Skocz do zawartości

Subwoofer FOCAL UTOPIA 33WX parametry TS.


truck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tbrek - bardzo się mylisz - Reference nie bazuje na Seasie ;)

 

Jeeest ;)

 

Co ciekawe CASKP.... w jednym numerze gazety było opisane twoje Scorpio i Rainbow Reference... teraz taki zestaw montujesz :hyhy:

Scorpio w setupie ( z małym wyjątkiem) którego odsłuch pamiętam do dziś... Focal 130K+TN51, VRX6.420.1, Utopia 33VX w skrzyni B-R... jakie ten magnes wtedy robił wrażenie... i jednostka - w opisie jest DRX960rz a ja słuchałem chyba pod kontrolą Clariona 8575...

 

Czyli jest i Rainbow Reference, jest i Focal utopia

 

A zapomniałem o cenie... CS260.30 kosztował wtedy 16.999zł...

 

HA ! Też mam ten numerek :D To były czasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem Refa ale nie bede ocenial bo nie mam odniesienia jak w danym systemie gralo by cos innego.

Sam kiedys "prawie" kupilem 3 waya ;( Tomek pewnie pamieta albo i nie jak poszedl na ebay za 5,5k i byl ze zwrotkami!

CASKP podlacz i opisz i powiedz dlaczego tweeter jest tak zajebisty :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loozik. Jak tylko zamontuję to odpowiednio opiszę system ;)

 

 

Scorpio w setupie ( z małym wyjątkiem) którego odsłuch pamiętam do dziś... Focal 130K+TN51, VRX6.420.1, Utopia 33VX w skrzyni B-R... jakie ten magnes wtedy robił wrażenie... i jednostka - w opisie jest DRX960rz a ja słuchałem chyba pod kontrolą Clariona 8575...

 

 

Nigdy nie miałem 8575.. Jeśli już to 9575 .... A z tego co pamietam to słuchałeś chyba na P9 i Dex P9 ale mogę się mylić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excel to linia głośników. Głośniki te są wykonane z memban magnezowych jak również papierowych ... Tak tak .. Są Excele papierowe np :

 

http://seas.no/index...id=60&Itemid=84 - magnezówka

 

http://seas.no/index...id=61&Itemid=85 - papierówka.

 

Jednak biorąc to nawet pod uwagę - Reference nie ma nic wspólnego z fabryką Seasa ... Wkrótce jednak pojawią się u mnie wersje papierowe Exceli 12 cm i 18 cm. Przetestujemy co one potrafią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whooo poszły konie po betonie... Czy jestem czy, nie każdy temat gdzie przytknę paluch na klawiaturze zamienia się w OT... :rotfl:

 

Co prawda zestawu Reference jak najbardziej jestem ciekaw ale... Wyszło więcej o nim dyskusji niż o moich Utopiach... :D

 

Będę wdzięczny Caskp jeśli skrobniesz w kilku zdaniach czym charatkeryzuje się ten sub w poprawnie zaaplikowanym i wykonanym BR a na koniec napisał mi, krótko swoje osobiste zdanie, mając do wyboru 33 Focala a Braxa 10.1 na co byś postawił? Pod słuchanie na co dzień, bo jeśli pójdą to do Bmki, a tam "walą" mnie ,że tak powiem stricte SQLowe bariery czy też kanony.

 

ps. Uprzedzę zdanie osób, które(mając pełną rację) napiszą ,że najlepiej posłuchać i samemu wyrobić swoje zdanie, ale wykonanie konkretnej skrzynki pod Utopię swoje kosztuje, więc nie palę się aby wywalić ładne paręset zł, tylko po to aby sobie posłuchać głośnika czy mi pasuje czy nie. Proszę więc o wyrozumiałość i łagodny wymiar kary. :wink:

 

I jeszcze jedno mi się przypomniało Adamu , posiadał tego suburbona u siebie i wspomniał ,że jako taki brzmieniowo mu pasował, ale sprawiał problemy z wklejeniem go dobrze w przód, czy także spotkałeś się z takim problemem w autach na tym głośniku? I jak wygląda jego szybkość np w rockowych kawałkach?

Słuchałem go , krótko w skrzynce(ale szajsowatej) od gebelsa od , którego je zakupiłem, nijak nie szło jej ustawić jakoś po Bozemu w bagażniku gdyż była wyciągnięta z zabudowy narożnikowej w bagażniku, więc sub grał w klapę, port BR zaś gdzieś na skos, więc o kant tylka potłuc takie odsłuchy. Grał dość ciepło , lubię takie brzmienie o ile jest podparte odpowiednią szybkością a nie zamulaniem i wybrzmiewaniem bez potrzeby.

