Skocz do zawartości

Gdzie szukać kodu koloru


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam do polakierowania drobne ubytki na Kii Rio 2004 i nie mam pojęcia gdzie szukać kodu koloru w tym samochodzie. W instrukcji się nie doszukałem :mur1:

 

Może ktoś gdzie go znajdę :?: Dodam, że teraz samochód jest w innej części Polski także nie mam na bierząco jak sprawdzić, ale wszelkie sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W numerze VIN jest/powinien być zapisany. Także jakimś decoderem odczytasz.

Możesz też popatrzyć na tabliczkach czy gdzieś nie ma. W oplu masz na prawym progu obok fotela pasażera, w fiatach i nissanach masz po lewej stronie pod maska. W kii nie wiem gdzie ale gdzieś powinien być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowymi miejscami do wszelkich zapisow (takze kodu z numeracja koloru) sa: silnik obok nr vin, wlew paliwa, w kuferku w miejscu gdzie znajduje sie zapas. Ewentualnie jeszcze drzwi auta - ale zadko gdyz jest to czes wymienna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik nie ma nr vin

Sam nr nadwozia nie ma zakodow

Koledze chyba chodziło "pod pokrywą silnika" :wink:

 

 

Sam nr nadwozia nie ma zakodowanego kodu koloru, ale po tymże numerze w serwisie, ew. katalogu części powinienes dojść.

Właśnie o to chodzi. Niektóre marki mają bazy vin dostępne w sieci, nie wiem ja z KIA, ew telefon do serwisu.

 

A jeśli chodzi o dorabianie lakieru to tylko i wyłącznie z polakierowanych już elementów, a nie z kodu, auto ma 8 lat i lakier zdążył już wypłowieć :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki zle sie wyrazilem. Silnik nie ale gdzies po otwarciu machy, okolo miejsca w ktorym znajduje sie silnik.

 

A jesli auto ma zeczywiscie 8 altkow to nie polecam szukania koloru z kodu tylko zeczywiscie wziac probke z karoserii, no chyba ze chcesz pryskac cale auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...