Skocz do zawartości

Jaką mini szlifierkę kupić?


przemas1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 lata później...

Odkopię. Czy ktoś używa/ł może dremela firmy tryton? Ogólnie mam pozytywne doświadczenia z tą firmą a tu cała opcja z akcesoriami wygląda na tanią.

Info ciężko jakieś znaleźć na ten temat. Jak coś to pewnie skuszę się na dremela, ale może akurat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy posiadam klona dremela, który był także sprzedawany w biedronce z tego co widziałem, a w domu dremela 3000 ze stojakiem. Muszę powiedzieć że nie czuję różnicy (wiercę wiertłami 0,5mm-1mm, bicia brak). Jeżeli ktoś szuka solidniejszego sprzętu to lepiej wybrać Proxxona, a jeżeli do okazyjnego grzebania to i taka z biedronki działa całkiem przyjemnie. Dremel w porównaniu z Proxxonem to plastikowa tandeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi dzis podczas prac w wycinaniu czesci blendy nad rejestracja po kamerke cofania zakonczyl zywot taki wlasnie wynalazek za 25 ojro - czytaj stowkie polska.

Co ciekawe padlo nie przy cieciu a na wolnych obrotach gdy chcialem toto wylaczyc :P 

Na szczescie mini diamentowa tarczka zebralem tyle plastiku ile potrzeba i dopiero padlo.

Teraz wiem ze kupie sobie cos w ten desen znowu ale

1 Zachowam fakture  by reklamowac :D

2 Kupie albo cos drozszego albo tanizne ale sprawdzona (czasem slychac pozytywne opinie o niektorych seriach elektronarzedzi z Lidla) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Parkside z Lidla (Zestaw modelarski Lidla), dałem coś około 90zł. Jak za tą cenę jest ok. Dokupiłem sobie nawet za 30zł chyba dodatkowe końcówki również w Lidlu.

 

Jeśli chodzi o użytkowanie to nie mam się do czego przyczepić. Jakbym dokupił sobie jakieś profesjonalne końcówki to byłoby jeszcze lepiej. Bo tak jak do samej szlifierki nie mam się do czego przyczepić tak do samych ostrzy hmmm mogłyby być leprze.

 

Teraz za to będzie tam coś innego i też się nad tym zastanawiam, a mianowicie taka hmm jakby to powiedzieć piła/szlifierka wielofunkcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tony, masz ten zestaw z transformatorem? To ten wg mnie nie nadaje się do prac przy CA. Dałem go tacie który składa plastikowe modele czołgów. Musi być silnik na 230v. I było w Lidlu takie urządzenie, służy mi już rok czasu i oznak zużycia brak. Mam jeszcze kilka innych elektronarzędzi Parkside i lipy nie ma. Na moje warunki (przydomowy zakład CA) sprawdzają się w 100%.

Tak jak Tony napisał. Końcówki do miniszlifierki z zestawu na śmieci i kupić coś lepszego. Tarcze do cięcia muszą być zbrojone, bo inaczej szybciej się łamią niż zużywają. Jak będę miał chwile to dzisiaj się pochwalę czym ja pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki: http://fanlidla.pl/gazetka/2015.11.05.warsztat/24778,Zestaw,modelarski

 

Okej ale pokażcie mi w takim razie taki zestaw (jakiś link do sklepu), który będzie znacząco mocniejszy od tego Parkside. W prawdzie nie jest mega mocna ale wycięcie w plastiku nie stanowi jakiegoś większego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://fanlidla.pl/gazetka/2015.05.04.narzedzia.z.lidla/22074,Multiszlifierka,narzedzie,popularnie,nazywane,dremel

Ja mam dokładnie taka, miałem tą co Tony. Przy cięciu czegoś twardego trwało to wieki i ostrze się potrafiło zatrzymać. Kolega używa polskiej miniszlifierki firmy BASS i nie narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem w castoramie mini szlifierke MacAllistera za ok. 130zł. W zestawie mnóstwo końcówek. To cieszy bo co człowiek by chciał zrobić to może pokombinować. Moc 130W, jak się sprawdzi, to się okażę jak będę u siebie drzwi poprawiał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem dłuższy czas takiej najtańszej z allegro :) to podstawowych prac mi wystarczała

 

http://allegro.pl/mini-szlifierka-270w-osprzet-dremel-300cz-okazja-i5658619708.html

 

Ale tutaj mam pytanie czy ktoś np próbował wymieniać w niej szczotki? W mojej może z tydzień temu jedna się złamała. Czy ma ktoś namiar na jakieś zamienniki szczotek? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten szajs z transformatorem z lidla... lezy i sie kurzy. Zatrzymac to mzna w palcach i nie da sie tym pracowac nawet nie myslcie o wycinaniu tapicerki... powiększanie otworów pod maske w a6 zajelo mi chyba z godzine i kosztowalo mnostwo nerwow. Od tego czasu raz wyczyscilem nia gniazda pod czujniki abs w samochodzie i leży. Tez sie na to napalilem a teraz zaluje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też wygląda jak ta moja ;) Ta z biedronki i ta z lidla co podał MW91 to dobra opcja Co któraś sztuka będzie miała jakieś wady, ale w biedrze czy w lidlu wymienią od ręki więc wystarczy wymieniać aż się trafi w pełni sprawna i bez bicia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...