Skocz do zawartości

Subwoofer FOCAL UTOPIA 33WX parametry TS.


truck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam prośbę do bardziej doświadczonych kolegów odnośnie projektowania skrzynek jak i znajomości parametrów TS głośników, aby spojrzeli w manual do subwoofera z Utopii, leżą mi dwa w szafie a oferty na alledrogo są jakieś skąpe, więc jeśli mam je sprzedać za grosze to może zaaplikuję do Bmki, tylko producent zaleca ten głośnik użyć w BR, a jakoś to się kłóci z moim mimo wszystko SQLowym tokiem myślenia odnośnie grania w aucie.

BR kojarzy mi się z rozlazłą kluchą, dużo zamieszania w aucie i raczej nic więcej dobrego. Wolę twarde dobre jeb... Wybrzmienie.. :wink2:

Ciekawi mnie czy da się jakoś wyliczyć za pomocą programu do skrzynek jak się zachowa ten głośnik w Closecie i jaką musiałbym zbudować dla niego budkę?

Ja się nie czuję na siłach sam to zrobić,a skrzynek w ciemno parę sztuk o różnym litrażu strugał nie będę bo MDF swoje kosztuje.

Dziękuję bardzo za pomoc o ile ktoś znajdzie chwilę aby mi odpowiedzieć.

 

Fs 32.52 Hz

Vas 73.06 l

Qts 0.349

Qes 0.360

Qms 11.75

Re 3.32 ohms

Sd 551.55 cm²

Cas 5.20E-07 m5/N

Mas 46.04 Kg/m4

Ras 800.71 ohms.ac

Cms 1.71E-04 m/N

Mms 140.07 g

Rms 2.436 kg/s

Ces 530.68 mF

Les 45.13 mH

Res 108.36 ohms

BI 16.25 N/A

SPL 90.28 dB/

 

A to link do całego manuala.

 

http://www.focal.com/files/ft-33wx.pdf

 

Aha i ogólnie będę wdzięczny za omówienie parametrów jako takich , czy są w porządku , czy bez szału. Bo co oznacza poszczególny parametr to owszem mogę odnaleźć w sieci, ale już ciężko stwierdzić bez doświadczenia czy np układ membrany/zawieszenia jest ciężki czy nie itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę twarde dobre jeb... Wybrzmienie..

 

sub focala to ma mięciutki melodyjny basik.

i ma niskie Qts wiec lepiej BR niż closed, choć widziałem na hifimobile.fr gościu dał go w clozecie, w jakiej objętości tego niestety nie ujawnił.

 

CASKP produkuje lub juz wyprodukował fajnego subika na utopiach :)) w każdym razie na fejsie sie podzielił takim oto zdjęciem

 

411298_10151291496019054_570755772_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CASKP produkuje lub juz wyprodukował fajnego subika na utopiach :)) w każdym razie na fejsie sie podzielił takim oto zdjęciem

 

 

4x 33 cm w BR...to się nazywa kulturalne rozebranie karoserii ze śrubek po 3 mieś użytkowania.. ;)

 

Ciekawi mnie tylko to na dole skrzynki, co to za prostokątne otwory wycięte. Ogólnie jak to u Caskpa dbałość o szczegóły, bo to chyba chromowane wyloty BR czy mnie oczy mylą? :)

 

ps. Poprosiłem kolegę o wrzucenie parametrów tego suba w WinISD i z programu wyszło, że ten głośnik najlepiej i najneutralniej poczuje się w ok24l closecie, zaś w zalecanych skrzynkach przez producenta BR, ma podbicia po 3 db w zależności od strojenia skrzynki, co nie koniecznie musi być miłe dla ucha... Szczerze mówiąc dalej jestem więc głupi jak byłem. :niepewny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te otwory są pewnie dla wózka widłowego :D

 

Znalazłem już to foto na face, choć nie bardzo się znam gdyż nie korzystam, ale... tam w tej małej czarnej dziurce są, dwa audisony VRX 1500... :rotfl: :rotfl: A najlepsze jest to ,że właściciel sobie zażyczył "skrzynkę aktywną" z możliwością wyciągnięcia... HAHAHA... :D

 

Jako praca Pawła, bez zarzutów, jako sens zastosowania 4 szt Utopii do...

, to przerost formy nad treścią, ciężko mówić o czymkolwiek związanym z SQL a do masażu można chyba i taniej i efektywniej/efektowniej dobrać głośniki... Ale w dzisiejszych czasach "Nasz klient Nasz Pannnn..." więc czemu nie, można o skrzynkę aktywną zrobić na 4 12kach... :)

 

Po parę tysi za szt.. :szok:

 

Ale szczerze mówiąc mnie bardziej interesuje co Caskp powie za jakiś czas o tym, bo będzie komuś montował.

