Skocz do zawartości

Kierowca UE, pierwszy wyjazd, porady.


suzuki.gsx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Elo Mobilki.

Od 10 lat latam dużymi po kraju, ale niestety "kryzys" i ...... strzelił robote.

Jutro wyjerzdzam do Francji, będę latał busem (francja, włochy, hiszpania)

Ekwipunek już mam, kuchenkę, papu, itd.

Pytam kierowców co zabrać, co się przydaje,

Czego unikać, jakieś rady, doświadczenia.

I o co biega z tahokartą w niemczech.?

Bajo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zabieraj na zmiane bezpieczniki i żarówki, na granicy chcąc zarobić przypierniczą się nawet i spaloną postojówkę. Albo dasz pare euro w łapę, albo wypisze ci kwita, jednak chodzi im o to pierwsze. Oczywiście kamizelka odblaskowa nawet w dwie możesz się zaopatrzyć, apteczka z ich wymogami tak jak na niemcy (niebieska). Nie wiem jak tam jest z winietami, jak latałem na Estonię busem to musiałem na Litwie winietę wykupić na 24h. Zobacz czy tam nie są wymagane naklejki ekologiczne tak jak w Niemczech by później nie było, że nie możesz wjechać do centrum. Nie przeciążaj też busa bo na granicy zwracają na to uwagę.

Noi co najważniejsze przestrzegaj przepisów drogowych bo mandaty tam są zajebiste. 150 euro za przekroczenie prędkości 20-25km/h, gdzie u nas będzie max 200zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Fura jest zaopatrzona w graty, gaśnice apteczki, kamizelki.

Z tego co mi dyspozytor mówił, tam gdzie będę, nic dodatkowego wykupywać nie muszę.

Aby we Francji autostradami nie jeździć, bo chore ceny.

O wagę też się martwić nie muszę,

teraz śmigam do paryża 800 kg opakowań na kosmetyki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. :wink:

Ale wiem, że po niemcach trzeba wypełniać jakąś kartę,

podobnie jak wypełnia się rewers tarczki na wypadek awari tacho.

Ponoć strasznie tego pilnują, tyle, że papier przyjmie wszystko. :wink:

Już wyniuchałem,

bardzo podobna do tej, tyle, że po szwabskiemu.

http://ttuutto.w.int...brazek00005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak na busa,ale na dużego musisz mieć przy załadunku(głównie na Zachodzie) kamizelke,okularki i buty z metalową wkładką.Nieraz wymagają ten pakiet a brak sporo dzieniek kosztuję.

Naszych driverów jest wszędzie sporo,zawsze jest z kim porozmawiać,pierdyknąć jakąś flaszeczkę.

W tym busie to jakiś kurnik to masz,czy spanie na siedzeniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na szczęście kurnik, i powiem Ci, że zaskoczony jestem ilością miejsca,

myślałem, że będzie lipa, ale jest wszystko co trzeba włącznie z webasto.

Co do załadunków wiem o kamizelce i kasku, ale, że metalowe buty.!?

Tylko to też nie wiadomo gdzie,

choć każda firma ma innego jobla.

Wiadomo, co kraj to obyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Suzuki współczuje ci juz jazdy na busie. Masz kwity duże to odpuśc sobie ta robotę. Wsiadaj na dużego a busami niech sie malolaty z B kategoria męczą. Roboty na dużego jest w ch.....j i za lepsze pieniądze. Non stop spotykam kierowców busów na parkingach i tylko narzekają. A Busem nie ma lekko 1-2tysie dziennie musisz walnac potem pare godzinek pauzy i dalej to samo. Tacha nie masz tylko zapałki na zapas do powiek :wink:

 

Szkoda zdrowia. Spróbować możesz ale nie wroze ci miłych wrażeń. Machnij pare kółek spróbuj. Jak ci sie znudzi to napisz na Prv to podrzuce ci cos moze. Mogę długo nie odpisywać bo tez jeżdżę i nie zawsze mam neta.

 

A tym czasem przyczepnosci bo maluchem szerokości ci nie potrzeba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem do tych ludzi z polecenia, miałem takie obawy o których piszesz, ale jak na razie zostały one rozwiane.

