Skocz do zawartości

Jaki woofer na przód bez suba


rojass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

nie tak dawno pół roku temu był temat AS 165 HX SQ vs DLS R6A :

 

audio system 165hx sq czy R6a? - StrefaCarAudio.pl - Forum Car Audio

 

Tu znalazłem same woofery : 659 zł kpl Nowe

SoundPower - Sklep - Car Audio Home Audio

 

u Andrzeja w CARADAO jeszcze taniej : 527 zł kpl

http://www.carado.ne...id_product=2603

 

 

masz na mysli trudno dostepne ? na alle cos jest

 

Tak, mam na myśli ciągłą dostępność w Polsce od widzimisię, nie strzały na alle, czy naszej giełdzie.

Na naszej gieldzie wędrowaly helony165, dół i średnica jest, tyle, że one z zapędem splowym :P

ale nimi na prawde konkretnie zagrasz bez suba.

jestem z nich bardzo zadowolony.

 

Miałem Helony 2 ohmowe, Sprzedałem je nie dawniej jak tydzień temu, 1-szej osobie która zapytała o nie, cena dużo niższa niz wywoławcza.

Autor ze swoim budżetem zmieścił by się :) Miałem je kupione nóweczki ze sklepu, nawet się dobrze nie wygrzały bo grały 10 może 15 godzin.

Membrana Kevlarowa, grają troszkę lepiej na średnicy niż R6A, chociaż czasem u mnie za bardzo coś się wyrywało ( jakby jakiś peak się robił )

Kick Dużo bardziej suchy, twardszy, zwarty niż R6A, zejście mniejsze niż R6A. ( ale bierzcie poprawkę na niewygrzany woofer, zawiesznie ciągle było bardzo twarde ) ogólnie przez to ze są 2 ohmowe, i mają większą skuteczność w paśmie 150hz w górę wyraźnie głośniejsze niż R6A.

Natomiast jedno jest pewne i to głównie było powodem sprzedaży - wymagają solidnego pieca, mój Orek ze swoimi 100 W rms przy 4 ohm ( 200 przy 2 ohm ) nie dawał im rady, i tam gdzie R6A kończął swoje granie Helon zaczyna dopiero ( mam na mysli kick i zejście ) Także bez 130 / 4 ohm - 250 / 2 ohm Pieca nie podchodź :) O drzwiach nie będę wspominał bo to podstawa. Ja porównywałem w Golfie 3 ( ok 30 litrów drzwi )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AS 165 HX SQ mozna kupić nowe w cenie ok 1-1.1k...

Pojawiaja sie na allego.

 

Używki to niestety ok 500-700zł - zalezy od stanu

Ale naprawde dobry woofer....słuchałem go kiedyś w "najlepszym pasywnym systemie świata" i mi sie bardzo podobał. Napedzany był zapco studio 300

 

Poprawiam się... pisałem o AS 165 HX Phase....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę że było by bardzo dobrze.

W tej chwili Trafił do kolegi z forum który to wpiął w system z DLS A7, chociaż wyraźnie pisałem mu że w/g mnie mimo zacnych Watów od tego pieca on może być po prostu za słaby. Będzie testował za 3 miesiące to może coś więcej o nich powie pod takim prądem jak się rozegrają u niego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje trzy grosze - Audiophile słuchałem tylko raz i najprawdopodobniej kiepsko zaaplikowane więc się nie wypowiadam. Za to CFS/Mac Audio CFX nie raz - i często do nich wracam - naprawdę robią robotę, moim zdaniem są troszkę niedoceniane - chyba najlepsza alternatywa (w tym budżecie) dla R6a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CFS'y również miałem - kolega je uśmiercił niestety - naprawa nie była opłacalna.

Kappa Perfekt 6.1 brzmi ponoć bardzo dobrze, ale w komorach. W dużych drzwiach ponoć nie bardzo chcą grać - ale to tylko "zaczytane" info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, mam też u Siebie U-dimensiony JR 6 MID ( wiem, wiem są na giełdzie wystawione przeze mnie :)), i powiem Wam że jak na taki budżet to potrafią zagrać bardzo głośno, z równie podobnym kickiem co Helon , wg mnie z lepszą średnicą. U mnie był ten Sam profil grania co Helon , z tym że zaczynał się od połowy skali, natomiast u Helona wyraźny Kick pojawiał sie dopiero pod koniec tej skali, gainy ustawione tak samo..Zejśćie na pewno mniejsze niż w R6A , z tym że tak jak Helony moję Juniorki są niemal nowe ... Natomiast Słyszałem te juniorki ( były już solidnie wygrzane, zawieszenie mięciutkie ) w Vectrze B ( litraż drzwi to około 50 litrów) , pędzone Audsionem VR 209 ( 110 W na kanał ) i to co one robiły przy Dup Stepie to pała siada, zresztą tamten odsłuch skłonił mnie do zakupu. niestety u mnie nie sprawdziły się ...

 

Czy Mac Audio CFX są dostępne w Polsce w jakimś sklepie ?? ( najlepiej same woofery )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie do 2dróg polecam cfs165.25/mac CFX to woofer dla którego nie znalazłem przeciwnika przez 4lata a przewinelo się mnóstwo wooferow i pieców . Godnie radzily sobie też r6a ale w 2drogach moim zdaniem im brakowało dużo do phase.

 

samochód to omega B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże supremo tak wysoko ciąłeś?

 

Tak, tak mi się najlepiej zgrywały z DLS R6A , w Golfie 3 pod muzykę matal, hard metall, rock.

Przy pasywnym podziale najprzyjemniej dla mojego ucha było kondem o wartości 4,7 uf , Rosyjski PIO

Ale wiadomo że takie strojenia i odsłuchy na szybko to tylko taki wstęp ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie do 2dróg polecam cfs165.25/mac CFX to woofer dla którego nie znalazłem przeciwnika przez 4lata a przewinelo się mnóstwo wooferow i pieców . Godnie radzily sobie też r6a ale w 2drogach moim zdaniem im brakowało dużo do phase.

 

samochód to omega B

 

Jaki litraż mają te drzwi ??

 

I ponawiam Pytanie, gdzie można kupić ww wofery lub cały set ?? ( Mac CFX )

 

Dan124 , słuchałem na kondzie 4,7uF z bardzo dużym poziomem głośności , ciężkeij mużyki metall, której widmo rozkłada się zupełnie inaczej niż np pitu pitu eascowe - jak dla mnie to chwilami była krew z uszu, nawet jak tweeter skierowałem niemal na Siebie ( w sensie ze do sodka kabiny) Gainem w radiu dla tweetera zjechałem nawet do -8db żeby nie było wiertarki. Słaba relizacja płyt + akystyka danego auta + plus własne preferncje, i suma sumarum ten tweeter nie spowodował u mnie , że złapię się za kieszeń , sprzedam za pół darmo mt-23 i wyrzygam co najmniej 1500 zł na Supremo ... nie w tym setupie który posiadam ( clarek 788 + audison vr-206 )

 

 

ot, to miał na celu test tego głośnika :)

Nie mniej jest to jeden z najlepszych tweeterów jaki mi było dane słuchać .

 

Ale nie o Tym temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...