Skocz do zawartości

Budżetowy zestaw pod bi-amping


przemas1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem wymienić seryjne głośniki w drzwiach swojej ibizy 6l1 na coś lepszego i zasileniu tego z wszystkich kanałów xeteca 4g-600. Muzyki słucham różnej od kawałków klubowych po rock i metal. Chciałbym zrezygnować całkowicie z suba więc fajnie jakby zestaw przedni potrafił mocniej zagrać dołem. Budżet jaki przeznaczyłem na zestaw to maksymalnie 500 zł. Najlepiej nowy zestaw chyba że znajdzie się jakiś w 100% pewny używany.

Sam przeszukując allegro i różne sklepy car audio znalazłem parę takich zestawów.

Dls c6a- ma osobne zwrotnice dla woofera i tweetera ale moc 60W rms/90W max i nie wiem czy da rady bez suba.

SONY XS-GTR1720S- ma zwrotnice pod bi-amping ale to tylko sony i opini o nim brak.

Kicx pro 6020- zwrotnice ma pod bi-amping ale głębokość montażową ma 76mm i nie wiem czy się wciśnie w drzwi ibizy, na dodatek tylko w 1 sklepie znalazłem w tak niskiej cenie i to mnie zastanawia.

Audio System mx-165 plus- ma zwrotnice chyba tylko dla tweetera więc teoretycznie dałoby się go podłączyć ale czy woofer bez zwrotki to dobra rzecz.

Każda pomoc będzie mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale trzeba wiedzieć jak i przerabianie zwrotnic w nowym zestawie raczej na pewno kończy się brakiem gwarancji. Ja nie wiem jak a nie chce czegoś spartolić i puścić głośników z dymem. Dlatego myślę nad zestawami które bez przeróbek da się tak podpiąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bi-amping na pasywnych zwrotnicach jest kompletnie bez sensu!

przeciez to nie poczatek techniki tranzystorowej zeby wzmacniacz nie poradzil sobie z odtwarzaniem pelnego pasma!

Widzę że kolega bardzo nerwowy dzisiaj.

Dlaczego bez sensu? Nawet plynna regulacja wysokich tonow to duze ulatwienie , ze nie wspomne o mozliwosci regulacji kazdego glosnika z osobna .

I o to właśnie mi chodzi. Z poziomu radia nawet będę mógł sobie wszystko pod siebie ustawić a w przypadku normalnego połączenia to już chyba tylko przerabianie zwrotki wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega całkowicie rezygnuje z sub-a to szukałbym czegoś potęznego, jeśli chodzi o nówki to na myśl przychodzi jedno... Dls r6a. "troszkę" ponad twój budżet ale smiało mogę powiedzieć że warto dołożyć. Drugą kwestią jest to że gdybyś się nie uparł na nówki to jest jeszcze pare modeli które ten xetec fajnie by napędził ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał HSK (tą najnowszą serię) te w cenie 300-400zł. Teraz chyba już nie można ich dostać za 330zł, cenią się Potem lutownica w rękę i spokojnie w 1 dzień ogarniesz rozdzielenie zwrotnicy pod bi-amping.

Coś te podróbki hsk mi nie pasują.

Jeśli kolega całkowicie rezygnuje z sub-a to szukałbym czegoś potęznego, jeśli chodzi o nówki to na myśl przychodzi jedno... Dls r6a. "troszkę" ponad twój budżet ale smiało mogę powiedzieć że warto dołożyć. Drugą kwestią jest to że gdybyś się nie uparł na nówki to jest jeszcze pare modeli które ten xetec fajnie by napędził ;)

Dls niestety sporo ponad mój budżet. Co do używek to nie mówię nie ale tylko coś pewnego w miarę a nie żeby potem się okazało że kasa wywalona w błoto bo głośniki uszkodzone będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może woofer z R6A na górę DT284 i to puszczone aktywnie na wzmaku bez zwrotki dodatkowej :?: Do rockowego grania fajnie się też spisuje woofer GMS 1865 (gra to u taty w samochodzie) ale co do jazdy bez suba to myślę, że może być ciężko znaleźć zadowalające woofery ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może woofer z R6A na górę DT284 i to puszczone aktywnie na wzmaku bez zwrotki dodatkowej

Woofery r6a na allegro to 550 zł(z tym to chyba kogoś pogięło) a dt284 chyba nowe kosztują ponad 200 zł(ale coś znikły z allegro). Do tego w moim wypadku musiałbym poszukać zwrotki aktywnej czyli znowu parę stówek. I to ma być zestaw budżetowy?

Woofer Phase CFS 165.25 tym bardziej jeśli Twoje auto to wersja 3D.

Gdzie takie kupić i jak to opanować bez aktywnej zwrotnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woofer na początek na 2.5khz 12db/oct tweeter 4khz/12db/oct i od tego kombinuj .

 

Użytkownik kamul dnia 10 październik 2012 - 22:04 napisał

A może woofer z R6A na górę DT284 i to puszczone aktywnie na wzmaku bez zwrotki dodatkowej

i to ma sens :ok:

 

ten xetec ma tylko Low i Hi do 200Hz więc żadna z niego aktywka bez zwrotek zewnętrznych, czy to w pre ampie czy pasywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzają się na allegro, A co do ich opanowania to tak samo jak każdy inny...

Ktoś zaproponował mi woofery phase cfs165.20 ale do tego bym musiał kupić osobno tweetery i zdobyć jakieś zwrotnice aby to jakoś zagrało. Zwrotnica aktywna raczej odpada bo jak bym gdzieś nawet taką dorwał to na tweetery zostało by mi już raczej niewiele z tych 500 zł.

 

Mam propozycję kupienia zestawu z wooferami phase cfs 165.20, tweeterami dls t25 i zwrotnicami dls iridium 2way. Czy taki zestaw zagra dobrze? I w razie czego czy te zwrotki da się łatwo przerobić na bi-amping?

 

Mam pytanie czy ktoś wie czy woofer dls r6a zmieści się w drzwi ibizy. Piszę o montażu pod maskownicą tak żeby szyba o niego nie haczyła. Bo mam ciekawą ofertę ale z tego co widzę to te woofery mają taką samą głębokość montażową jak te z zestawu kicxa czyli 76mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo tych pytań?

Może i dużo ale przecież nikomu nie każe na nie odpowiadać.

Jak sądzisz, ta dwudrzwiowa szafa z IKEI zmieści mi się do pokoju ?

Dziwne porównanie dałeś. Przecież nie jestem jedyną osobą która ma ibize 3-drzwiową i robi w niej nagłośnienie więc może ktoś wie jakie tam głośniki da się wcisnąć.

Ale to już nie ważne. Postanowiłem kupić kicx pro 6020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na głębokość Ci sie zmieści bez rzeźbienia :P ?

Raczej nie ale postaram się coś z tym wykombinować. Do kompletu pójdą po dwa dystanse 22mm więc powinien wejść bez zahaczania o szybę a maskownice jakoś się przerobi. Najwyżej do czasu wymyślenia jak to zrobić będę jeździł bez maskownicy.

Głębokość identyczna jak w R6A, więc teraz rzeczywiście nie ważne :P

Skoro i tak wszyscy polecali mi głośniki które nie zmieszczą się w drzwi bez przeróbek a i nawet w używce ciężko w cenie poniżej 500 zł dorwać to postanowiłem że spróbuje z tymi kicxami. Opinii o nich niewiele ale za to raczej dobre. Dzięki mnie będzie przynajmniej jedna opina więcej :P . Dla takiego zjadacza chleba jak ja to i tak sprzęt wyższej klasy więc raczej na 100% mnie zadowoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...