Poza tym skończyła mi się ważność ADR i przewóz rzeczy, muszę odnowić.

A do tego czasu pojeździmy, zobaczymy.

Ale dzięki.

Tobie również przyczepności i wąskości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjezdzilem tez prawie cala Europe na busie. Uwazac trzeba na zlodziei, zasada jest taka> im dalej na zachod i poludnie, tym gorzej ze zlodziejstwem, Jak Ci sie trafi fracht do Marsylii, to tylko zalatw co potrzeba i wyp... jak najdalej :) , Ogolnie wybieraj takie miejsca na nocleg, zebys raczej nie stal sam, bron boze jakies dzikusy we Francji czy Hiszpanii, jak sie jakis pedal przyczepi, to grzecznie daj do zrozumienia, ze nie jestes zainteresowany (bron cie Panie Boze zeby takiego pobic czy nawet mocno obrazic) najspokojniej chyba w Niemczech i Austrii, Beneluxy tez spoko, jak jakiez zakupy to najtaniej prowiant u Niemca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę.

Co do bezpieczństwa jasna sprawa, widno i monitoring, można na pewno takie miejsca znaleść.

Z prowiantem od niemca też mi mówili, że najtaniej z tych krajów,

jednego nie kupie u nich na pewno,

tych chuj...ych białych wurst.

Szlag mnie trafiał jak to jadłem, gówno nie kiełbasa. :cisza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak adr-ów to nie koniec swiata troszke gorzej z przewozem rzeczy chyba ze bezpośrednio na kontrakcie usiadziesz to wtedy nie potrzebujesz tez.

 

Ale skoro z polecenia to oby było ok. Machnij na Prv jakies namiary na siebie tel czy cos to sie moze gdzieś na szlaku zlapiemy na jakas pauzke. Moze łatwiej bedzie sie zjechać za granica niż w kraju.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa.

Zapewne tak będzie.

Na chwilę obecną traktuję to jak przygodę, jakieś nowe doświadczenie.

Jestem tak z nimi ugadany, że w każdej chwili mogę powiedzieć sajonara,

albo długoterminowa umowa.

Po miesiącu będę wiedział więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i na Niemczech stawaj na pauzki na pompach i szukaj gdzieś na parkingu budek tel. T-mobila. Tam jak sobie staniesz masz wi-fi za darmo tak samo jak w wiekszosci burgerkingow i McDonaldow.

 

A to ci moze sie przydać zeby nie tracić kontaktu ze strefa :wink:

 

Na Holandii wszystkie shelle i texaco tez maja free wifi :D

 

Francja troszke gorzej. Włochy porażka. Austria stacje BP i parkingi dzikie z budkami autostradowymi ASFINAG. I jeszcze wiele innych ale te są najglowniejsze i wystarczające.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hiszpanii na północy kraju dużo stacji jest z obstawą policji.

Akurat na Hiszpanie mnie za duzo nie wysylali, ze 4 razy bylem, ale nie trafil mi sie taki obstawiony parking.

Jak bedziesz w Barcelonie, to stawaj na Shellu, prawie wszyscy nasi tam staja, wiec jak zapytasz to kazdy bedzie wiedzial gdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wifi to porzyteczna informacja.

Lapka biere w drogę co by kontaktu ze światem nie tracić.

Na raze wiem o żabojadach co dalej czas pokaże.

 

Akurat na Hiszpanie mnie za duzo nie wysylali, ze 4 razy bylem, ale nie trafil mi sie taki obstawiony parking.

Jak bedziesz w Barcelonie, to stawaj na Shellu, prawie wszyscy nasi tam staja, wiec jak zapytasz to kazdy bedzie wiedzial gdzie ;)

Takie info na pewno się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, masakra, każdy się śmiał ,że kryzys ale u Nas się nie odczuwało, a teraz dopiero się chyba dopiero zaczyna zawierucha.

 

Roboty na dużego jest w ch.....j i za lepsze pieniądze.

 

Jeszcze jest, ale padają po kolei firmy budowlane jak muchy i ich podwykonawcy jak się Ci wszyscy spod patelni zaczną ustawiać w kolejki po robotę nie będzie tak fajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...