Skocz do zawartości

Następny odpowiedzialny inaczej przy pakowaniu przesyłki... (!!!)


juby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Podbijam temat, a szkoda... Sprawa dotyczy głośnika zakupionego na Forum od Kolegi Pologreen, a chodzi o Hertz ES 200. podaję zacytowane w całości posty z rozmowy PW :

 

bogus1984

 

Wysłano 05 maj 2013 - 18:39

Słuchaj, podał byś mi wymiary tej skrzyni ? Był bym zainteresowany na 99%, obadał bym jak to +- w bagażniku będzie wyglądać. Warunek jeden mam, jeżeli się zdecyduje na zakup, to musowo wysłać to w dwóch paczkach oddzielnie głośnik, oddzielnie skrzynia.

 

pologreen

 

Wysłano 05 maj 2013 - 20:08

 

wymiary skrzynki jak mowilem mdf to nie jest robione z tego co mialem pod reka , zdjecie przedstawia stan rzeczywisty no i male sprostowanie z poprzedniej rozmowy to nie jest strojenie na 20hz tylko 40hz

 

mozemy sie tak umowic ale koszty wysylki pokrywasz

 

takze hertza ze skrzynka oddam za 200 zl

 

Wysłano 06 maj 2013 - 10:28

Dobra, spakuj ten głośnik i tą skrzynkę i wezmę tego suba. Podaj dane do przelewu, ja podpowiem, że możesz zalogować się na tej stronie

 

https://pewnapaczka.pl/przesylki.php

 

i masz przesyłkę za niecałe 20 zł. Tylko głośnik spakuj oddzielnie, żeby się nie uszkodził, bo niezależnie od wagi, to cena ta sama za przesyłkę, więc można zrobić zabezpieczenie membrany z jakiejś sklejki i napchać różnych rzeczy, żeby dotarł cały. A później możesz paczkę z głośnikiem włożyć z paczką ze skrzynią, okleić i wysłać jako jedna. Za 30 kg zapłacisz niecałe 20 PLN.

 

To razem wpłacę 220 zł. i mamy deal :) Dane do wysyłki:

 

Bogusław B....

......................

......................

tel. ................

 

pologreen

 

Wysłano 07 maj 2013 - 17:07

sorki dopiero teraz podaje nr konta wczesniej nie mialem dostepu do niego by ci podac

 

3.......................................................

 

tak jak sie umawialismy 220 zl po zaksiegowaniu wysylam pake najszybciej jak sie da i tak by sie nic nie uszkodzilo

 

 

A teraz efekt - czekam na przesyłkę, kurier GLS, przychodzi paczka, karton cały, odbieram. Rozpakowuję - o, a gdzie paczka z głośnikiem ? A, jest głośnik w "paczce", a raczej skrzyni, nie został z niej zdemontowany, zero zabezpieczenia, skrzynia wrzucona w za duży karton lata sobie na boki, membrana głośnika przykryta kawałkiem tektury. Żeby chociaż tam jakaś gąbka, czy styropiany... Nic, zero, puściutki karton a w środku grzechotka, czyli skrzynia z głośnikiem. Odrywam tekturę z membrany, macam dłonią i ... chyba można się domyślić, jaki efekt :/ Membrana zamieniła się w skałę, zakleszczona na amen cewka, w rozmowie było stwierdzenie "głośnik trochę zakurzony, ale tak, to w idealnym stanie", a w rzeczywistości dużo małych pęknięć na membranie wzdłuż zawieszenia górnego, ale pies z tym... Piszę tutaj, żeby ktoś potwierdził Koledze, że głośnik wkręcony w skrzynię, a skrzynia włożona luzem w karton, to praktycznie pewna śmierć dla głośnika.

 

Mam filmik z rozpakowania (nauczony tego różnymi zajściami), lecz filmik zajmuje ponad 110 MB, a ja mając internet Blueconnect nie mam możliwości wrzucenia go na YT i zapodania linka Koledze Pologreen, gdyż nie wierzy mi, że tak "dobrze zabezpieczona przesyłka mogła się w jakiś sposób uszkodzić". Cała transakcja była oparta na jednym warunku "głośnik oddzielnie, skrzynia oddzielnie", jeżeli przesyłka wyniosła by drożej, to po to podałem numer telefonu, żeby konsultować jakieś niejasności.

