Skocz do zawartości

opony letnie


czaszunia1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra to jeden zakup zrobiony. Wlasnie kupiłem zonie do Pandolota Uniroyale RainExperty 155/80 R13 79T , zobaczymy co to przyjdzie. Miałem brac MICHELIN ENERGY E3B 155/80R13 79T ale stwierdziłem ze nie ma sensu chyba doplacac, poza tym roznica w cenie na komplecie 533 PLN (z kurierem) vs 767 PLN to prawie koszt 2 Uniroyalek( 230 PLN ) ,

 

Nad swoimi ciagle sie waham:

 

Michelin PRIMACY 3 205/55 R16 91V - 1302 PLN
Continental CPC 5 FR 205/55R16 91V - 1293 PLN
Uniroyal RainSport 2 205/55ZR16 91W - 1049 PLN

 

i o ile bylem juz przekonany do CPC 5 tak Michały nie bedą sie tak zdzierac za to cenowo Rainsporty 2 nie dają mi spokoju bo to koszt prawie 1 szt opony. Boje sie troche tego Uniroyala bo jest kierunkowy-symetryczny a mnie w Avensisie jest ten slynny problem ząbkowania opon na tyle, chociaz obecne Toyo T1R nie wykazują takich ubytków. I juz sam nie wiem co brac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Możesz rozwinąć bardziej wypowiedź ? Gdyż bardzo ciekawy jestem Twojej opinii , bo to mój faworyt nr.1

 

Pewnie, przejeździłem na nich trochę tysięcy, do plusów zaliczam zużycie bieżnika, które jest niewielkie, przy czym mieszanka gumy ma dobrą przyczepność, na suchym trzymają bardzo dobrze, nie stawiają dużych oporów, na mokrym trzymają zajebiście, dobrze odprowadzają wodę przy większych prędkościach, wóz prowadzi się przewidywalnie, tzw. aquaplanning ciężko uświadczyć, chyba, że wlecisz w naprawdę wielką i głęboką kałużę, jak dla mnie nr 1 cena/jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktos mial moze przyjemnosc uzywac/jezdzic na Dunlopach SP Sport Bluresponse (nastepcy Fast Response). Tez jakas nowosc i widze ze zamiennie z Conti CPC5 sa na 1-szym miejscu w zaleznosci od testu. Znalzlem w dosc dobrej cenie z 205/55 R16 po 290 PLN /szt. (DOT 0313).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Continental CPC 5 FR 205/55R16 91V - 1293 PLN

 

Gdzie disaster znalazłeś taką cenę?

 

ps. A dla nabrania trochę dystansu do dyskusji , proszę bardzo o to reklama opon z Białorusi (Kaban mi przysłał) :rotfl:

 

Napis górny: Droga hamowania zachwyciła całą rodzinę ;)
Napis dolny: Belarus Shyna Opony dla Ciebie:D
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie 1216 PLN + przesylka

 

No i za 1250 zł to ja bym się nie zastanawiał nad żadnymi Uniroyalami(chyba bezpieczeństwo na dystansie 60 tys km nie jest warte 50 zł?). Dzięki za link z pewnością się przyda.

 

 

Widzę żę kaban coraz częściej "wysługuje się" innymi , a sam nie potrafi nic powiedzieć/napisać ...

 

Ma ludzi od tego :rotfl:

 

Wysłał mi to prywatnie na mail a ,że mnie rozśmieszyło to wrzuciłem w temat opon, bo zdjęcie na czasie.. :)

Nie wiem dlaczego robicie z igieł widły? :wink:

Rzeczywiście "posłużenie się" fotką z obsr... ze strachu gatkami... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Opony najprawdopodobniej będą 205. Tylko teraz 50, czy 55? Komfort dużo spadnie przy 50? Czy założyć standardowo 55?

