Skocz do zawartości

pomoc w doborze subwoofera do 500 zł dla początkującego


roni0019
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Dodam, że jestem początkującym w tej dziedzinie.

Sprawa jest taka... posiadam autko Seat Ibiza II (3 dzrzwiowy).

Radio to Pionner DEH2400UB 4x55W posiadam tak że jeszcze inne radio JVC KD r311 W samochodzie mam juz zamontowane 6 glosnikow: 2 na podszybiu z przodu 2 w drzwiach no i 2 polka.

Głośniki grają pod radyjkiem.

Chwilowo ta koncepcja zostanie taka, z braku funduszy.

O wygłuszeniu nie wspominam.

Na tę chwilę interesuje mnie zakup jakiegoś suba.

Tuba aktywna raczej odpada. Chociaż byłaby to najtańsza opcja.

Chciałbym zainwestować w suba (najlepiej używka) do 500 zł.

Za miesiąc dobrałbym do niego jakiś wzmacniacz.

Także najlepiej jakaś fajna używka.

Na wiadomym portalu do 500 zl na szybkiego znalazlem cos takiego np:

Powerbass L-12D

Alphard YAKUZA PW 1203 AX

MTX XT12-04

Rockford Fosgate HX2

Rockford Fosgate Punch HE

Cervin Vega (Vega 12) (? słaby opis głośnika)

ESX S series

INTERTECHNIK MDS 10DVC-Bass Reflex

Ravemaster BSW 104 II

Poźniej pod dany sub bym dobrał jakiś wzmacniacz. Prosze kolegów o rady i podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź to pod uwagę, żebyś nie wybrał mocnego suba, a na wzmacniacz później będziesz musiał wybulić, że będziesz dziadował i napędzał za parę PLN jakimś kijowym piecem... Ile zamierzasz przeznaczyć później na wzmacniacz ? Bo jak 500, to ok, ale jak 200, to już nie tego :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rockford Fosgate Punch HE ma 200W w RMS. Więc już nie jest tak wymagający prądowo. Do tego stara seria RF. Chyba, że coś z JL Audio podstawowych serii, które tyle prądu nie żrą. Ale o używkę w dobrej cenie może być troszkę ciężko :))

 

Głośniki z tylnej półki i tak zapewne polecą... jak ma być sub to po co mają z nim walczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wymieniłeś:

 

z RF prędzej model Punch HE. Mniejszym prądem się zadowoli niż HX2. I taniej powinien wyjść.

Ravemaster BSW 104 II jest na balledro w skrzynce + Blaupunkt GTA4 za 309 PLN. Cervin Vega 12 też nie wydaje się złą opcją. O MTX-ie i ESX-ie nic mi nie wiadomo ;)) Znalazłem jedynie info, że ten nowy MTX kosztował 2 lata temu niby 1,5 tyś. Mocowo też nie jest "źle" pod względem doboru pieca (250W RMS przy 4Ohm i dobra skuteczność).

 

Ale tak jak Powalla sugeruje... poszukaj w szukajce forum i googlowskiej - modele, które podałeś. Coś znajdziesz na ich temat lub osób, które miały do czynienia z tymi przetwornikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus - 6 głośników pod radiem ... ja bym cudów nie oczekiwał, znając życie to i sub pod to pójdzie, a potem będzie spoliła mnie siem końcówka radyja :rotfl:

A tam :rotfl: Ja nawiązałem do pytania o suba i wspomniałem o wynalazku do jego zasilenia :rotfl: Mam nadzieję, że Kolega nie jest aż takim kotem, co by suba pod radio zapodał :hyhy: Oczywiście przypadki takie są mi znane :rotfl: Te z półki oczywiście trzeba zlikwidować, zresztą FAQ o tym wspomina, jak ma instalacja wyglądać :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Kolega nie jest aż takim kotem, co by suba pod radio zapodał

 

Jesteś tego pewien? Jak czytam >

Radio to Pionner DEH2400UB 4x55W posiadam tak że jeszcze inne radio JVC KD r311 W samochodzie mam juz zamontowane 6 glosnikow: 2 na podszybiu z przodu 2 w drzwiach no i 2 polka.

 

To od razu widzę usmażone końcówki radia , bo któreś kanały muszą być obciążone impedancją 2ohm ...no chyba że podpiął w szereg ? Jednak wątpię , bo w szeregu ciszej grają , a nie o to chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie, wrecz zadanie.

Roni0019, proszę byś rozrysował, nawet w paint-cie schemat instalacji głośników wraz ze wszystkimi filtrami.

 

A wracając do czytania-podajac moc radia podaj moc RMS-tą taką rzeczywista.. Nie trudź się - 4x14Wat.. Tak, wiemy, wiemy pisze 4x50 czy nawet 4x55.. Jak na innych produktach mających napisane 4x50wat (jakieś 95%). Ale to jest moc od bogów, a tutaj cudów nie ma. Moc "REALNA" to 14wat na kanał.. To ile tych głośniczków chcesz wpakować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Alpince jest nawet 60W :wink: Ładnie wyglądają takie cyferki ale co z tego, skoro głośniczki pod radyjkiem tak naprawdę dostają jakieś 10-15W w RMS. Kolega widzę jest mało "obcykany" troszkę. Zobaczymy co powie na temat schematu instalacji głośników, jakie ma kable zasilające i co wyszpera w szukajce o podanych przetwornikach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podłączanie suba do radia to nie jest to do końca taki głupi pomysł.

W tym modelu pionka tylne kanały można przestawić aby puszczały niskie częstotliwości. Można podłączyć dwa kanały pod niedużego suba 2x4Ohm i pasmo uzupełni. Testowałem na Pioneer deh 2320ub ze starym subem hifonics i grało w miare.

Ja mieszkam na trasie między Olsztynem a Mrągowem jednak nie jestem w stanie pomóc Ci na tyle na ile pomoże Ci studiowanie forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w samym Olsztynie, ale co tu pomagać, trzeba zredukować ilość głośników i dopiero wtedy ogarniać dalej. Jeśli chodzi o suba, to najpierw rozejrzyj się za wzmakiem w swoim zasięgu lub odwróc kolejność zakupów. Teraz wzmak, a za miesiąc suba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL GT5-12 B 1100W + + wzmacniacz AudioMedia EX600.2 680W + kable za 479zl

JBL GT5-12 B + Wzmacniacz Blaupunkt GTA 270 +kable 499zl

MAGNAT Skrzynia BS30 800W + + Wzmacniacz Magnat Edition Two335zl

skrzynia - JBL CS 1214 + wzmacniacz MAGNAT + kable

i jeszcze tam kilka innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus - 6 głośników pod radiem ... ja bym cudów nie oczekiwał, znając życie to i sub pod to pójdzie, a potem będzie spoliła mnie siem końcówka radyja :rotfl:

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

 

JBL GT5-12 B 1100W + + wzmacniacz AudioMedia EX600.2 680W + kable za 479zl

JBL GT5-12 B + Wzmacniacz Blaupunkt GTA 270 +kable 499zl

MAGNAT Skrzynia BS30 800W + + Wzmacniacz Magnat Edition Two335zl

skrzynia - JBL CS 1214 + wzmacniacz MAGNAT + kable

i jeszcze tam kilka innych

 

Nic z wymienionych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...