Skocz do zawartości

Operacja kota - ceny - powaznie!


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Mam pytanie w ogole nie zwiazane z CA, ale nie zagladam na inne fora i nie mam sie kogo poradzic i prosze o odpowiedzi bez jaj a modow o nie usuwanie tematu przynajmniej do momentu podania 3-4 cen.

 

Od poczatku:

 

Moj kot wpierdzielil worek, weterynarz, operacja itd

 

Ile kosztuje w Waszych miastach operacja wyciagniecia worka z zoladka kota ? Podjechalismy do weterynarza, usmiechniety kolezka, mily. Podjechalismy akurat we dwoch z bratem osobnymi autami i koles sie cieszyl, ze mamy fajne auta itd, zachwycony wrecz byl :) Wzial kota, zrobil co mial zrobic i wystawil na drugi dzien rachunek na prawie 900 pln za operacje, antybiotyki i kroplowke.. Zdaje mi sie czy kolezka nas jawnie wydymal ? Z mojego punktu widzenia to wyglada tak, jakby po prostu poczul kase.. Sprawa jak najbardziej powazna, moja matula juz kuwricy dostaje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem

Ja za wyrywanie mleczakow u Yorka 9 lat temu zapłaciłem coś koło 200zl

A dostał tylko "głupiego Jasia" i mu rwal chyba z 10 a drugim razem 4 ale to juz mnie nic nie policzył, bo za pierwszym razem nie był pewien które to mleczne

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowany wal. Nigdy w zyciu nie slyszalem, aby ktos tyle zaplacil za podobne "uslugi". A i sam najwiecej zaplacilem jednorazowo 800, ale to za skomplikowana operacje duzego psa z 3 dniowa obserwacja/pobytem wykonywane na Akademii Rolniczo - Technicznej

 

Odrebna sprawa pozostaje ew. zakwestionowanie tej kwoty. O ile ceny kroplowek / lekow / specyfikow mozna jakos ustalic, o tyle z kwestia ceny samego zabiegu moze byc gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak to jest. A zapytaliście się przed zabiegiem o cenę?

 

Też sporo czasu (i zwierzaków) minęło nim trafiłem na świetnego weta. Nie dość, że fachowiec, to nie drogi. Nie wciska chemii na ślepo, nie robi drogich badań. Najprostszymi sposobami a na koniec dopiero leki. Czasem aż wstyd płacić tyle ile on woła (znając innych "fachowców") i nie raz dostał więcej. Tylko raz zapłaciłem 100zł, no ale uśpienie psa oraz zajęcie się zwłokami po prostu kosztuje. Nie mówiąc, że inni to za dzień dobry 20, 30 a i więcej żądają.

 

Ktoś was ostro skasował i to bardzo ostro. Współczuję. Ale też kilku musiałem przeżyć żeby znaleźć dobrego weta.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie- jak wygladała operacja? Rozcinanie brzucha czy lewatywa? Jeżeli worek foliowy-to płukanie żołądka + olej lniany na poślizg przy ... wiecie :hyhy:

I to z badaniem kamerką-jak daleko jest folia. wtedy można wsadzić rurkę z zaczepem i wyciągnąć.

Jak operacja to nacięcie góra 2cm, po wczesniejszym badaniu "Gdzie jest obce ciało?"

Jeżeli operacyjnie - góra 500 zł i to z narkozą. Mówię ja-warszawiak. A wiadomo że w warszawie zdzierają..

 

Sterylizacja suki - 300 góra 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kroplowki za 80pln to jakies przegiecie, w zeszlym roku placilem po 40pln za kroplowke, cena usuniecia worka tez wg mnie z dupy wzieta. Zadzwonie do mojej weterynarki i dam Ci jutro znac ile za cos takiego by zawolala. Pozdro i trzymam kciuki za kociaka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena z kosmosu jak nic! Za cesarke u mojej suki 150zl usuwanie zębów to też pod narkozą i koszt nie przekraczający ok 200zl. Gadałem też z matka i mówi że nawet już z lekami, narkozą i bóg wie czym jeszcze to niech to będzie 300zl. Jak dla mnie to jawnie Pan leci w bambuko :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tak dodam dla ciekawosci-z mojego poprzedniego psa.

