS 4 x 250W MAX at 4 OHMS

# 2 x 500W MAX at 4 OHMS Bridged 4 x 200W at 2 OHMS RMS

 

a w instrukcji od niego jest napisane

 

4 x 35W RMS at 4 OHMS 4 x 250W MAX at 4 OHMS

2 x 500W MAX at 4 OHMS Bridged 4 x 55W at 4 OHMS

 

Czyli MAXy sie zgadzaja ale RMSy totalnie nie ! Czy jest mozliwe żeby ten wzmak miał az tak mało mocy jak podano w instrukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4x35wat RMS..

Miałem gdzies dokladnego pdf-a lanzara.. Oni zawyzaja moc 4 razy.. To tak jakby oni podaja rms a u nas to max, a ich max to u nas pmpo..

Juz wiele razy widzialem piece lanzara majace podobno 2000wat i kosztowały 800zł ale ten VIBE to taka tanioszka

4x35wat 4ohm

4x55wat rms 2ohm

2x110 wat 4ohm (mostek)

Separacja kanałow 65db

Mozliwosc pracy w tri mode (ale z dusza na ramieniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie załamaliście , a miałem zamiar podłaczyc go pod 4 głosniki- 2 po 100W RMS i 2 po 160W RMS no ale jesli ma 4 x 35W no to przecież śmiech na sali.

Czyli w przypadku Lanzara trzeba najpierw sprawdzac instrukcje a nie to co na pudełku i nie na oficjalnej !! stronie producenta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz sobie na amerykanski ebay.. tam jest sporo tych piecy, znajomy kiedys myslal o bd dragu jak zobaczył piece 2000wat rms za kilkaset złoty..

http://www.lanzar.com/itempage.asp?MODEL=VIBE416 lanzar vibe strona producenta

a na tej samej stronie masz link ITEM MANUAL (http://www.lanzar.com/manuals/VIBE226-236-246-256-266-276-286-416-426-436.pdf) gdzie na 4stronie pisze ze ma 4x35wat..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za glosniki konkretnie

Sam nie wiem czy to dobry pomysł ale pomyślałem że ponieważ mam zestaw Hertza ESK 130 to zamontuje go w oryginalne miejsca w drzwiach (BMW E39) a do tego dokupie dajmy na to MAC AUDIO Olympic 2,16 lub Hertz HSK 165 i dam w zabudowie w drzwi w miejsce kieszeni. Co o tym sadzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

165mm w przednich drzwiach to podstawa każdego dobrego systemu audio, więc dobry pomysł. Ile chcesz na nie wydać??

To że bedzie system 165 to jest pewne ale chodziło mi o to czy pomysł dodania do tego tych 13ek co mam w miejsca oryginalne jest dobrym pomysłem bo skoro i tak juz je mam to moze warto wykorzystac. A jakie 165tki to juz napisałem ( koszt 500-600 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do wzmacniacza, czy to nie jest w jakimś stopniu oszukiwanie klienta?? przecież nie zawsze można zobaczyć instrukcje w sklepie a na pudełku jest napisane co innego. jak kupileś ten wzmak w jakimś sklepie to ja na twoim miejscu poszedł bym i oddał i jeszcze nagadał sprzedawcy :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak to jest ze sprzedawcami ze gadaja taka moc jaka maja na pudełku.. Ja czesto trace klientow bo im mowie prawde.. "Panie ten piec ma 4x55wat" a oni "Za mało.." A potem i tak przychodza bo kupuja jakies marketowe mac audio ktore ma (pisze) 100wat x4 a pozniej kicha..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zomer1980, też tak mam :( proponuję klientowi dajmy na to głośnik RE-12 i mówię że ten głośniczek ma 175W a on na to że za te pieniądze to on kupi głośnik cztery razy mocniejszy w gotowej skrzyni i w dodatku ładniej wyglądający a nazywa się TOXIC :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej muzyki słuchasz??

Słucham 50% HH Techno , 35% Pop Dance , 15% Rock

a wracając do wzmacniacza, czy to nie jest w jakimś stopniu oszukiwanie klienta?? przecież nie zawsze można zobaczyć instrukcje w sklepie a na pudełku jest napisane co innego. jak kupileś ten wzmak w jakimś sklepie to ja na twoim miejscu poszedł bym i oddał i jeszcze nagadał sprzedawcy :(

Powinienem tak zrobic ale kupowałem go ze 2 lata temu i wiecie , wtedy sie za bardzo jeszcze nie znałem więc poszedłem do sklepiku i mówie "Potrzebuje wzmak do takich to a takich głosników, co mi może pan dobrego zaproponowac ? A on na to " Mam dobry wzmak - nowośc w bardzo dobrej cenie , spokojnie napędzi te głosniki" i kupiłem. Potem oczywiście :P pojechałem z tym wszystkim do warsztatu CA , gościu mi podłączył no i jakos to grało ale po kilku dniach prawy tweeter przestał grac , mówie -co jest do holery , spalił sie czy co ? Pomyślałem ze sam dojde przyczyny , no i zacząłem to moją "profesjonalną" instalacje przegladac rozbierac itd. Przyczyną okazał sie przewód w którym poprostu lut sie rozłaczył bo był zrobiony na szybko ( zimny lut) ale zacząłem sprawdzac cała reszte to załamka :( kable były byle jak porozrzucane , głosniki poprzykrecane na 2 srubki i podłaczone na okretke ze smarknietą kroplą lutu na to i owiniete kawałkiem izolacji. :D

Zacząłem sam to poprawiac, a tym samym był to początek mojej fascynacji prawdziwym CA :D

 

A tak w temacie , podpowie mi ktos z tymi 13ami ? hehe :D

 

ok założe do tego nowy właściwy temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...