 

Jeżeli znajdę możliwość, to wrzucę filmik i podeślę Koledze link, ale proszę oficjalnie - skoro nie spakowałeś paczki jak Cię prosiłem, to weź za to odpowiedzialność i zwróć pieniądze za głośnik (skrzynkę mogę zostawić i potrącisz sobie za nią), a ja Ci go odeślę. Zadaniem Sprzedającego jest zabezpieczenie przesyłki, a nie "wysyłam w byle czym, a dalej już mnie nic nie interesuje", gdyby to było jakoś zabezpieczone, ale "zero". To nie jest atak, a prośba oficjalna o pomyślne rozwiązanie sprawy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh Tobie przyszedł głośnik za 200 zł zapakowany w karton za duży ale był... A ja dziś odebrałem paczkę z Niemiec( od jakiegoś debila jak się okazuje!!) koleś nakleił tylko na cieniutki kartonik ori Alpine naklejkę kuriera i wysłał mi procesor za przeszło 4 tys zł...Pudełko jak widać swoje przeszło w drodze, bo przecież po co drugi karton, po co trochę gabki czy folii? Ważne ,że 4 kafle w kieszeni! Miał być nowy okazuje się używany, miał mieć wszystko sprawne, ma uwalony wyświetlacz w sterowniku RUX. :/ Więc jak widać na "mądrego" inaczej wszędzie można trafić. :mur1:

 

post-4530-0-73895800-1368213394_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję... ale wiesz, ja sprzedałem wszystkie graty żeby pieniędzy odzyskać, bo ciężko mi w tej chwili, pracy brak, chciałem za parę zł. złożyć coś, żeby grało, prosiłem, żeby to rozkompletować, spakować oddzielnie, podałem stronkę z tanią wysyłką(sam z niej korzystam, wielu osobom na Forum wysłałem klocki tym kurierem i wszystko na drugi dzień dotarło całe i zdrowe, ale w przypadku subów ze skrzynkami zawsze wykręcałem głośnik - leonsr60, czy SmG mogą potwierdzić), człowiek się zgodził, a finalnie zrobił po swojemu. Skoro przesyłka była mocno droga, to po to podałem telefon, żeby coś uzgodnić. Większość myśli, że membrana najważniejsza... Żeby jakiś styropian na rogach, a tu pusty, za duży karton...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potwierdzę (a mam trochę postów i sprzętu i doświadczenia), że wysłanie głośnika wkręconego w budę powoduje w 99% przypadków kuku głośnikowi, jak dla mnie Pologreen powinien oddać siano.. Tym bardziej, że prosiłeś.. Ja też niedawno miałem identyczną sytuację (też koleżce tłumaczyłem, że dopłacę za 2 paczkę) i co? I mam negatywa na Allegro jeszcze :lol: Nie urażając nikogo.. DEBILE!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję... ale wiesz, ja sprzedałem wszystkie graty żeby pieniędzy odzyskać, bo ciężko mi w tej chwili, pracy brak, chciałem za parę zł. złożyć coś, żeby grało, prosiłem, żeby to rozkompletować, spakować oddzielnie, podałem stronkę z tanią wysyłką

 

Mi tego nie mów. Ostatnio wysyłałem Lklukaszowi skrzynkę i dwa suby, wszystko zrobiłem osobno, godzinę siedziałem przy pakowaniu spocony bo to się już robią gabaryty. Jak dostał paczkę to mi napisał sms, że chciał posłuchać suby a nie dostać tv. A co do tej mojej paczki to nie tak jak myślisz sprzedałem swojego procka ładnego i sprawdzonego bo ten niby "nowy" kasę z mojego przeznaczyłem na tego i dupa, koleś mnie zrobił w trąbę i pewnie przyjdzie się użerać o kasę. Nawet jak odzyskam to i tak mi w zasadzie nie wiele daje bo bez tego auto będzie nie grające, cała istalacja jest wykonana pod ten konkretny model. Wkurzony jestem na maxa i rozumiem Ciebie, bo w zasadzie czy to rzecz za 20 zł czy za 2000 zł to po wpłacie na konto nie jest już Twoja a nowego nabywcy i trzeba to zapakować tak jak należy. Dlatego w tej Twojej sytuacji (Pologreen) jak i ten Gebels powinni zwrócić kasę bez zajaknięcia, bo to nie kupującego wina, skoro wywiązał się i zapłacił ,że sprzedawca, ma za mało wyobrażni i wysyła sobie elektronikę jak worek ziemniaków. :(

 

ps. Tyle razy już były tego typu sytuacje( z pakowaniem i przesyłką) a ludzie dalej swoje. Bo wiedzą lepiej... Aby było śmieszniej ja również Niemca prosiłem jak dziecko "Proszę to solidnie zapakować bo to dla mnie droga rzecz"... No to zapakował... W naklejkę kuriera... :wsciekly::wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...