Skocz do zawartości

jak zmostkowac dls a7?


Rekomendowane odpowiedzi

witam.

nie chciałbym namieszać więc prosze o pomoc.

chciałbym zmostkować dls a7 tak by mieć 2 kanały i suba.

piecyk ma pod spodem przełączniki i nie wiem czy ktoreś trzeba przełączyć.

prosiłbym o czytelny opis.

jak podłączamy rca i czy coś robimy z przełącznikami.

jesli mozna to prosze napisać smsa 792439394 badz na gg 3864550

dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym zmostkować dls a7 tak by mieć 2 kanały i suba.

 

Przecież A7 ma 4 kanały, oraz osobną sekcję monoblock, więc czy możesz sprecyzować co chcesz osiągnąć?

Bo przy A7 możesz mieć w sumie 5 kanałów czyli 4 kanały (np 2* Tweeter/Wofer) oraz suba, skoro posiada osobny kanał subbas to nie ma potrzeby nic "mostkować" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rca left rozdzielasz i wpinasz oba w wejscie front, rca right rozdzielasz i wpinasz w wejscie rear

 

przelaczniki ustawiasz jak na stronie 6 manuala "Separate input cables to all channels." o ile suba zasilasz odzielnymi rca

 

... to tak na szybko po przegladnieciu manuala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież A7 ma 4 kanały, oraz osobną sekcję monoblock, więc czy możesz sprecyzować co chcesz osiągnąć?

Bo przy A7 możesz mieć w sumie 5 kanałów czyli 4 kanały (np 2* Tweeter/Wofer) oraz suba, skoro posiada osobny kanał subbas to nie ma potrzeby nic "mostkować" ?

Marcinie ale moze kolega z mostków chce zasilac przód na pasywce badz same woofery :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda para wyjść, ma swój gain,(w sumie 3 gainy) oraz filtry górno/dolno przepustowe, zaś sekcja sub, posiada filtr subsoniczny, oraz korektor fazy suba, poza tym wpinany wtyk umożliwia regulację wzmocnienia suba, o ile nie ma takiej mozliwości z radia.

 

chciałbym zmostkować dls a7 tak by mieć 2 kanały i suba.

 

Dlatego poprosiłem aby sprecyzował co przez to rozumie, czyli o jaki efekt go chodzi, gdyż można to rozumieć dwuznacznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://dls.se/files/110/2/A7_bridge%20mode.pdf

 

Rozrysowane jak "łaciatej na miedzy", więc i bez języka, "załapie" się co i jak... ;)

 

Swoją drogą, heh tylko się nie śmiejcie... do tego posta powyżej nie wnikałem nawet czy A7kę można mostkować jeśli chodzi o te jego 4x60 w RMS, nigdzie się nie spotkałem aby był podany RMS w mostku kanałów na przód...

Najczęściej jest wykorzystywana jako najprostsze rozwiązanie przy aktywce, stąd ciekawa koncepcja z tym mostkiem i pasywką na przód..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej jest wykorzystywana jako najprostsze rozwiązanie przy aktywce, stąd ciekawa koncepcja z tym mostkiem i pasywką na przód..

 

Obok innych w tym i pasywnie np 2x A1 plus A 2 front plus A6 sub.

Gdzie indziej 2xA1 plus A6

 

Przeca na stronie są podane moce w mostku:

 

Są i pewnie zaraz posypią się wpisy o szkodliwym wpływie na dźwięk takiego połączenia :wink: .

To w tym wypadku chodziło chyba o zasilenie 3 subwooferów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://dls.se/files/567/2/A7_AutoHiFi%206-2002.pdf

 

A tutaj test w niemieckim AutoHiFi, aby uzupełnić temat A7-ki...

 

Ostatnio była na alledrogo, za 1700 zł, dobry grosz(pewnie coś du urwania), za w sumie kompleksowe rozwiązanie dostarczenia mocy w jednym "klocku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://dls.se/files/...Fi%206-2002.pdf

 

A tutaj test w niemieckim AutoHiFi, aby uzupełnić temat A7-ki...