 

Nie byłem jednak w stanie tego jednoznacznie ocenić... Stąd podpytuję z uporem maniaka.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem szczerze - nie pamietam dokładnie jak grał 33wx ... To już kawał czasu od chwili ostatniego montażu tego cuda.. Wiem tylko że kiedyś porównywałem 10.1 z 27 WX i definitywnie został 10.1 a 2 nowe szt 27WX poleciały do żyda ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 10.1 to się nie dziwię, uwielbiam ten SW, jego ciepło, grubość przekazu i punktualność, tyle ,że liczyłem trochę po cichu ,że uda się wykorzystać te dwa Focale,skoro już są.

Mimo wszystko koszt 10.1 x2 bo tylko taka opcja mnie satysfakcjonuje to znaczny wydatek ciężki do przełknięcia ale cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi ten papier ścierny na membranach... :wink: Ale skoro gra i to jak gra to odczuwam chęć jego posiadania. Jedyną konkurencją do niego jaką słyszałem w tym roku to ten SW ze Skody Nexa, także podobało mi się jego brzmienie, ale to w sumie chyba podobna liga cenowa jak 10.1 prawda?

A tak poza nimi, w moim prywatnym rankingu wszystko było dalej w peletonie. Jak było szybko, to brakowało grubości, czy też ciepła, jak było tłustawo, to zamulało i ciągnęło się z bagażnika.

Wbrew pozorom dobranie SW mimo ,że wedle kanonów robi się je na sam koniec mając już grający przód to ciężka sprawa o ile ma się dość sprecyzowane wymagania w relacji brzmienie/szybkość.

W moim przypadku kłania się lekkie zwichnięcie to sporej dawki Subbasu z bardzo prozaicznego powodu, przyzwyczaiłem siebie i swoje uszy, do tego,że był w sporej dawce wożąc Vegę V-max 12kę w closecie i zmieniłem ją na 10kę tylko i wyłącznie z chęci osiągnięcia jeszcze lepszej odpowiedzi na stopie i szybkości. Ale efekt był taki ,że ciągle było mało, co z tego ,że kulturalniej.

Stąd pomysł na sztuk dwie 10.1 bo jedną jakiś czas temu zakupiłem nową, ale gdy rozkręciłem ją tak ,że pasowała mi ilość tego pasma to zdarzało się jej już być przesterowanej.Nie sztuka zajechać tak drogi i dobry głośnik, więc wolę dwie szt grające spokojniej na pół gwizdka bez męczenia ich a efekt będzie taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub Thesis Audisona również kosztuje podobne pieniądze. Niestety jest problem z ich dostępnością. Okazuje się że w produkcji były za drogie i w tej chwili wycofali je z produkcji. Na szczęście 1 szt leży sobie u mnie grzecznie w magazynie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek , Aczkolwiek - muszę spróbować 2 szt :D

 

Wbrew pozorom być może w tym szaleństwie jest metoda... Tak na ludzki rozum i prawa fizyki... Skoro zmuszamy membranę jednego do wychyłu +/- 8 mm aby zagrał mocniej, a mamy dwie sztuki które sobie pyrkają z wychyłem powiedzmy +-4 mm a dzięki większej powierzchni membran x2 efekt jest osiągnięty, to pojawia się pytanie. Które z tych rozwiązań jest w stanie zagrać szybciej? :wink2:

Być może się mylę, ale skręcona na ustawieniach procka para dwóch 10tek klasy 10.1 powinna zagrać z wyśmienitą szybkością pod dobrym piecem.

Tym bardziej ,że nie sugerując się manualem Braxa buduje im się budka 2x23 litry. Bo w tej chwili mam go wrzuconego w skrzynkę od lotusa o poj 22 litry i zupełnie nie odczuwałem utraty wykończenia na samym dole a szybkość była piękna.

 

Do tej pory siedzi mi w głowie wspomnienie(bo grania w aucie ni ma :zalamany: ) co ten głośnik wyprawiał przy mocnym Dubstepowym kawałku... Przyjechałem kiedyś z roboty stanąłem pod blokiem na parkingu zgasiłem silnik i zacząłem słuchać , jeden kawałek, jakaś symfonia z filmu, coś innego, innego, na koniec wrzuciłem Sail i zakochałem się...Hahaha... Jak to potrafi zapylać jak mega duży WF kiedy ma mniejszą budkę niż zaleca Fischerowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...