Skocz do zawartości

Insignia nagłosnienie


Jaroo1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

albo ile zaoszczędził, robiąc raz a porządnie....

Może lepiej powiedzieć, ze z większym prawdopodobieństwem osiągnięcia satysfakcji .

Tu można było tylko skorygować już rozpoczętą instalację w możliwym zakresie i spróbować stworzyć z tego co zastane względnie spójną całość.

To uważam jest w tej chwili zrealizowane w 80 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę fotek z roboty w insigni

2 wzmaniacze (4 kanały i mono)

i procesor Helix'a - wszystko udało się upchać w dziurę po fabrycznym wzmacniaczu.

Na dniach wrzucę resztę czyli zabudowę subwoofera 12" który też jest zrobiony tak że nie zabiera w ogóle miejsca - pełna fabryka, takie było założenie

 

http://i1053.photobucket.com/albums/s475/wisior/20121026_101205-001.jpg

 

http://i1053.photobucket.com/albums/s475/wisior/20121026_101530-001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego rozumiem zostawiłeś 3 na wstępie u paprochów?

I nadal nie grało... :wink2:

Dokładnie tak

I jeszcze jedno coś mi w prawych drzwiach trzeszczy ,śwista po trochę większej dawce basu na przody tak jakby wpadłlo coś w rezonans,ale to chyba nie głośnik tylko

jakby jakiś plastik, może mata się nie trzyma albo dystans wali o blachę i nie pisał bym tego gdyby nie wpadła mi myśl ,że i montaż głośników w drzwiach sprd.......

Muszę 'ściągnąć tapicerkę tylko nie wiem jak się za to zabrać żeby czegoś nie spiitolić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę 'ściągnąć tapicerkę tylko nie wiem jak się za to zabrać żeby czegoś nie spiitolić

 

Lepiej nie ściągaj... Ja jak ściągnąłem w BMW to wyszła afera. :mur1:

 

ps. Pomocna przy tego typu rezonansach może być pianka(splen) coś z STP lub GMS, tłumi rezonanse plastików a są one raczej nieuniknione czy drzwi są zrobione czy nie( mam na myśli maty, dystanse) do kiedy jest sprzęt ori, nie gramy mocniej bo i słuchać się nie chce, po wymianie głośników, na lepsze( czesto większe) słuchamy głośniej i wtedy się okazuje ,że boczki żyją swoim życiem.

Spróbuj zlokalizować źródło hałasów. Daj balans na tą stronę drzwi, które Ci hałasują, wypnij przewód z suba aby sam woofer grał i najlepiej daj jakiś utwór z kontrabasem. Gwarantuję ,że przy nim jak coś ma się odezwać to się odezwie. Czasami hałasują naprawdę banalne rzeczy u mnie np, przyciski od sterowania szybami. Pod nimi była wolna przestrzeń w podłokietniku , trochę wełny głośnikowej załatwiło sprawę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boczek ściągnąć bardzo łatwo - zrób mi fotki tapicerki to Ci odpisze co, jak i gdzie aby nie popsuć (oczywiście jeśli masz choć trochę zacięcie mechaniczne i ciepły garaż ... )

 

Sub zajmuje połowę wnęki na koło bo właściciel nie ma dojazdówki tylko ten zestaw naprawczy

 

ps. nie wiem kiedy znów zajedzie do nas właściel także obiecać w czasie nie mogę ale na pewno wrzucę foty jak tylko będę miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacząłbym od wyposażenia się w przyrządy do rozbierania plastików w aucie np taki set ..

 

http://i1053.photobucket.com/albums/s475/wisior/eagleday_2231_2897845.jpg

 

http://i1053.photobucket.com/albums/s475/wisior/201210281303541.jpg

 

następnie zdejmujesz tą chromowaną osłonkę zaznaczoną strzałka - jak się schylisz to zobaczysz specjalne miejsce aby poważyć.

Pod nią będziesz miał główne śruby mocujące - nie pamiętam na jaki klucz ale chyba torx 25/30.

Dalej demontujesz osłonkę plastikową pod klamką - tam masz śrubkę i to chyba na tyle (sprawdz jeszcze pod spodem taicerki ale tam raczej nic nie ma - dawno to rozbierałem )

W razie pytań, śmiało proszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradzisz ale istnieje poważne ryzyko uszkodzenia plastików podczas demontażu ...

 

Plastików może nie, ale clipsy to raczej obowiązkowy setup(mała garstka :D ), chyba ,że Tobie Wisior się udaje ściągać boczki bez ani jednego ułamanego to "szacun" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 90% przypadków zostają wszystkie w fabrycznym stanie ale to zależy od bardzo wielu czynników - najbardziej od temperatury i humoru :)

 

ps. jakbyś rozebrał już tyleeeeeeeeeeeee drzwi to uwierz mi - formalność i rutyna, nie ma w tym żadnej magii :)

 

problemy zaczynają się jak przyjedzie np taki wóz :

 

20121013_110414.jpg

20120813_180346.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest sens zmiany nagłośnienia w ferrari ? (fabryka jak dla mnie aż tak źle nie gra ale tam się słucha czegoś innego) jak tam i tak mało co słychać w środku :rotfl: nie mówiąc już jak dach jest schowany.

 

p.s. a co do ściągania drzwi itd to ja wychodzę z zasady nic na siłę (oczywiście w odpowiednim tego słowa znaczeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...