Skocz do zawartości

Mercedes w124 coupe


Malcolm_x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 269
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

sluchajcie. czy mozna zamontowac na jeden twweter L-pada? wzmaki ktore w tej chwili mam w aucie nie posiadaja oddzielnych gainow na kazdy kanal, tylko grupowo. nawet po przelaczeniu tak jak pisalem wyzej, i zwiekszeniu prawe calej strony, nadal lewy tweet jest zbyt glosny. Nie poisadam tez mozliwosci regulacji kazdego kanalu z poziomu zwrotki radia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Troche podciagne temat.

Tak jak pisalem wczesniej, jednak wrocilem do suba w nogach pasazera. Tym razem, jednak prawie o polowe mniejsza skrzynie (11L) i rewelacyjna 8 calowke rockfroda ze starej serii audiophile.

Miejsca duzo wiecej, jakosciowo niebo a ziemia. Pieknie sie to skleja z caloscia, nic nie odstaje. A dla fanow mocniejszego tapniecia tez nie zabraknie :)

post-9330-0-78254500-1373885701_thumb.jpg

Przykryte na stale oryginalnym dywanikiem jest git.

 

Miedzy czasie przeszedlem rowniez przez tylna polke (ze starym phase 10') i powiem szczerze, nie podobalo mi sie. Nie bede mowic ile godzin spedzilem na kreceniu, ale za nic nie mogle skleic przodu z tylem. Bas ciagnal do tyl permanentnie.zadne fazy nic nie dawalo. Prawdopodobnie musialbym calosc auta obluzyc matami. Buda grala sobie glosnik sobie. Jedyne co zostalo to dziura po tym zabiegu :)

 

Wysokie dynaudio poszly nie w slupki lecz dedykowane miejsce na glosniki skierowane idealnie na pape. To najlepsze ukierunkowanie wybrane po kilku dobrych tysiacach km.

 

post-9330-0-45313000-1373886703_thumb.jpg

post-9330-0-42149600-1373886170_thumb.jpg

.post-9330-0-61201300-1373886784_thumb.jpg

 

Piece ostatecznie zostaly na woofer i tweet u dim po tunningu (przedwzmacniacz lampowy)

post-9330-0-69867600-1373886273_thumb.jpg

Planuje niedlugo wyciagnac lampy na zewnatrz, mam dwie pary roznych lamp, i powiem szczerze roznica w brzmieniu jest kolosalna. Chce miec szybszy dostep do nich, niz rozkrecanie calosci.

 

Suba obsluguje phase linear 6kw.

post-9330-0-32071800-1373886832_thumb.jpg

 

Jeszcze cos wymyslam aby to jakos pozaslaniac. Ale na spokojnie:)

post-9330-0-85443300-1373886892_thumb.jpg

 

 

Lewy tweet sciszony -7db

 

Planuje niebawem sprobwac skierowac lewy woofer minimalnie w strone twarzy. Wszystko jest ok, ale slysze mimimalnie w wyzszych rejestrach roznice w brzmieniu vocali miedzy lewym a prawym wooferem. Jeszcze mysle jak to przeprowadzic..[

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od strony technicznej za duzo nie powiem, poprostu dostalem go, podlaczylem i juz tak zostal :) nie chce innego pieca na chwile obecna :) mega przestrzen i ulozenie. Pod klockami ktore posiadam w tej chwili naprawde zgrywa sie zacnie.

Dokladnie jest to u-Dimension Prox 500.24 GMedition. Dziubal w nim koles ktory miedzy innymi robil fabryczny tunning clariona hx-d2, takze z pewnoscia wiedzial co robi (i to slychac). Wyrzucony jest jest caly oryginalny preamp z filtrami, i wrzucony totalnie przerobiony oparty na dwoch lampach ecc82.

Tak jak napisalem wczesniej, po zmianie lamp na inne, wzmacniacz zmienia profil grania diametralnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich lamp próbowałeś u Siebie ??

Szkoda że nie ma bezpośrednich zamienników ECC82 ze starych radzieckich NOS-ów, bo mógłbyś się jeszcze bardziej pozytywnie zaskoczyć profilem brzmienia.