 

Ostatnio była na alledrogo, za 1700 zł, dobry grosz(pewnie coś du urwania), za w sumie kompleksowe rozwiązanie dostarczenia mocy w jednym "klocku".

 

powall'ka tez ma chyba A7'ke w dobrej cenie tu na strefie - przynajmniej wiadomo od kogo sie bierze... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnić powiadasz , niech będzie :wink:

Kurcze wychodzi , ze za miesiąc minie 10 lat od publikacji tego artykułu.

 

Zapachniało sarkazmem... nie widzę nic zdrożnego w jednym linku, który odniesie do testu tego pieca, owszem wszystko można znaleźć w sieci, ale po co każdą rzecz na innej stronie, skoro, można mieć w jednym poście? Chyba ,że się cierpi na nadmiar czasu, wtedy owszem, można pocieszyć się "poszukiwaniami" zwłaszcza jak owocnymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio była na alledrogo, za 1700 zł, dobry grosz(pewnie coś du urwania), za w sumie kompleksowe rozwiązanie dostarczenia mocy w jednym "klocku".

tutaj jest/był za 1400 kilka dni temu

powall'ka tez ma chyba A7'ke w dobrej cenie tu na strefie -

o o o

tyle piszecie tylko jak to zmieścic w esemesie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapachniało sarkazmem... nie widzę nic zdrożnego w jednym linku, który odniesie do testu tego pieca, owszem wszystko można znaleźć w sieci, ale po co każdą rzecz na innej stronie, skoro, można mieć w jednym poście? Chyba ,że się cierpi na nadmiar czasu, wtedy owszem, można pocieszyć się "poszukiwaniami" zwłaszcza jak owocnymi...

No skąd masz wiedzieć jak nie wiesz :wink: , zapewne jak i tego kto mógłby dopisać spory kawałek historii i kilka faktów do tego artykułu :) . Jedno jest pewne , nie ma to żadnego związku z Twoją osobą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skąd masz wiedzieć jak nie wiesz :wink: , zapewne jak i tego kto mógłby dopisać spory kawałek historii i kilka faktów do tego artykułu :) . Jedno jest pewne , nie ma to żadnego związku z Twoją

 

W czasach tego artykułu, miałem naście lat więc trudno, abym miał wiedzę, czy historię... Co nie zmienia faktu, że idąc tym tokiem myślenia, jest tylko jedna "słuszna" prawda i "szkoła" w wydaniu oldschool'u natomiast wszystko co poczyna, "młodzież" to nieporadne raczkowanie... Tylko ciekawe co z know how i CA, w momencie kiedy Oldschool'owiec stwierdzi ,że czas na bujany fotel?

Czarna dziura? Stad moje tak sceptyczne podejście do "trzymania prawd" wewnątrz starej gwardii...

"Bo to mój chleb, bo to moje 40 lat doświadczeń, etc" co z następcami?

Owszem mogą poświęcić kolejne 20 lat na zbieranie doświadczeń i również oni powinni trzymać kurczowo swoje know how? ;)

Gdzie w takim wypadku miejsce na proges?

Ale oczywiście zawsze można się kręcić za ogonem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W czasach tego artykułu, miałem naście lat więc trudno, abym miał wiedzę, czy historię... Co nie zmienia faktu, że idąc tym tokiem myślenia, jest tylko jedna "słuszna" prawda i "szkoła" w wydaniu oldschool'u natomiast wszystko co poczyna, "młodzież" to nieporadne raczkowanie... Tylko ciekawe co z know how i CA, w momencie kiedy Oldschool'owiec stwierdzi ,że czas na bujany fotel?

Czarna dziura? Stad moje tak sceptyczne podejście do "trzymania prawd" wewnątrz starej gwardii...

"Bo to mój chleb, bo to moje 40 lat doświadczeń, etc" co z następcami?

Owszem mogą poświęcić kolejne 20 lat na zbieranie doświadczeń i również oni powinni trzymać kurczowo swoje know how? ;)

Gdzie w takim wypadku miejsce na proges?

Ale oczywiście zawsze można się kręcić za ogonem...

 

:) i kto tu się kręci wokół swego ogona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...