Skocz do zawartości

Siłownia


rafaelptak66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 170
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

tak :D, trzeba dbać o sylwetke. Niektórzy ludzie którzy przesiedli sie z busów na auto dla własnej wygody zapomnieli co to znaczy spalać pare zbędnych kalorii chodząc, spiesząc się, lub też goniąc za autobusem. Przynajmniej jest takie moje zdanie. Nie chce obrażać innych, ale nawet ciężka praca nie zwalania z dbania o własne ciało :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemaj to że trzeba dbać o ciało to ja wiem.Od 2 lat mam swoją siłownie.Zrzuciłem 15kg ale ćwiczę na sucho-i tu moje pytanie.Czy ktoś korzystał z suplementów typu białko,l-karnityna,kreatyna i czy to wogól coś daje.Mój wynik po 2 latach.140kg na klatę i nie mogę przeskoczyć dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się wynikami , ciekaw jestem po takim moralniaku , jak tam u ciebie wygląda to dbanie o Ciało

sprecyzuj wypowiedz, wyniki w sile, kg czy w bicepsie :D?. a co do dbania o ciało to staram sie ograniczyć alkohol, na słodkie przyjemności takie jak batoniki, chipsy itd raz na tydzień, tylko z dietą teraz ciężko bo brak funduszów.

Przemaj to że trzeba dbać o ciało to ja wiem.Od 2 lat mam swoją siłownie.Zrzuciłem 15kg ale ćwiczę na sucho-i tu moje pytanie.Czy ktoś korzystał z suplementów typu białko,l-karnityna,kreatyna i czy to wogól coś daje.Mój wynik po 2 latach.140kg na klatę i nie mogę przeskoczyć dalej.

Białko to nie suplement tylko pdst budulec mięśni, którego dostarczamy w zywkłych posiłkach :P ale jeżeli chodzi o nie możność podnoszenia większych ciężarów, to sugeruje zmiane treningu (chociaż na czas osiągnięcia celu) na typowy trening siłowy, oraz na powiększenie kcal w diecie. Brałem kreatyne i powiem Ci że siła wzrasta najwięcej, z dodatkowymi kg miałem problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziłem długo i długo już nie chodzę... kreatyna jak kreatyna, trzeba wiedzieć po co ją brać i jak minimalizować straty po niej. Dieta to podstawa inne pierdółki tylko i wyłącznie w celu zwiększenia efektów. Jak ktoś chce bawić się w ten sport bez diety niech sobie odpuści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak ktoś chce bawić się w ten sport bez diety niech sobie odpuści.

Szkoda tylko że jajka już takie drogie :P, ogólnie cała dieta jest dosyć droga, jak obliczałem najtańszą dietę z pdst produktami to 100 zł na tydzień i to w biedronce, normalna dieta jest droższa niż suplementy czy też odżywki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS > 500 KG

WL w tym momencie po powrocie do ćwiczeń od początku roku 120 i z każdym treningiem rośnie

MC 180 x3 więcej już nie zakładam - boję się o nogę

SQ 180 x5 więcej nie zakładam - boję się o nogę

 

i tak nieźle jak na tyle inwalidztwa po kontuzji. Pytaj konkretnie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja cwiczylem na silowni 3,5 roku miesieczna dieta to koszt ok. 600 zł + suple + (tajne wynalazki :hyhy: )

 

teraz juz nie cwicze z powodow zdrowotnych dopadla mnie nieciekawa choroba ale to nie wazne, ogarne to i znowu do tego wróce :)

 

po ok. 20 miesiącach wygladlem tak

 

WRZUTA - Karkus Robi bica hueahuaehuahus

 

170 cm :P

 

waga : 82

 

rekord na klatke 156 kg : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam na sucho "stowke" wyciskalem przy 75kg i mi wystarczylo, trening mialem bardzo intensywny, bo trenowalem swego czasu biegi sredniodystansowe, jak poszedlem na studia to stwierdzilem, ze czas nabrac masy (bo te 75kg przy 180cm to trochu malo mi sie wydawalo), zarlem ta kreatyne i ani sily ani pol kg nie przyroslo, po za tym suplementem/odzywka nic wiecej nie bralem. W miedzyczasie tak roznioslem sobie obrecze barkowe, ze dr Ficek z Bierunia jak mi zrobil USG, to powiedzial tak "widac tu dlugotrwale, amatorskie, bez nadzoru, cwiczenie z duzymi obciazeniami, albo operacja albo dlugotrwala rehabilitacja, jezeli chce jeszcze bawic sie w silownie", z racji pracy temat olalem, na silowni jestem 20 sekunddziennie (jak przechodze przez nia do kotlowni i z powrotem), a masa.... 33 lata i "sama sie zrobila" 90kg i jest teraz co zbijac;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemaj to że trzeba dbać o ciało to ja wiem.Od 2 lat mam swoją siłownie.Zrzuciłem 15kg ale ćwiczę na sucho-i tu moje pytanie.Czy ktoś korzystał z suplementów typu białko,l-karnityna,kreatyna i czy to wogól coś daje.Mój wynik po 2 latach.140kg na klatę i nie mogę przeskoczyć dalej.