Rak kosci w szczęce dolnej

Narkoza+4h operacji ( 4zęby tylne dolne, wyskrobanie narośli w paszczy, rak jak małe jajko) kroplówki wzmacniające, pełna opieka na telefon -300zł

4tygodnie późniejszej walki nic nie dało. Uśpienie i zabranie psinki 100zł.

 

Ja bym temu lichwiarzowi rzucił 400zł i powiedział "Złodziej życia" i pokazał środkowy palec

 

Warszawa-wiadomo droga- ale zobacz ten cennik z Centrum dla zwierząt - http://weterynarzekabaty.pl/cennik.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, mam u siebie w miescie lecznice dla zwierząt 24/h, z relacji znajomych oraz rodziny wiem, ze w tej mega,super wypas klinice, lecznicy są mega ceny, nie przytocze Ci przykladu co i za ile ktoś wykonywal ale wiem, ze nie byly to pozytywne opinie jezeli chodzi o koszty usług.

 

Ja swoją kotke sterylizowałem u normalnej Pani weterynarz, ktora ma obok domu przychodnie, normalna zwykla miejscówa. Nie płaciłem dużo. 100zł?

Z dziewczyny psem bylem to za odrobaczenie, jakies szczepienie, ksiązeczke tez jakies 80-100zł zapłacilismy.

 

Kwota na Twojej fakturze jest.. Duża. A moze jednak zasięgnij informacji na forum tematycznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem rozbój w biały dzień. zomer1980 jest z wawy wiec na bank wie co mówi bo tam teoretycznie ceny są największe. Na upartego można by sie tam przejechać i kłócić ale czy jakiś efekt będzie... Ważne ze kot zdrowy :) Oby szybko do formy wrócił :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego może zaczekajmy co powie ACHE - czy była operacja czy dali coś na "zatwardzenie" tak jak napisałem Olej Lniany.. Bo dać olej, a zrobić dwie różne rzeczy, ale cena.. Zasadniczo można się kłócić bo wydaję mi się że klient powinien być poinformowany o kosztach.. Zwłaszcza że nie są takie "standardowe".

 

A tak cenowo to chyba wrocław i kraków zaczynają przebijać warszawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem wyraznie - operacja :) Piernik byl rozciety i poszyty. Dzisiaj sie okazalo, ze moj kot ma uczulenie na szwy czy cos takiego i nowa operacja na nasz koszt, ponowne zszywanie zoladka.. Na nasz koszt? A to ja zle dobralem szwy? Faktury/rachunku nie mam bo akurat mu sie komputer popsul.. Z tego co wiem, to bylo pierw wlasnie cos na przeczyszczenie, potem barwnik do zoladka wpuszczany, moze wliczyl to wszystko w koszta, nawet gdyby to mogl pierw poinformowac co jest grane..

 

:D

 

http://photos.nasza-klasa.pl/3243309/54/other/std/9984c0e4fd.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ancymon - a jaka kroplówka? Wiesz-liczy sie też jej zawartość.. Jeżeli wzmacniająca sól fizjologiczna to koszt 30-50zł. Jeżeli witaminki albo inne cudaki - to koszt może sie zmienić..

 

Ache-rachunek możesz odebrać nawet teraz. to że jemu coś padło-to jego sprawa. Rachunek musi wystawić w jakimś tam czasie.

Barwnik mógł być użyty jako kontrast fluorescencyjny - taki kontrast do badania rentgenowskiego. Dla psa jest to koszt góra 100zł, u kota podejżewam że 70zl. Koszt narkozy dla kota to też 50-100zł (zależy czy kot czy kocica-kot jest tanszy, ale nie pytaj dlaczego, bo nie wiem).

Operacja to koszt 200 (max 300 zł-jak trzeba psa podreanimować, jak coś się dzieje z organizmem)

To są koszta warszawskie, nie w klinice-ot zwykły weterynarz Dr. Wilczyński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...