Skocz do zawartości

Focus II


pawel_luk1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz gdzie ja mam stronnicze opinie o mojej osobie, ze w względu na modów nie przytoczę :)

 

Podpiałem je zamiennie z Nox20, HT1 i Vifa Tytan

 

Myślę że autor się nie obrazi:

DSC05134.jpg

 

Głosniki charakteryzują się dość ciekawą i ciepłą średnicą, przy podziale 4,0/12db nie straciły nic na lekkości górnych rejestrów, nie mają naleciałości sybilantów jak czasem ma z tym problem Matrix 1.1

Brakuje im tej ilości informacji jaką dysponuje 1.1, ale nie na tyle aby się tym martwić, usłyszałem opinię o tym głośniku osoby która ich nie słuchała, że on gra gorzej jak 1.1 - pozwolę tego nie skomentować.

 

W porównaniu do Vify jak i Nox20 są cieplejsze w graniu, ale nie znów słodkie kluchy, ogólnie głośnik wart zainteresowania, i nie ma problemu z nim takiego jak z 20'ką, aczkolwiek cięty niżej już mi się nie podobał, przy 3.15 stał się już troszkę natarczywy.

 

Nadmienię że jest to moja opinia po 3 dniowej obecności tego zestawu w moim aucie, możliwe że gdybym miał go dłużej zmienił bym swoje wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Próbowałem z I rzędem, dośc dobrze się sprawował przy podziale 5,0/6, ale ogónie w moim setupie z SP650 najlepiej mu i mi było jak dostał II rząd od 4.0

 

Co do kierunkowania, większość głośników najwięcej informacji przekazuje jak jest skierowana na twarz, czasem kosztem głębokości, ale jeśli chodzi o ilośc nformacji tak jest najlepiej, podobnie i z tymi.

Przy czym one w tym kierunkowaniu nie męczą, w przeciwieństwie do HT1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie o takie informacje mi chodziło, dzięki serdeczne. Myslę o nim jako next level w następnym aucie zamiast MT-23, jak do tej pory moim cichy faworytem był Picolak, a tu NOx wyskakuje, mniejszy, tańszy, papierowo też niezle się prezentuje. Przyjedzie Paweł do Sandomingo to posłuchamy ;) Wsumie to na forum znalazłem jeden wpis jako bezpośrednie porównanie, zrobił go Balcer, ciekawe czy dalej podtrzymuje swoje zdanie : 

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/28122-brax-nox-20/?hl=nox+28&do=findComment&comment=278078

 

No ale koniec OT, czekamy teraz aż Paweł coś skrobnie  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że Balcer ma zbliżone odczucia jak ja, co prawda on był "ograniczony" mozliwościami pasywki i jednocześnie nie mógł sobie inaczej potestować, ale brzmieniowy odbiór tego przetwornika jak i jego bezpośrednich cenowo konkurentów mamy podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł - żrął  :rotfl: ( nie wiem dlaczego ale jest to pierwsze słowo które mi się z Tobą kojarzy  :wink: )

Żrą jak cholera. :D

Mam je dopiero drugi dzień, ale podchodzą mi bardzo.

 

Gitarki, trąbki, skrzypce tną powietrze niczym brzytwa, ale bez niepotrzebnej nachalności.

Szczegółów mnóstwo, powietrza mnóstwo. Ciepłe kluchy to nie są :D

 

W bezpośrednim porównaniu do PHD AF 1.C TW, to przede wszystkim mniej natarczywe najwyższe rejestry i niemal brak sybilantów w wokalach (no może troszkę są :)) nawet przy cięciu 1-rzędem.

A wokale są pełniejsze i brzmią łagodniej.

 

Ciąłem je 3.15, 4k/12dB i 4, 5, 6.3k/6dB. Podobnie jak Tomek uważam, że najlepiej grają cięte przy 4k/12 lub 5k/6. Z tym, że ja bym bardziej skłaniał bym się ku 5k/6dB, przy wooferze (MP 5.16) ciętym od góry 1.6k/12 dB.

 

Słuchane pod Audio Artem 50HC.

 

To tak na razie opinia po 3-4 godzinach słuchania.

 

Jak podepnę je jeszcze pod Heliksa P400 to coś skrobnę.

 

A czy bliżej im do Morela czy Scan Speaka, to Yasica napiszę jak podepniemy u niego.

 

Aha i jeszcze jedno. Powyższe porównanie PHD-ków z NOX-ami dotyczy się PHD-ków również słuchanych pod Audio Artem i aktywką.

Bo dwa dni jeździłem z nimi już w aktywce.

Na nich w sobotę 4 godz. stroiłem aktywkę i ogarniałem Pionka w aktywce, aż mi padł akumulator :D

 

Swoją drogą PHD-eki pod tym Audio Artem zagrały inaczej niż w pasywce pod P400.

Ogólnie to zyskały, bo najwyższa góra robiła się mniej natarczywa a przy cięciu na 6,3k/6dB lub niżej, na 4k ale 2-gim rzędem ograniczały sybilanty, .

Ale za to gitarki żreć przestały. W trashowych kawałkach przestały mi się podobać. Z kolei na wokalach (np. Adele) było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No dobra, focus sprzedany.

Nowe auto czeka, będzie za moment :)

 

Przez dwa tygodnie zdążyłem się pobawić jeszcze aktywką w 80prs i niestety to nie grało :/

Co bym nie robił, kręcił gałami, dawał takie same cięcia jak na zwrotce pasywnej a potem inne, to kupa była.