 

Będziesz może w Sobotę w Kielcach ??  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcvzesniej na Brimarach 12AU7 profilowo bardziej przytlumione, za to wieksze kopniecie

w tej chwili Electro-Harmonix, mega przestrzen i duzo ostrzejsze od poprzednich.

Narazie te zostaja, ale mysle juz tez na zakupem innej brzmieniowo pary..

 

W kielcach niestety nie bede.

Moze uda mi sie wleciec na piknik strefy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

 Jako ze caly czas cos sie pojawia cos schodzi, krecenie galami istnieje, fun z zabawy 10/10 Odswieze kotleta. 

 

Troche sie pozmienialo od ostatnich wpisow. Praktycznie cale graty polecialy do ludzi. 

Pierwsze za co sie zabralem to za pozadnie zrobienie drzwi. Jako ze w sumie mialem kilka podejsc do zrobienia jako takiej zabudowy paneli, i wszystko wygadalo jak GÓ^%^$%$ w lesie, postanowilem oddac te kwestie do fachowca. Z efektu jestem conajmniej bardzo zadowolony. Wyglada naprawde zacnie. Osoby postronne nie moga uwierzyc ze to nie oryginalna czesc auta.

http://images64.fotosik.pl/657/84f8fc90e0f04c93med.jpg

http://images62.fotosik.pl/657/5219706142d448b3med.jpg

http://images64.fotosik.pl/657/b74c4af2adcb1801med.jpg

http://images62.fotosik.pl/657/f55962b8daad94b3med.jpg

http://images61.fotosik.pl/655/cd34183ecafb250amed.jpg

 

Po permanetnym braku kicka we wczesniejszych bojach, zdecydowalem sie na dwa woofery na strone. More Power wziela góre nad zdrowym rozsądkiem 

Drzwi zrobione przez firme (nie wiem czy moge "spamowac" ale daje) www.audiogaraz.pl  Jacek - Mega fajny czlowiek z ogromnym doswiadczeniem ktory naprawde zrobil drzwi na medal. 

 

Jaki był moj zamysl systemu?

- Uporac sie z tym co najtrudniejsze - drzwi (o stronie wizualnej juz nie wspominam)

- stworzenie miejsca pod graty ktore w raz z przyplywem gotówki i checi beda wpadac do auta.

 

Jako podwaline calego systemu zdecydowalem sie na procka h700.

Po pierwsze, nie moglem patrzec na ochydctwo w postaci poprzedniego radia alpine, tak naprawde zadne dostepne radio na rynku nie zgra sie z deska mojego auta. dlatego spowrotem pojawil sie stary dobry kaseciak Beckera

http://images65.fotosik.pl/657/f3b534ac2845ab7bmed.jpg

 

Role matki oczywiscie pelni Rux, zamontowany na gorze:

http://images65.fotosik.pl/657/b00968bb20f563bemed.jpg

 

A w roli playera.... Iphone5 z zasobem 64gb miejsca na dobra muzyczne

Urzadzenie ktore dba o przesyl to znany tutaj kilku osobom Airport express. Sygnal po optyku do procka i problem z glowy.

 

dlaczego wybralem takie rozwiazanie?

Po pierwsze, mam zaufanie do Apple :):) po drugie, jak dla mnie skonczyla sie era plyt CD. Mialem dosc wiecznie porozrzucanych i poniszczonych nie grajacych juz plyt po aucie. Do tego ostatni komputer z "nagrywarka" poszedl do ludzi, i zostalem tak naprawde bez napedu (wiadomo ze oryginalow z wyzej wymienionych wzgledow raczej nie nalezy wozic). 

 

Od lat muzyke mam skatalogowana w iTunsie i tego typu uzytkowanie jest dla mnie 100% satysfakcjonujace.

 

Woofery

Tutaj mialem problem. Nie mialem czasu na czekanie az uzbieram na dobre (przypominam 4 szt) wooferow, ale ktos mily podpowiedzial mi o tanich a calkiem przyjemnych glosnikach - Vifa awg 16

Oczywiscie wyszukalem uzywki, ktore w sumie za 4 szt wyniosly mnie 280 zl 

 

Na dzien dzisiejszy zostaja. Przytocze forumowe powiedzenie "robia robote" 

Na ich zmiane przyjdzie mi jeszcze troche poczekac.

