Skocz do zawartości

Następny odpowiedzialny inaczej przy pakowaniu przesyłki... (!!!)


juby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I co z tego mam teraz sam widzisz. A Kolega twierdzi, że pracuje jako kurier i taki numer odstawił. Co z filmiku, który posiadam ? Przecież sam wie jak zapakował tą przesyłkę, prawdopodobieństwo, że to by doszło całe, to nie wiem, może 1%... Chcesz Kolego film, to Ci się postaram to zorganizować jego transfer na YT w weekend, , tylko oby nie pozostało to bez odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie wiem..Mam za darmo :rotfl:

 

Tak spytałem, bo u Nas, to tak... Masz dany klocek np na giełdzie/allegro. Następnie kupujący pyta a za ile to? A da radę coś spuścić? A jak już spuścisz z ceną to wtedy... Sakramentalne " A da radę z wysyłką w cenie?" :D No i jak do tego dodać jeszcze np taśmę 3 m, ktorej ja używam do pakowania bo inne się słabo kleją i folię bąbelkową , którą trzeba kupić bo za darmo nie mam a sprzedajemy przedmiot za stówkę to wychodzi na to ,że na wysyłkę i pakowanie wydaliśmy właśnie 30% ceny. :szok:  :wink:

Ale z drugiej strony wolę ja być "w plecy" niż ktoś ma być rozczarowany ,że chciał coś nowego a dotarły zwłoki. Choć jak widać po 900ce z Niemiec, da się wysłać i w ori opakowaniu z naklejką...

 

Ps. Najlepszy hit ostatniego czasu jaki pamiętam to 7998 Bonless'a, gość mu wysłał radio przesyłką międzynarodową owinięte na płasko w gazetę. :D Oczywiście Alpinka na dzień dobry musiała zaliczyć wizytę w serwisie Horna. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


H900 to warto wydac te 30 zl na dobre opakowanie..

 

Nie ważne Italiano za ile dany klocek, nikt przecież go nie kupuje po to aby podczas transportu go zniszczyli a potem tylko kwasy sprzedajacy musi( aczkolwiek czasami mają to w d...) oddać kasę, nowy nabywca zamiast cieszyć z nabytku to tak jak , ja czy Boguś klnie pod nosem... Chyba te 10 zł więcej do zapakowania nikogo nie zbawi. Więc klnę (jak przy tej Łukaszowej paczce wyszła 90 cm x50x60 i ważyła przeszło 30 kg) ale pakuję. :D

I kolejny dobry hicior dostarczała ją w Wawie dziewczyna kurier i musiała zapylić kilka pięter w górę, nie wiem jak to zrobila(albo jakich gabarytów była :D ) bo ja ledwo to wytaszczyłem od siebie z domu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakować należy dokładnie i skrupulatnie, wielu kupujących dopłaci za dodatkowe folie i kartoniki, poczeka jeden czy dwa dni żeby sprzedawca miał czas to zrobić.

Ja pakuję paczki jak truck. Staram się solidnie tak jak sam bym chciał otrzymać. Na szczęście dla mnie mam dostęp do pianek i bąbelków, kartoników za darmo. Niestety coraz mniej takich ludzi jak ja i Marcin :zakrecony:

Każdy kupuje różne fanty, jak coś siada (samochody) lub się znudzi (RTV itp) to byle sprzedać i byle mieć kasę na koncie, na odwal spakować i wysłać a  potem bić pianę z pyska, że kupujący się domaga rekompensaty za nieodpowiednie pakowanie i uszkodzenia... Polak Polakowi wilkiem, ale widzę, że to też tendencja międzynarodowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Polak Polakowi wilkiem, ale widzę, że to też tendencja międzynarodowa...

 

Nie wiem co się dzieje z tym Ebay... :/ Wcześniej jak najbardziej na plus względem allegro a ostatnio dwie "miny", pierwsza to Blade (uwalone chyba dwie końcówki mocy bo 2 kan grają normalnie a 2 b cicho i nie reagują na gain) sprzedajacy się wypina na mnie z oddaniem kasy bo twierdzi ,że wysłał dobry i kropka. A dziś ta 900 "nowa" , a letko uzywana i z uwalonym ruxem...