A potem powrót do STD mode + pasywka i grało najlepiej. :)

 

AA 50HC po dłuższym przesłuchaniu też mi nie leży.

po pierwsze za bardzo ociepla górę

po drugie kompletnie nie zgrywał się z P400, góra grała sobie, dół sobie nic się nie kleiło.

 

 

Teraz wiem, że amerykańskie granie nie dla mnie, nie leży mi ani na dole ani na górze.

Podobne odczucie miałem przy zapinaniu Zapco 300 i Phoeniksa MS275.

Może uogólniam, ale to nie dla mnie.

 

Ja jednak wolę chudszy i szybszy bas i chłodnieszą górę, co niektórzy nazywają "technicznym" graniem. :D

Chciałbym zrobić w nowym aucie bi-amping, czyli rozdzelić zwrotkę na WF i TW i dać to pod dwoma wzmakami albo pod jednym 4-kanałowcem.

 

W związku z tym mam pytanko:

- jaki wzmak na górze zgrywał by się z P400?

Może Genesisom bliżej do Heliksa? Gienka jeszcze żednego nie słyszałem.

Jakieś inne propozycje?

 

A może zrobić tak? Zamienić Heliksa P400 na A4 i dać go na przód a na suba dokupić P200?

 

Budżet na drugi wzmak - sprawa przyszłościowa, powiedzmy, że coś koło 1000,- zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze zamiast zmieniac p400 na a4 zapusc z helix'a przod i zobacz czy Ci pasi, generalnie wielu osobom bardziej pasi wlasie seria P niz A a juz na pewno na basie. Badz co badz jesli jednak bardziej Ci sie podoba fisherownia to Twoj pomysl tez nie jest glupi ale najpierw sprobowalbym puscic caly przod z p400.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez powtórzę to co mówiłem  jak dzwoniłem do Ciebie : P400 zostaw , i rozważ dokupienie P200 na Suba w mostek, lub A2 i tez w mostek na Suba ( więcej Wacików nie zaszkodzi ;) )

 

Z resztą Robert może Ci pożyczyć to sam sie przekonasz ...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja jednak wolę chudszy i szybszy bas i chłodnieszą górę, co niektórzy nazywają "technicznym" graniem. :D

 

 

Zainteresuj się Helixem A6 na cały system. Gra techniczniej/lepiej od A4- mimo pokrewieństwa. O P400 nie wspomnę.

 

Ja go bardzo miło wspominam i ceniłem właśnie za to technicznie bardzo poprawne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak zapniesz X2000 na suba, to już P200 nie będziesz chciał.

 

Ja wiedziałem, że tak będzie...  :)

"Wszystkie drogi prowadzą do Braxa" :wink:

 

Dzięki za podpowiedzi.

 

 

 


Zainteresuj się Helixem A6 na cały system.

Przez krótką chwilkę też się nad nim zastanawiałem. Do przemyślenia...

 

A póki co będzie i tak, tak jak było, czyli P400 + zwrotka pasywna na przód + mostek na suba.

Tylko zwrotkę będę modził na NOX-a 28 na 4kHz/12db (jednak cięty 2-rzędem gra lepiej), a woofer zostanie na 1kHz/12db.

Zresztą zobaczymy jak to będzie w nowym aucie.

 

Na razie to będę musiał zrobić najgorszą robotę, czyli tłumienie, kablowanie auta i zabudowa na wzmaki.

A to dłuższą "chwilkę" pewnie zajmie.

Mam już to to wstępnie obmyślane. W bagaju dam płaską skrzynkę z miejscem na dwa wzmaki i zwrotki, a sub będzie na niej.

Planuję zrobić coś takiego jak ma bury22 w swojej foce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Planuję zrobić coś takiego jak ma bury22 w swojej foce.

 

Gdzie to można zobaczyć?

 

Jestem na etapie budowy systemu w FFII. Wszystko jest pięknie, tylko nie wiem jak przeprowadzić kabel zasilający z komory silnika do bagażnika (wzmacniacz). Czytałem, że jest guma uszczelniająca przelot przewodów za schowkiem, znalazłem nawet ją u siebie ale dalej nie wiem jak to zrobic bez rozbierania tapicerki (bardzo mizerny dostęp).

Może ktoś ma jakieś sprawdzone rozwiązania? Zdjecia byłyby pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Gdzie to można zobaczyć?

 

Ale co? Skrzynkę na wzmaki?

 

Kabel zasilający w foce II, to bajka. Trzeba tylko wykręcić schowek i można łatwo puścić prawym progiem.

Tu masz krok po kroku: http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CDMQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.mediamoda.de%2Fcar-hifi-ff2-da3%2F1_Ford_Focus_2_DA3_3Tuerer-Stromkabel_verlegen.pdf&ei=U9E2UqPEAsmMtAadtYHoAQ&usg=AFQjCNFQhZ7odCBqSqsfsJrRWKWMrbJaDQ&bvm=bv.52164340,d.Yms&cad=rja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

 

 


Żeby siedzący z tyłu słyszeli coś więcej poza basem z bagażnika? To takie dziwne?

 

A jak idziesz na koncert to wokalista śpiewa z przodu a perkusja zza pleców? :wink:

Dodam więcej i coś co może Cię zaskoczy, przy dobrym przodzie z tyłu całkiem fajnie się słucha i nie ma mowy o kompromisach między pasażerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...