 

 

A zmieniasz ćwiczenia? Sporo osób cały czas ćwiczy tym samym systemem i niewiele zmienia w swoich treningach z racji wypracowania sobie typowego planu. Problem polega na tym, że z czasem mięśnie przyzwyczajają się do danych ćwiczeń i coraz mniej włókien mięśniowych angażowanych jest do działania, mniejszym nakładam jest wykonywana ich praca. Powinno się systematycznie zmieniać ćwiczenia. Klatkę robiłeś na sztandze? Teraz rób na hantlach, zaczynałeś od wyciskania na ławce poziomej? Zacznij od ławki skośnej.

Inna sprawa, że z czasem coraz trudniej o progres. Na początku można było bić rekordy co 2 tygodnie, teraz, żeby wskoczyć na ciężar o kilka kg więcej trzeba sporo pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam obecnie siłkę darmową mam w robocie, dziennie przerzucam tony materiału ;)

Dieta - makaron, ryż, jajka, mięso ( przeważnie kurczak ) + warzywa.

W łapach nigdy nie byłem mocny, za to kiedyś na nogi, brało się dużo za dużo, dobrze że do tej pory chodzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mięso ( przeważnie kurczak ) + warzywa.

 

Ja też coś tam ćwiczę i dietkę sobie zrobiłem ostatnio 8-9kg poszło w niecałe 2 miesiace i tak jak hellsin napisał kurczak i warzywka the best oczywiście z parownika bez grama tłuszczu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że niektórzy mogą dopiero zaczynać swoją przygodę z siłownią i chłop, który waży 60kg przy 180cm wzrostu, który zazwyczaj jadł raz-2 razy dziennie, a teraz zaczął normalną dietę i 5-6 posiłków dziennie przy dodatkowych ćwiczeniach może do tego dojść (przy czym wiadomo, że nie wszystko z tego to mięśnie, na to trzeba nieco dłużej popracować). Teraz piszę czysto teoretycznie, po prostu na podstawie kilku słów nie decyduję, czy ktoś mówi prawdę, czy nie. Sam podczas robienia masy (która była koszmarna.... posiłki co 2,5-3h) w ciągu 5-6 tyg potrafiłem przybrać na wadze ok 5kg (a do endomorfików nie należę, więc nie tak łatwo mi łapać kolejne kg).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cwiczyłem jakieś pół roku, na "sucho" bez wspomagaczy, białko jadłem. - 85kg wagi i wyglądałem ładnie, swoje podnośiłem. Chodziłem z kumplami dla przyjemnosci.

 

Znalazłem dziewczyne, zrobiłem prawko, kupiłem samochód, przestałem chodzić - 112kg i wyglądam źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie możliwe aby cos tam ćwiczyc zrobić sobie diete taką która polega na tym, ze jem sobie kurczaka i warzywa i przytyc 9 kg w taki czas.

Więcej się łapało podczas cyklu, tylko potem utrzymać było to trudniej. Co nie zabiera Ci racji, że przy "jakiejś" dietce i "jakiś" ćwiczeniach to mało prawdopodobne, chyba że przytyć. Swoją drogą do Pana wyżej, na ogól jak się zaczyna ćwiczyć na siłowni to pomimo robienia masy, masa maleje za sprawą szybszego metabolizmu, tak jak na ECA'ie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieta to 50% sukcesu, 10% odżywki a reszta ODPOWIEDNI trening. Ja trenowałem parę ładnych lat ale niestety problemy żołądkowe zmusiły mnie do zmiany treningów. Śmiać mi się chce z ludzi którzy idą na siłownie i ćwiczą byle jak, podniosą parę kilo i odpoczynek na 10 min... Jeśli chodzi o odżywki mogę polecić produkty z Universala, np. zestawik Animal Shock Therapy + Storm dały mi w 2 miesiące ogromny skok siły i masy mięśniowej. Po godzinnym treningu robiłem jeszcze 300 pompek bo nie mogłem usiedzieć na dup.e :D Tyle że trenowałem typowo na siłę i wytrzymałość pod sztuki walki (Jiu-Jitsu).

Wzrost 176

Waga przed rozpoczęciem treningów 76 kg

Waga po 2 latach treningów 92 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...