 

Umnie przy 205/55/15-toyo ze 115 km silnikiem wyszlo w warunkach letnich 12l/100 a normalnie 195 seryjnie wyszlo 11/100 wiec mala roznica jak dla mnie a komfort miedzy 55 a 50 bedzie chyba inny bo to i tak juz utwardzi prowadzenie i dolki beda odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będziesz jeździł tylko jak sucho bo na mokrym to chińczyki tam gdzie np Conti/Bridgestone już stoją, dalej jadą 50 km/h... :wink:

i tu sie mylisz

 

jezdzilem rs225  z takimi i dawal rade

 

zimowe tez mam nie znane

 

nexen winguard sport cos tam:D

 

na niech mam najlepszy czas  5,28 wiec ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie przy 205/55/15-toyo ze 115 km silnikiem wyszlo w warunkach letnich 12l/100 a normalnie 195 seryjnie wyszlo 11/100 wiec mala roznica jak dla mnie a komfort miedzy 55 a 50 bedzie chyba inny bo to i tak juz utwardzi prowadzenie i dolki beda odczuwalne.

W jakim aucie/ silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu sie mylisz

 

 

 

jezdzilem rs225 z takimi i dawal rade

 

 

 

zimowe tez mam nie znane

 

 

 

nexen winguard sport cos tam:D

 

 

 

na niech mam najlepszy czas 5,28 wiec ..

 

Zip'u opieram zdanie nt, chinoli na podstawie corocznych testów opon w różnych rozmiarach (ADAC, AŚ, MOTOR, GTU) gdzie zawsze Chińczyki potrafiły zaskoczyć na minus...

Ja nigdy nie miałem okazji na tym jeżdzić , więc zdania opartego na własnych doświadczeniach nie posiadam, jakoś wolałem nie ryzykować próbowania na swojej skórce co z ich produkcji jest ok a co do kitu, ostatnio czytałem test 195 i bdb wypadł Barum Bravuris 2 a jest jednym z najtańszych i kosztuje prawie to co Chinole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinole to kupa.

 

Miałem kiedys w BMW jakieś jinlingi bieżnik ładny w lato na suchym totalnej lipy nie było ale na mokrym to już była porażka. TDS-em na 3-ce driftem w zakręty lecialem :rotfl: do jazdy sie nie nadawały wibracje takie jakby felgi były krzywe lub co najmniej nie wyważone o jakieś 100gr. Jedyne co mi sie podobało to to ze w lato po deszczu mogłem się trochę pobawić na poziomie podobnym jak w zimę :rotfl: do normalnej jazdy :mur1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205 przy 100km?  

195 /40  to max   jak ma wygladac i  jechac

40 przy 16 w golfie? to nie dość że nie bedzie wyglądać to jeszcze licznik w konia bedzie robił, 205/55/16 to optimum do normalnej jazdy

tu mają fajne oferty i szeroka oferte  http://www.opony-go.pl/opony/szukaj/page/2?sezon=letnie&szerokosc=205&profil=40&srednica=17&marka=&typ_samochodu=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witajcie, w zasadzie juz dawno mam letnie oponki zalozone, ale na nowe felgi muszą wpaść nowe kapcie. Stąd moj problem, bo początkowo planowałem kupno używek ale kupić nowki.
Tak więc chce kupić niedrogie, dobre opony letnie. Celowalem w Toyo Proxes CF1 ale aktualnie nie ma ich na allegro, ani gdzie indziej w "rozsądnych" (dla mnie) pieniądzach.
Nie jezdze brawurowo ale chcialbym aby dobrze spisywaly się na suchym jak i mokrym, nie latam po zakrętach przy paczce na blacie. Coś co się szybko nie zużyje..
Jeżeli uda się znaleźć w/w Toyo w pianiądzach do 700zł to prosze o info. Prosze wrzucać propozycje opon do kwoty 700zł (CO NIE OZNACZA, ZE NIE MOGĄ BYĆ TAŃSZE).
Sam juz nie wiem w co celować, bo jest ich tyle do wyboru, wszędzie co innego piszą..

Rozmiar: 185 /65 lub 60 / 14

Potrzebuje również jakies fajne nakrętki do alusów, jakies kolorowe http://avezo.pl/images/smilies/icon_e_biggrin.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar: 185 /65 lub 60 / 14

 

Dobre i rozsądne cenowo, spod parasola Continentala Barum Brilantis 2 Komplet z wysyłką 610 zł i będziesz zadowolony.

 

http://allegro.pl/opony-letnie-barum-brillantis2-185-65-14-185-65r14-i3235024088.html

 

A tu aukcja gdzie jest więcej napisane odnośnie samej opony

 

http://allegro.pl/letnie-barum-brilantis-2-185-65r14-86t-okazja-i3207942569.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...