 

Sredniak i tweeter:

Z racji gotowego miejsca w podszybiu na glosnik 12cm glupio bylo by dziubac cos innego ( z drugiej strony chce najmniej widoczny system )

Wybor padl na fajny glosnik TEC SQ4

http://images64.fotosik.pl/657/c6181ad95493861cmed.jpg

http://images63.fotosik.pl/656/781188257f947399med.jpg

 

O ilosc miejsca jaka udalo mi sie wygospodarowac - nie pytajcie  Poprostu calosc deski jest wygluszona i pozabezpieczana. Jezeli komore to napewno nie teraz, pozatym chyba nie widze sensu w robieniu takowej w tej chwili.

 

Tweeter - rzecz ktora niedlugo idzie do zmiany. W tej chwili gra opcja zabrana z polki czyli od starego zestawu morela Tempo dlatego "przypieta" na chwile. Prawdopodobnie wleci Neo 29. 

http://images64.fotosik.pl/657/7619fefa81e6a275med.jpg

 

SUB

To jest jedyna rzecz ktora zostala po wczesniejszym setupie.

8" Rockforda z serii audiophiles.

Rowniez w nogach, lecz skrzynia inaczej zabudowana, z nastawieniem na najmniejsza ilosc zabranego miejsca dla nog pasazera 

http://images65.fotosik.pl/657/9c390a991d7c0ae6med.jpg

 

Do tego oczywscie jest maskownica itd.

 

Piece

Tutaj bylo troche przeprawy. Ostatecznie wyladowaly dwa nowe Oriony 8004

http://images63.fotosik.pl/656/351699788b61c2acmed.jpg

 

Zdjecie to przedstawia jak Beda wygladac w aucie. Niestety w tej chwili sa wrzucone na okres zimowy tak aby gralo.

Czekam na lepsza aure (brak garazu) i bede zajmowac sie bagaznikiem.

 

 

Dzwiek.

Zaczne od piecy. Wybor padl na owe oriony miedzy innymi z problemami jakie mialem wczesniej ze zbieranina innych piecy (genesis, rockford, stary orion, precision power)

Ciagle mialem cos nie tak. Jak dol zgrywal sie dobrze, nagle gora odstawala. Nieraz po 30 min system dopiero zaczynal grac poprawnie (scena itd) doprowadzalo mnie to do szalu. 

Po namowie dobrego kolegi poszedlem w system dwoch tych samych piecy. 

Po podlaczeniu owych orionow, wszystko wrocilo do normy. System zaczal sie zgrywac. Juz wiem ze bede staral sie zawsze branac w te sama firme i serie. 

Powiem tylko ze wszystkie wczesniejsze piece byly w 100% sprawne!! 

 

Najwiekszym zaskoczeniem byl stary rockfrod dsm200 ktory z wooferami robil cos niesamowitego!!! Szukalem dosc dlugo drugiej szt tego samego na suba oraz z tej samej serii 4kanalowki. Niestety wiekszosc byla w oplakanym stanie..

 

Nie bede ukrywac ze nadal lasze sie na rockfordy. Nadal pamietam to kopniecie Tego brakuje tym oriona. No ale cos za cos

 

Troche musialem pojezdzic i posluchac, aby zrozumiec o co chodzi. Tak naprawde po 2 miesiacach odlsuchow w miare udalo mi sie zestroic system tak ze jestem naprawde zadowolony.

Nie ma zadnych problemow z fazami (straszono mnie przez sredniaka w szybe) scena gleboka i szeroka. Jedynie nie moge narazie poradzic z dosc niska scena. O ile wokale sa na lusterku, to "band" siedzi ciut powyzej deski. 

Probowalem roznych ciec itd i narazie nic nie daje.