 

Rainbow Reference Line Speakers *Exclusive Pics* - DIYMA Car Audio Forum

 

Wasylwek wspominał chyba jakiś czas temu przy okazji dyskusji o WF o takim zestawie... Choćby z racji samej ceny i nie dostępności ciekawi mnie co to,to potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 4x utopia to już dość stare czasy... CASKP widzę odkopy robi ale to fajnie bo troche takich niespotykanych projektów robił...

 

A co do Rainbow - chyba najlepiej jak sam zainteresowany się o nich wypowie... w odpowiednim czasie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jeśli chodzi o Reference to już wkrótce będzie wiadomo co gdzie i jak ;)

 

Jeśli chodzi o subik - no cóż . Klient nasz Pan więc zamówienia realizujemy ;) Tutaj była potrzeba wyciaganego suba - więc takiego dostał. Nie moja wina że był tak ciężki, że trzeba było go wyciągać widlakiem. Po to wykonaliśmy otwory na płozy wózka widłowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to wykonaliśmy otwory na płozy wózka widłowego :D

 

A jednak?! Hahah, myślałem ,że to tylko żart Bonlessa... :rotfl:

 

co do rainbowow - sam jestem ciekawy czy graja tak jak kosztuja i wygladaja [:

 

Jak zagrają tak jak kosztują to czapki z głów, byle nie na odwrót bo wtedy głowa w piasek ,że się wywaliło przeszło 20 tysi w błoto. :wink:

 

Moją uwagę bardzo przykuły TW z tego zestawu, dość specyficzną mają komorę, powiesz coś więcej nt samego wykonania i budowy Paweł? Nie co dzień zdarzają się takie rodzynki.

 

I mam wielką prośbę Caskp, bo wiem ,że trochę już tych Utopii ulepiłeś w instalkach i chyba w PL masz największe z nimi doświadczenie. Jak oceniasz ten subwoofer, w jakiej skrzynce czuje się Twoim zdaniem najlepiej, czy rzeczywiście tylko i wyłącznie w BR czy także z ciekawości zapakowałeś go w Closet.

Jak to grało w tym demo Focala, które robiłeś, bo o skrzynkę aktywną x4 nawet nie pytam. :D

Czy jako punkt porównania odnośnie brzmienia mógłbyś przyjąć Braxa 10.1 gdyż mam i to i to, niestety auto rozgrzebane więc nawet nie bardzo jest jak wpiąć i samemu odsłuchać te Utopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się zrobić dokładną sesje zdjęciową Reference - będziesz mógł zerknąć jak to wygląda. Ogólnie kształt tweetera jest bardzo ciekawy ale upierdliwy w montażu. Oczywiście nie byłbym sobą gdybym czegoś nie wykombinował, więc sposób montażu tweetera również będzie nietypowy ;)

 

Co do utopii 33wx. Niestety nigdy nie zamykałem jej w closecie. Ogólnie głośnik skonstruowany jest jako typowy BR. Podstawą jest dobra pancerna skrzynia i konkretny bassreflex. Niestety im lepszy tym lepiej. Ja przeważnie stosowałem metalowe i robione na tokarkach zakończenia profilowane. Nigdy nie było słychać, żadnego furczenia, ociężałości typowej dla skrzynek br.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj Paweł zepsułeś zabawe :cisza:

To kontynuując offtop - co ma 10.1 do Rainbow Ref oprócz tego że to też głośnik? :rotfl:

 

Idę do komórki poszukać gazety - coś mi świta że w którymś Auto HiFi lub którejś starszej gazecie był test tego zestawu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeeest ;)

Cyt. z Automedia czerwiec/lipiec 2001roku odnośnie woofera:

"... Nawet jeśli mogłoby się wydawać że głośnik oprócz wyglądu zewnętrznego i staranności wykonania nie zawiera w sobie nic szczególnego, to jesteśmy w błędzie. Jedynym, nie zrywającym z tradycją rozwiązaniem jest tutaj papierowa, suszona na słońcu, ultralekka membrana. Ale to koniec wszelkich podobieństw. Już środek antyrezonansowy, którym ją pokryto (płynna mieszanka talkowo-mineralna) jest wynalazkiem konstruktora i chroni go patent... "

 

Co ciekawe CASKP.... w jednym numerze gazety było opisane twoje Scorpio i Rainbow Reference... teraz taki zestaw montujesz :hyhy:

Scorpio w setupie ( z małym wyjątkiem) którego odsłuch pamiętam do dziś... Focal 130K+TN51, VRX6.420.1, Utopia 33VX w skrzyni B-R... jakie ten magnes wtedy robił wrażenie... i jednostka - w opisie jest DRX960rz a ja słuchałem chyba pod kontrolą Clariona 8575...

 

Czyli jest i Rainbow Reference, jest i Focal utopia

 

A zapomniałem o cenie... CS260.30 kosztował wtedy 16.999zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...