Skocz do zawartości

opony letnie


czaszunia1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie mam pytanie i prosbe zarazem: na jakich oponach smigacie w swoich autach?

Nadmienic trzeba ze pacjent to vectra B i tutaj niestety tylko rozmiar 195 /16"wchodzi w gre przy moich obecnych felach. Teraz na kolach siedza TOYO PROXES T1R 205/55/16 (sa na sprzedaz). Ale z powodu zawiechy na gwincie, musze szybko zmieniac buty na rozmiarowke 195 i na lato idzie -30mm auto w dol. Rozmiar od 45-55 tutaj mnie interesuja wasze opinie. Wiem ze 45 to juz malo i bedzie twardo z gwintem ale taki jest zamysl,przy obecnych 55 profilu jest bardzo fajnie ale jak autko pojdzie nizej to opone przykryje i ni jak to wyglada a znowu 50 ma takie ceny ze szok. Wiec jak mozna to prosze o opinie Dodam ze interesuja mnie tylko nowki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

195/50 UniRoyal RainSport2

 

Nie wiem jak RainSport2 wypadła, ale w testach ADAC Uniroyal RainExpert wypadała dobrze i została oznaczona 2 gwiazdkami na 3 jako godna polecenia.

Sam takie gumy będę kupował bo moje pomału się kończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem mega zadowolony a szczególnie żona bo ona na codzień śmiga na tych oponkach bardzo dóbr w sie trzymają na suchym jak i na mokrym nie są głośne i maja dobra przyczepność na zakretach i wolno się ścierają przebieg roczny to około 10-12 tys km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kormorany sobie załóżcie :rotfl:

 

Ja na Fuldach śmigam MBkiem i przy 170 nie zauważyłem żeby coś się działo, no i zakręty z ograniczeniem do 50 brałem przy prędkosci 120 i nawet nie zapiszczały więc chyba ok. Ale jaki model mam nie pamiętam. 205/60/15 - trochę małe do MB, za rok jak będę miał te auto to chce 16-17 cali ale kapeć 205/45 max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie są głośne i maja

Też mam te opony i oprócz tych zalet co wymieniłeś z tą jedną się nie zgodze, są głośne po przesiadce z zimowych jest spora różnica. Ale hałas to chyba większość opon kierunkowych generuje ale radio głośniej i można jeździć, tak pozatym to są super warte zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Toyo też miałem 2 komplety w poprzednim aucie, fajne opony,mają rant ochraniający felgę, mokro czy sucho dobrze trzymają, ale jak dla mnie za szybko lecą i ze względu na to raczej do nich nie wrócę , miałem 205/50/15.

 

Na każdą oponę jakiś za czy przeciw się znajdzie,wybrać kandydatów poczytać parę testów (najlepiej ADAC, mniejsze prawdopodobieństwo machlojek ) i wybrać taką jaka jest najodpowiedniejsza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Vectrze B leza 195/65 R15 wlasnie Uniroyal RainExpert i jestem zachwycony :)

 

Dokładnie takie same kupiłem ostatnio do swojego i żony auta.Mogę śmiało powiedzieć,że za 200 zł/szt. to świetne opony.Czy mokro czy sucho kleją się się b.dobrze.Nie powiem nic na temat zużycia, bo mam je dopiero 2 m-ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę teraz na continental sportcontact 2 205/40/17 ofc -40 opona trzyma się w zakrętach mogę ją spokojnie polecić.

wcześniej jeździłem na Uniroyalach Rainsportach2 195/50/15 opona rewelacja, trzyma się na suchym, a na mokrym toczy godnie :D 2 w porównaniu z 1ką nie miała zabezpieczenia na rancie ale w wiekszych " to chyba już powinna być, generalnie kolego polecam Ci w Sulejowie krispol'a jeden z większych magazynów z leżakami magazynowymi, link do niego -> http://www.krispol.net - może i Ci cena siądzie ;)

 

tak mi się jeszcze przypomniała opinia znajomego nt barum bravuris2 w rozmiarze 205/40/17 i lubią się rozpieprzać na boku... chyba 3 szt mu tak strzeliły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Toyo PXT1R. Świetna przyczepność na suchym, dobra na mokrym, posiadają rant chroniący felgę, szybko się ścierają, szczególnie boki, poprawie jeżdżą od 2,5atm.

Na następny sezon szukam czegoś co wyraźnie lepiej spisywałoby się na mokrym. Mam zamiar kupić Yokohamy AC02 lub jeśli będzie gorzej z kasą to Uniroyale RainSport2. AA01 mam w domu na Octavii 195/65/15 i 2 lata temu miały śmieszną cenę 180 zł/szt. Również b. dobre opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścieralność to nie jest dla mnie priorytet, najważniejsze dla mnie, aby guma dobrze hamowała na mokrym (w taki sposób miałem najwięcej jaj na drodze). Opona ma być bezpieczna, szybciej się nie zetrze i tak, niż PXT1R. Inną sprawą jest to, że ja nie mam dużej mocy i te gumki już są u mnie trzeci i ostatni sezon, bo na 4 nie ma szans.

RainSport2 to całkowicie inna opona. Ubolewam tylko nad tym, że nie ma w niej, jak w poprzedniczce, rantu ochronnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam awersję do tej firmy, opony, które miałem od nich (rain tyre - tyle pisało na oponie) zjechałem w 20 tyś km.

 

Deszczowe opony sa z miekciejszej mieszanki zrobione wiec to dosyc normalne ze sie szybciej scieraja podczas jazdy na suchym, szczegolnie jak ktos lubi depnac. Ale jazda na mokrym na nich to poezja, beta X3 przedemna tanczyla w jednej kaluzy pod wiaduktem w czasie burzy a ja przelecialem majac 70 na liczniku i nawet nie poczulem wjazdu w wode. Pozatym kwestia przebiegow tez dosyc umowna, 20k km to dla mnie okolo 3 sezonow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...