Pozatym ostatnio wydaje mi sie ze sredniak chyba sie "wygrzal" i niestety zaczal troche drzec pape. Zmiana ciec tez za bardzo nic nie daje. Moze bedzie trzeba pomyslec na czyms innym. Pozatym tego sredniaka trzeba dosc nisko ciac ( u mnie 3,2/12 ) pozniej zaczyna ewidentnie skrzeczec. Od dolu jest na 710/12 

 

Zobaczymy co sie bedzie dzialo gdy wleca nowe tweetery. Tak naprawde to terazniejsze wolaja o pomste do nieba... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwiekszym zaskoczeniem byl stary rockfrod dsm200 ktory z wooferami robil cos niesamowitego!!! Szukalem dosc dlugo drugiej szt tego samego na suba oraz z tej samej serii 4kanalowki. Niestety wiekszosc byla w oplakanym stanie..

 

Taki maly offtop aspropos DSM200 ktory poszedl do mnie:) NIe wiem pewnie brak szczescia ale piecyk polezal deko czekajac na tworzenie mojej instalki - wpietyw instalke pogral podobno ... 30 min i sie cytuje" posral" :D Teraz piec jest wart 250zl wiecej hehe. Od uzdrowienia poki co bangla.

A tak zapytam na jakich levelach miales gainy w Rf podkrecone? Bo ja dzis przypadkiem dalem z 3/4  na max i z pitu pitu pojawil sie Uogien:) Wczesniej sciszalem na zwrotce srednie wysokie o 3db wzgledem wooferow a po tak malym ruchu gainami obecnie sciszam woofry o 7db wzgledem dominujacych wczesniej srednich... :) 

 

A co do malego suba rf audiophile - jemu wystarcza juz chyba 9 litrow wedle producenta? Jak wyglada jego efektywnosc na tle na przyklad aliante 10?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda takiej sytuacji. Dlaczego nie pisales do mnie? Pewnikiem dogadalibysmy sie!! az dziwne, bo z zalem w sercu pozbywalem sie tego pieca. U mnie gral mniej wiecej na 3/4 skali, oczywiscie w 2ohm. totalnie nic nie wskazywalo na to ze cos sie szykuje. a mozesz napisac co padlo?

 

co do porownania rockforda z alinate, to tak naprawde nie mam jak porownac. wczesniej aliante gral u mnie krotko, z innym piecem i w zupelnie innym miejscu. Ale jedno jest pewnie, aliante to totalnie nie moje granie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podciagne troche temata.

Troche sprzetu sie zmienilo.

 

Wlecialy woffery helixa HXS635

Tweetery TEC Neo29

sredniak ten sam czyli TEC sq4

 

co do piecowni, to przelecialo od czasu orionow troche klockow, ale po decyzji i zakupie Audio Arta 100HC na woofery, decyzja byla jedna, Wszystko Audio arta. 

W tej chwili sytuaucja wyglada:

AA 100HC - woofery

AA 140.4 - sredniak + tweetery

AA 200.2 - subik

 

W nowym roku prawdopodobnie bede szukac 2x50HC na gore zamiast 140.4 ale na dzien dzisiejszy sa inne aspekty jeszcze do ogarniecia, a ten maly piecyk gra nawet przyjemnie. I co najwazniejsze zgrywa sie brzmieniowo z wyzszym bratem 100HC.

 

W tej chwili najwieksza bolączką jest Sub....

Po poprzednim zostal tylko tylny odlew. Dosyc mocno go zmniejszylem, okazalo sie ze poprzednia buda miala 19L, co zajmowalo jak dla mnie za duzo miejsca w nogach.. W tej chwili po przrobce zostalo 9L i wlecial jakis tam nalesnik 8' u-dima RM208SL. 

Niestety odstaje dosyc mocno od wooferow. Bede szukac czegos inneg do malej obudowy, chyba AS HX08SQ. Oraz prawdopodobnie bede starac sie umiescic skrzynie w desce. Pierwsze przymiarki byly, teraz potrzebny tylko czas i checi, bo grzebania i grzebania..

 

Pozatym, poprawione drzwi (pianka GMS na tapicere)co zaowocowalo odziwo mniejszym basem ale duzo lepszym i zwartym kickem. 

Dodany kabel minusowy 35mm od akku.

 

Procek H700 ten sam.

Jedyne co, to zakupiony Discman sony z wyjsciem optycznym, dla ludnosci pragnacej poaanalizowac granie na swoich plytach :)

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...