Skocz do zawartości

E39 by SynDmx


SynDmx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna sprawa - fundusz i czas oczekiwania na auto był ograniczony a dogięcie blachy żeby pasowała w ten otwór to nie taka prosta sprawa, ze szwagrem przy piwie i młotkiem w ręku tego nie zrobicie. Gdybym miał nieograniczone środki finansowe i zastępcze auto do pracy to było by inaczej.

 

I to chyba wszystko wyjaśnia, a tym co nadal nie, proponuje przeczytać to zdanie tyle razy ile potrzeba aby bylo zrozumiałe. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 135
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Widzę że jesteś specjalistą od drzwi BMW, wiesz dokładnie jaki wpływ ma takie a nie inne wykonanie drzwi w tym dokładnie modelu. Nie pozostaje mi nic innego jak uchylić czoła.

Czyżby BMW = Bardzo Mały Wiaterek?... Tej teorii nie znam, choć tłumaczyłaby dlaczego mata ma słabiej powiewać ;)

 

Nigdy w swoich drzwiach nie zastosowałem blachy, a miałem podobne otwory w endeavor, paski blachy i 2 warstwy maty dawały radę, nikt nie zarzucał mi braku kicka z 18cm woofera w drzwiach, tak więc JA nie znajduje negatywnych skutków braku blachy w zamknięciu drzwi, większą robotę robiło dobre ich uszczelnienie, jak i stabilny kick-panel.

Skoro "nigdy nie zastosowałeś blachy", skąd wiesz jaki byłby kick?

A "daje radę" - cóż określenie dość popularne, ale jednak nie kojarzy mi się ze zbyt wysokim standardem... Może dlatego, że jak kiedyś ktoś się mnie pytał jak przy moim wzroście mieszczę się w "Maluchu", zazwyczaj odpowiadałem - "jakoś DAJĘ RADĘ"... ;)

 

le przyznaję Tobie racje, standard forum to standard, do tego trzeba się dostosować, inaczej ma się przechlapane.... właścicielowi owego BMW proponuje na spoty jechać pod innym pseudonimem, bo do czasu jak nie opublikuje fot z blachą co najmniej alu w drzwiach, będzie totalna brzmieniowa lipa. A co by nie robił, winą można obarczyć wyłącznie drzwi, nc innego, a firmie Democar... no cóż,.... biedne te kilka aut co stoi w kolejce.

 

Niekoniecznie - być może znalazłyby się i inne niedoróby - trochę optymizmu ;)

Biedne są raczej te auta, które już się audio doczekały - zakolejkowane mogą ciągle liczyć na lepszą jakość

 

Znam jedno auto, gdzie właściciel stracił wiele czasu na zrobieniu drzwi, otwory zaspawywał kwasiakiem, kick panel był frezowany z kawałka aluminium, na wszystko szła mata najwyższej jakości, a woofer jak dudnił tak dudni nadal. Wydał wiele, czasu stracił od cholery a przyczyna gdzie indziej.

 

Co nie znaczy, że niepotrzebnie zadbał o drzwi. Ale przynajmniej bazę ma solidną, czego niestety nie można powiedzieć o BMW [kogoś]. Pozostaje liczyć na to, że jako spec pomogłeś znajomemu znaleźć przyczynę i już jest OK?...

 

 

Przynajmniej w jednym się zgadzamy - dalsze gadanie o tym wszystkim nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......................................

 

Ja o jednym, Ty o drugim, doczytaj post wyżej i przestań już męczyć z tą blachą. Drzwi zrobione wg zamówienia, czy to się Tobie podoba czy też nie. Swoje zdanie na temat tego co można jeszcze by zrobić wyraziłeś i na tym zakończmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "daje radę" - cóż określenie dość popularne, ale jednak nie kojarzy mi się ze zbyt wysokim standardem... Może dlatego, że jak kiedyś ktoś się mnie pytał jak przy moim wzroście mieszczę się w "Maluchu", zazwyczaj odpowiadałem - "jakoś DAJĘ RADĘ"... ;)

 

Sinoff mistrzem ciętej riposty :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wpadło mi w ręce coś takiego:

 

http://img254.imageshack.us/img254/2307/dsc05333s.th.jpg

http://img135.imageshack.us/img135/263/dsc05335d.th.jpg

 

 

A więc Brutus BXi 2006D i już został w bagażniku :) Pewnie zaraz będą debaty że to jakościowy krok w tył itd ale więcej mogę wycisnąć z SXa, moc pewnie ta sama co Steg przy 2 ohm, tyle że przynajmniej mniej prądu pożera i mogę wykręcić więcej dB. Nie odczułem jakiejś utraty kontroli nad głośnikiem, przy szybkich kawałkach nie zamula. Steg na razie zostanie u mnie, jak będzie więcej czasu to podmienię go z JLem i porównam który lepiej zgra się z przodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec jestesmy z SynDmx po pierwszym "mini" spocie i po wstepnych odsluchach musze stwierdzic ze ja jako troche wtajemniczony sluchacz nie zauwazylem nic niepokojacego w tak wygluszonych furtkach jak to ma miejsce u kolegi wzgledem moich (i wiekszosci ludzi na forum) gdzie staralem sie zrobic je pancernie z blacha alu itd. oczywiscie nie twierdze ze nie potrzebna jest ta blacha w otworach tech. i nic ona nie daje na pierwszyrzut oka, ale ogolnie gralo to bardzo dobrze - troche nie moja kultura grania bo tak jak wczesniej wspominalem ja bardziej nastawiony jestem na SQL niz na cisnienie, jednak SX ladnie masuje :D