Lepiej niech ktoś mi powie jak działa ta ochrona kupującego w Ebay? Nie płaciłem paypalem tylko przelewem :( Działa także wtedy jakaś ochrona kupującego jeśli dostanie bubel? Czy poza negatywem nie mam żadnych środków na sprzedawcę? Spory poprzez ebay założyłem ale na razie sprzedawcy leją na mnie ciepłym moczem. :wsciekly::zdegustowany:



 

 


zagluszylismy prawdziwy sens wpisu Bogusia

 

A co tu dywagować, widać z wymiany PW, że prosił wyrażnie o rozdzielenie suba ze skrzynką i podesłał nawet numer odpowiedniego kuriera aby nie wyszło drogo, Pologreen (coś te zielone nicki mają na rzeczy :wink: ) olał kwestię i głośnik jest uwalony. Towar back , kasa Bogusiowa na konto i po problemie, bez kwasów i po gentelmeńsku. A Polo wyciągnie już pewnie wnioski na przyszłość jak zaliczy lekkiego plecaka na w miarę bezbolesne 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje z tym Ebay... :/ Wcześniej jak najbardziej na plus względem allegro a ostatnio dwie "miny", pierwsza to Blade (uwalone chyba dwie końcówki mocy bo 2 kan grają normalnie a 2 b cicho i nie reagują na gain) sprzedajacy się wypina na mnie z oddaniem kasy bo twierdzi ,że wysłał dobry i kropka. A dziś ta 900 "nowa" , a letko uzywana i z uwalonym ruxem...

Lepiej niech ktoś mi powie jak działa ta ochrona kupującego w Ebay? Nie płaciłem paypalem tylko przelewem :( Działa także wtedy jakaś ochrona kupującego jeśli dostanie bubel? Czy poza negatywem nie mam żadnych środków na sprzedawcę? Spory poprzez ebay założyłem ale na razie sprzedawcy leją na mnie ciepłym moczem. :wsciekly::zdegustowany:

 

 

 

 

A co tu dywagować, widać z wymiany PW, że prosił wyrażnie o rozdzielenie suba ze skrzynką i podesłał nawet numer odpowiedniego kuriera aby nie wyszło drogo, Pologreen (coś te zielone nicki mają na rzeczy :wink: ) olał kwestię i głośnik jest uwalony. Towar back , kasa Bogusiowa na konto i po problemie, bez kwasów i po gentelmeńsku. A Polo wyciągnie już pewnie wnioski na przyszłość jak zaliczy lekkiego plecaka na w miarę bezbolesne 200 zł.

Jesli mial zanaczone pay pal, przelew itp to kasa do zwrotu.Jesli tylko pay pal a Ty zaplaciles przelewem to rzeczywiscie moga miec na Ciebie wyje...ne..Bo nic im niestety nie zrobisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli mial zanaczone pay pal, przelew itp to kasa do zwrotu.Jesli tylko pay pal a Ty zaplaciles przelewem to rzeczywiscie moga miec na Ciebie wyje...ne..Bo nic im niestety nie zrobisz...

 

 

Nie było do wyboru paypal, na konto lub gotówka przy odbiorze osobistym, a że miałem euro a paypal każe płacić złotówkami najpierw po jakimś dziadowskim przeliczniku a nie daje możliwości zasilenia konta paypal gotówką w euro to mu puściłem przelew z konta w DE bo posiadam. Czy w takim wypadku mogę liczyć na pomoc Ebay w ramach programu "Ochrona kupujących"?

Wiem, ze z paypal byłoby najprościej, ale jest jak jest. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A co tu dywagować, widać z wymiany PW, że prosił wyrażnie o rozdzielenie suba ze skrzynką i podesłał nawet numer odpowiedniego kuriera aby nie wyszło drogo, Pologreen (coś te zielone nicki mają na rzeczy :wink: ) olał kwestię i głośnik jest uwalony. Towar back , kasa Bogusiowa na konto i po problemie, bez kwasów i po gentelmeńsku. A Polo wyciągnie już pewnie wnioski na przyszłość jak zaliczy lekkiego plecaka na w miarę bezbolesne 200 zł.

