Skocz do zawartości

Jaki woofer na przód bez suba


rojass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

niestety muszę pozbyć się suba na jakiś czas i szukam wooferów, które zrekompensują mi jego brak choć w niewielkim stopniu.

Woofery będą zasilone AS F2-280 - czyli około 140 RMS na kanał, na górze siedzi DT284 zasilany aktywnie z Sony XM-4045 i cięty na 2,5khz/12db.

Pacjent to VW Bora Variant, drzwi będą przygotowane odpowiednio.

Miałem Focala K2 - z jakieś starszej serii, fajnie ale bez szału. Focal Polyglass - wg mnie fajniejszy od K2, które miałem i obecnie plumka w aucie. Mam jeszcze Proa Coloris 16 - co prawda nie zdążyłem ich jeszcze wrzucić do auta, ale demonami basu one raczej nie są z tego co zdążyłem wyczytać na forum.

Muzyka różna - od rocka po radiowe hity, drum n bass, electro itd

Budżet niestety ograniczony - około 400 pln.

Czego szukać ?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

R6A - Sam do nich wróciłem , przynajmniej chwilowo, spinałem we 2 drogi z Morelem MT-23, jak i w weekend z Dużym Supremo.

Jak dla mnie to banan z buzi nie schodził , a też jeżdzę bez Suba, chociażwcześniej przez kilka lat jeździłem z Subami ( Vega 104, Polk momo 8", Jl Audio 10W3 )

W Twoim innym temacie pisałem z jakimi wooferami porównywałem.

R6A zasilane 100 W RMS z Oriona 8004. Cięte od dołu 63 khz /12 db od góry 1.6 khz/12 db, Morele 8 lub 6,3 khz /6 db

Tak mi najlepiej się zgrywało. Nieszczęsna zamitowana Średnica była, nie brakowało jej.

Wofer świetnie grał Metal, Rock, jak i House, Elektro Pop, dawał też radę na gatunkach typu Soul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja odczucia tyczą się głośnego i bardzo głośnego słuchania przez co najmniej godzinę.

Stroiłem Tak żeby mnie przede wszystkim nie męczyło, a z mojego doświadczenia ( na słuch, nie po pomiarach ) najczęściej męczy górka w okolicy 2 - 5 khz ( szczególnie przy ciężkich gatunkach muzycznych )

 

jak chcesz słuchać cicho ( masz ciche auto które nie " zje " basu z wooferów ) to coloriś będzie super sprawa .

Natomiast jak chcesz graż z dużymi poziomami głośności, i schodzić do 60-50 hz z gałką odkręconą na maksa to szukaj R6A

Coloris piernie 2 razy cewką i puści dymka przy takim cięciu / poziomie :)

 

Tu jest dość świeży temat kolegi laser, auto z tej samej stajni, drzwi chyba podobne

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/19616-passat-b5fl-by-laser/page__st__20

 

R6A na dole, na górze Morel MDT29, wersja domowa.

Nic koledy nie pisali o cięciu jakie im najbardziej pasuje, ale myślę że mają podobne odczucia jak ja w poście powyżej ( w połączeniu z MT-23 czy dużym Supremo mnie średnicy nie brakowało z DLS R6A, natomiast kick i zejście takie jak lubię masywne z misiaczkiem, nie suche )

 

Muszę Nadmienić że u mnie Panel pod Wofer ma około 8 cm długości, głośnik w całości gra w tunelu, tunel u podstawy ( przy drzwiach ) ma około 18 cm średnicy wew, zwęża się do miejśca przykręcenia wofera. Panel podfrezowany tak że wofer jest skierowany na drążek zmiany biegów, nie na tunel / nogi, oczywiście wyciągnięty przed tapicerkę. Kick i zejście takie samo jak przy " standardowym : ustawieniu panela / wofera, lepsza średnica ( słychać więcej szczegółów )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz szukać jeszcze AS 165 X-ION lub AS 165 HX SQ potniesz sobie od dołu 63hz 24dB na oktawe, pozostaje tez kwestia drzwi - musza byc na prawde dobrze zrobione bo ten woofer nie wybacza bledow :), jak masz mocny piec widziałem na giełdzie AS HX phase a tym wooferom mało co podskoczy

http://www.strefacaraudio.pl/topic/30807-s-rockford-fosgate-rfd2212-as-hx-phase-helix-afc/

jak słuchałem R6A było fajnie ale jak posłuchałem AS 165 HX SQ było jeszcze fajniej (i te wybrałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scrollek, czy AS 165 HX SQ można kupić osobno nowe??

 

Jak Cena używanych / nowych??

Takie zbocze 24db to nie każdy piec/ radio ma, raczej skupił bym się na graniu przy uniwersalnej wartości 12 db/oct

 

Dochodzi kwestia przedziału budżetowego jaki chce przeznaczyć autor, jak i chcąc porównać R6A z AS 165 HX Phase to też raczej 2 różne półki cenowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AS 165 HX SQ mozna kupić nowe w cenie ok 1-1.1k...

Pojawiaja sie na allego.

 

Używki to niestety ok 500-700zł - zalezy od stanu

Ale naprawde dobry woofer....słuchałem go kiedyś w "najlepszym pasywnym systemie świata" i mi sie bardzo podobał. Napedzany był zapco studio 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Tych Wooferach, też ze stajnii DLS-a ??

 

Model DLS RM6

 

http://www.dls.se/en/car/prod.html?produkt=en_428

 

3 Ohm, większa moc, niższy FS ( względem R6A )

Chociaż po wrzuceniu w WinSD spadek krzywej zaczyna się wcześniej niż przy R6A

 

Miał je ktoś, lub ewentualnie oba ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładać można w nieskończoność, a ja mając leciwe bądź co bądź auto i inne wydatki nie mogę sobie niestety pozwolić na takie inwestycje.

Szukam czegoś do 400 pln i tego się trzymajmy. LIder już jest - R6A. Chętnie natomiast posłucham opinii na temat Radionów czy Helonów, które pojawiają się czasem w dobrej kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...