 

Ps. albo ja jestem taki ostrozny i wykorzystuje moj system w 50% bo tak rozkrecic sprzet bym mial strach jak u Ciebie :D

 

Pozdro i do nastepnego! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie :D Mam nadzieje że następnym razem uda się załatwić żeby przyjechało jeszcze parę aut, niestety kolega z SRXem na pokładzie w drodze zaliczył TIRa, Golf do kasacji :zalamany: Szczęście że jego żonie i dziecku nic się stało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf do kasacji

 

Powaznie? jak przejezdzalem obok to az tak tragicznie nie wygladalo (plak potrafi) ;)

 

ogolnie w drodze powrotnej ze spota dogonilem niebieskich co ogarniali caly ten temat z wypadkiem no i niestety musialem sie wlec za nimi az do Tomysla bo przepisowo jechali skubance :D gdzie 50 to 50 gdzie 90 to 90 no i jak tu takiego wyprzedzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mały Up, na szybko fotki dotychczasowego bagaja, bo już nie długo będzie robiona zabudowa. Wleciał dodatkowy aku, na razie kwasiak 100 Ah ale będzie AGU Kinetika lub HW.

 

http://img690.imageshack.us/img690/3735/zdjcie0175y.th.jpg

http://img685.imageshack.us/img685/4886/zdjcie0177cc.th.jpg

 

Zmiana również koncepcji sekcji basowej :D Przyjechał brat bliźniak, teraz trzeba mu zrobić mieszkanko :rotfl:

Szkoda ze w takim aucie nie idzie wykręcić dobrego wyniku, ale na 30 Czerwca SXy wpadną do Hondy Civic :hyhy:

Największy problem będzie ze zrobieniem skrzynki pod te dwa potworki, bo miejsca w bagażniku jest bardzo mało, nie wspominając już o tym jak to do niego wsadzić :cisza:

 

http://img28.imageshack.us/img28/1701/zdjcie0045bh.th.jpg

http://img41.imageshack.us/img41/6027/zdjcie0044m.th.jpg

http://img24.imageshack.us/img24/239/dsc00123fzr.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Szkoda że skrzynka leży w domu, nie ma na razie koncepcji jak je zaaplikować do auta :kwasny: Oczywiście bez suba nie da się jeździć więc wpakowałem RE SRX-12D2 na jakiś czas w skrzynkę od SXa. Efekt? Dopiero w tej skrzyni głośnik pokazał co potrafi, zrobił na mnie ogromne wrażenie. W zalecanej obudowie przez producenta grał o wiele słabiej, a tu nawet w tak dużym aucie robi niezła sieczkę, myślałem że straci na precyzji ale jednak świetnie daje radę nawet przy szybkich utworach. Zasilany PPI DCX 600.4. Szczerze polecam ten przetwornik :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tak abstrachując od tego, kto co i czy powinien zrobić - gdyby mieć fantazję i potrzebę zrobienia takich drzwi "na porządnie", to chyba najprościej dociąć na dół odpowiedni fragment ze zwykłej plecówki meblowej (hdf), nasączyć to potem solidnie żywicą epoksydową, przynitować do płaskowników i płaskowniki przykręcić do drzwi?

Wycinanie z plecówki to szybka sprawa, zażywicowane będzie chyba odpowiednio sztywne (?). Zostałaby nieusztywniona "obwódka" wokół takiego elementu (bo byłby on wpuszczony w głąb drzwi tylko na płaskownikach). Ta "obwódka" to byłyby taj jak tutaj, płaskowniki + maty, ale to chyba nie problem (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Temat już zarasta kurzem więc wrzucę chociaż fotki nowych skrzynek, na razie szykowane typowo pod kategorie Funi i Maxi, ale później jakoś będzie trzeba to rozwiązać w bagażniku. Piec niestety będzie w przyszłości inny bo obecny u-Dimension śmiga w 0,5 ohma więc na codzień troszkę niestabilnie. Tak samo 4 aku żelowe będą zabudowywane w kole zapasowym ale wszystko z czasem :)

 

http://img829.imageshack.us/img829/6550/img3011ge.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Możesz powiedzieć mi - jeśli pamiętasz... który z tych RE robił takie zamieszanie u Ciebie w aucie na PPi 600.4 jak kiedyś byłeś w Skwierzynie, kupując wzmacniacz?? :wink:

 

RE Audio SRX-12D2 ale w skrzynce dedykowanej do SXa :D

Robił większe zamieszanie jak pędziłem go STEGiem. Ale jak na 300 watt rms jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...