Skocz do zawartości

Kilka słów o referencyjnych źródłach dźwięku


truck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no dobra wiosna minęła pisać mi o tym vooodddooooo szamana tbreka. robiliscie testy i wogle o co kaman tak zeby organoleptycznie i wiecej osob moglo to sprawdzic i zweryfikowac zeby nie posadzac tbreka o brednie...... nie moglem znalezc jego posta a tutaj wzmianka tez o tym byla wiec pociagnalem.... :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, dobra :wink: powiedzmy ze bede udawal ze nic nie wiem ale mnie chodzi bardziej o efekt slyszalny i czy wystepowal :P no i ci co mieli okazji sprawdzić/posluchac cos napiszą :D

po zmianie panelu z p9 na odr, scena była wypchnięta do przodu, a sam dźwięk nabrał takiej delikatności, lekkości, subtelności. Niby tylko zmiana panelu, ale zmiana w dźwięku była odczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, spoko, teraz pytanie na ile jest to wytlumaczalne dlaczego tak sie dzieje. I tutaj w sumie wcale sie nie dziwie tbrekowi ze nic nie pisal na forum, zanim wiecej osob nie posluchalo, bo patrząc tak tylko z boku bez mozliwosci odsluchu i stawiając taką tezę mozna posądzić kogos o ..... "zeby sie popukał w głowe" a tu taka niespodzianka :D:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie głupie być może pytanie, no ale cóż.... Przy zmianie panelu przypadkiem nie zmieniają się ustawienia? No i czy, ze względu na same "ustawienia" typu jakieś podbicia na eq itp zmienia się dźwięk, czy w ogóle inny jest profil dźwięku, tak, jakby to był zupełnie inny sprzęt? Np, kiedy w obu panelach ustawione jest wszystko na plasko, bez żadnych korekcji itp, itd, to widoczna jest różnica dźwięku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie głupie być może pytanie, no ale cóż.... Przy zmianie panelu przypadkiem nie zmieniają się ustawienia? No i czy, ze względu na same "ustawienia" typu jakieś podbicia na eq itp zmienia się dźwięk, czy w ogóle inny jest profil dźwięku, tak, jakby to był zupełnie inny sprzęt? Np, kiedy w obu panelach ustawione jest wszystko na plasko, bez żadnych korekcji itp, itd, to widoczna jest różnica dźwięku?

Ogarnij się :) od kiedy odpowiada za to panel , zarówno P9 jak i odr mają od tego proca , który jest w tym przypadku ten sam , zmienia się tylko panel .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj miałem radochę, miałem :)

 

Co najlepsze, na spocie były w sumie 3 auta z systemem DEX+DEQ, w każdym aucie ta sama zasada.

Pierwotnie myślałem że może kolor podświetlenia powodował inne zapotrzebowanie na zasianie i to może mieć wpływ (wiem - dziwne) ale wsadziliśmy to do P90r z białym wyświetlaczem i ten sam efekt.

 

Szkoda że osoba która mogłaby wysnuć jakieś tezy tego zagadnienia, nie miała okazji sprawdzić sama, ale może będzie jeszcze okazja.

 

Ja ze swej strony w poniedziałek-wtorek sprawdzę co się dzieje jak podepnie się carrozzerie X (1szą serię) i powiem co i jak.

Teraz nie muszę się klamkować, gdyż wielu z Was miała okazję tego doświadczyć :)

 

bo patrząc tak tylko z boku bez mozliwosci odsluchu i stawiając taką tezę mozna posądzić kogos o ..... "zeby sie popukał w głowe" a tu taka niespodzianka :D:P

 

Jednak coś tam słyszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwne ale prawdziwe :)

Ciekawi mnie to co powodowało zmianę dźwięku. Gdyż ja odczuwałem diametralną różnicę.

 

Była poruszona ta kwestia z mentorem na "Wiośnie"... Widocznie nie każdy miał okazję zamienić słowo na ten temat...

Radio komunikuje się z prockiem, za pomocą kodu tak?

Na pewno nie do końca wytłumaczę o co kaman , ale jeśli dobrze przyjąłem słowa rozmowy to zachodzi podobna zasada jak w kompie...

Skąd komputer z założenia"głupi" jako zero jedynkowa maszyna, "wie" ,że mu podpinamy myszkę a nie drukarkę..?

Podobnie procek pionka, skąd wie ,że podpinamy mu jednostkę z założenia pozwalającą rozwinąć skrzydła, lub tą o mniejszych paramentrach?

P9 versus ODR...

Pomyślcie pokombinujcie a zrozumiecie... :)

Więc reasumując panel to tylko "klucz" mówiący prockowi ,że ma do czynienia z ODR(co oczywiście w tym przypadku jest nie prawdą) a nie P9... :wink2:

Ot i jak zwykle "stary dobry" Naka zagiął Nas wszystkich...

Dlatego warto się zjawić na "Wiośnie" chociażby dla takich "pogadanek" zawsze zostanie więcej w czuprynie niż mniej...

No może poza lklukaszem, ktory im więcej "magiczej wiedzy" starał się ogarnąć, bo tą znaną już posiada bez dwóch zdań,(mnie nie pytajcie o czym Oni rozmawiali), tym w bardziej czarnej d... lądował... Nota bene nie wiem, czy miała na to wpływ coraz większa złożoność tematu, czy kolejne "kolejki"... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...