 

Tak to powinno się zakończyć, jednak Kolega nie jest w stanie uwierzyć na słowo, że drewniana skrzynia z zamontowanym głośnikiem, wrzucona w za wielki karton nie ma prawa się uszkodzić... To tak, jak by wysłać komuś komplet szklanek w foliowym worku, nakleić adres, oddać kurierowi, a reszta mnie nie obchodzi. Jeszcze raz apeluję do Sprzedającego Pologreen - sam wiesz jak spakowałeś i nie zrobiłeś jak Cię prosiłem, głośnik ma przesunięty magnes jak widać na zdjęciu, jesteś Forumowiczem i jakieś zaufanie trzeba mieć do ludzi z Forum. Ja Cię nie chcę naciągnąć na te 100 parę zł, tylko mówię uczciwie, olałeś pakowanie, więc ponosisz odpowiedzialność, że ta paczka dotarła w takim stanie, a nie kurier. Ja tylko proszę o zwrot pieniędzy, spakuję sam głośnik i odeślę, skrzynkę odkupię jeżeli chcesz ją sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to powinno się zakończyć, jednak Kolega nie jest w stanie uwierzyć na słowo, że drewniana skrzynia z zamontowanym głośnikiem, wrzucona w za wielki karton nie ma prawa się uszkodzić...

 

A niby co ma się stać jeśli na alu koszu (owszem sztywnym ale kruchym) zawiesimy parę kg magnesu a potem to pierd... parę razy o ziemię, w tych momentach ten magnes waży 5 kg x ileś tam G.

Kosz pęka lub się odkształca, magnes zrywa z kleju,cewka blokuje lub co gorsza deformuje i po zabiegu.

Wysyłajac w zeszłym roku suba do Mkgustava także wyciągałem osobno głośnik i był w kartoniku i osobno skrzynka, wszystko jako jedna paczka w jednym koszcie.

Tutaj nigdzie nie ma Twojej winy, zapłaciłeś za towar i poprosiłeś o zapakowanie osobno. Sprzedający (ktokolwiek by to nie był) zawalił sprawę i towar doszedł nie sprawny. Dlaczego masz mieć złom skoro za niego zapłaciłeś? Bez sensu dyskusja. Albo trzeba pokryć koszt naprawy u Passata( jeśli się da) albo prościej w wypadku przedmiotu do 200zł oddać kasę i przyjąć do wiadomości ,że na własne życzenie właśnie się pozbyło 220 zł bo szkoda było( lub akurat nie było czasu) kwadrans na rozkręcenie skrzynki i spakownie porządnie. Błędy trzeba przyjmować na klatę i tyle. Dobre imię ma chyba większą wartośc.Jeśli się odpuści takie rzeczy nawet na forum to tylko czekać jak zacznie się wysyłanie uwalonych sprzetów nawzajem opakowanych w folię śniadaniową i pytanie kiedy kupujący się wkurzy, "Ale co się stało"?

 

Ja zaś napisałem do Otanemu do Japonii czy ma lub jaki był koszt wyświetlacza do ruxa i będę cisnął z Niemcem o te koszty a z tego co wiem nie są małe coś koło 500$.

Dostanie kut.... po kieszeni to się raz na zawsze oduczy oszukiwać ludzi. Dziwny tok myślenia... Jak zakup "online" to można kogoś zrobić w trąbę. Otóż nie i nie popuszczę.

Jak będzie potrzeba pójdę z tym do adwokata(oni tam kochają takie proste sprawy) koszt obsługi adwokackiej pokrywa w tym przypadku "oszust". Rozprawa nie ciągnie się miesiącami jak u Nas , szybka piłka i koszty się multiplikują gość pracuje więc czy tak, czy tak odzyskam co moje. Chyba ,że pójdzie po rozum do głowy i załatwi sprawę polubownie jak zaproponowałem czyli albo zwrot towaru i kasy albo zwrot kosztów naprawy ruxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie to jak tez sie pochwalę przesyłką kiedyś dostałem radyjko z ebay-a.uk zapakowane w worek na śmieci bez żadnego zabezpieczenia o gazecie nawet nie wspomnę a co dopiero folia bąbelkowa oczywiście wiadomo w jakim stanie radio dotarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...