Skocz do zawartości

Mateuszowa dłubanina w VW GOLF IV


hi_sound
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wrażenia zdecydowanie na + jeśli chodzi o BR. Zagrał w niej wyraźnie sympatyczniej od closed 21L. Było szybko, precyzyjnie i odczułem zdecydowanie więcej zejścia, do tego najniższe rejestry wydawały się takie przyjemnie miękkie :wink:

 

Czyli nie będe kombinował i zostawie jak jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M_A_X_A_M Gain na B40 jest ustawiony na MIN, w radiu też przyciszone a TEC mocno się wybija nad woofery... pobawię się jeszcze z cięciami, może akurat tweeter odrobinę złagodnieje.

 

A r t u r pytałem z ciekawości, nie to, że się spinam :wink: Grubo z tą alcantarą poleciałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M_A_X_A_M Gain na B40 jest ustawiony na MIN, w radiu też przyciszone a TEC mocno się wybija nad woofery... pobawię się jeszcze z cięciami, może akurat tweeter odrobinę złagodnieje.

Jeśli nie jesteś w stanie zrobić nic więcej z gainami na Gienku, to po prostu podkręć je na piecu (piecach) odpowiadającym za napęd pozostałych przetworników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :wink:

 

Tak spytam bo od dawna się zastanawiałem: czy login scu...y na innym forum to Ty. Sorry że tak bezpośrednio :P

No to mnie kolego rozgryzłeś :wink2:

 

Jeśli nie jesteś w stanie zrobić nic więcej z gainami na Gienku, to po prostu podkręć je na piecu (piecach) odpowiadającym za napęd pozostałych przetworników.

Tak też uczynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEC grały dosłownie chwilę. Obciąłem je wstępnie 2kHz 12db, a woofer 1kHz 12db. Gra całkiem spójnie, ale tak jak mówiłeś, pobawię się jeszcze cięciami, tweetery grają prawie w twarz, więc może bardziej "na kabinę" je ustawię to mniej będą się wybijać. No i kwestia ustawienia poziomów głośności miedzy tweetem a wooferem pozostaje-jakieś wskazówki? :hyhy:

 

Proponuję spróbować ustawić LSy bardziej "na siebie", a cięcia zaczynać od 4kHz w górę ze zboczem 12/18dB.

Z autopsji (9835+LS29neo+Gienki) wydaje mi się,że NEO poniżej podanej przeze mnie wartości mogą nieco "brudzić" i sprawiają wrażenie jakby się męczyły. Po wielu bojach z ukierunkowaniem i cięciami , na chwilę obecną zostało 4kHz/18dB,przy cięciu woofera 2,0kHz/12dB (K2P) co jest w moim odczuciu na chwilę obecną :) optymalne. Tylko musisz pamiętać, że tnąc tweeta, wypadałoby równocześnie wprowadzać zmiany w cięciu woofra,bo dopiero "zgranie" obydwu przetworników może dać zamierzane efekty.

 

Zapomniałbym: nie bój się cięć typu 5,0kHz/6dB lub 6,3kHz/6dB, bo może się okazać,że w okolicy tych wartości jego gra najbardziej Tobie podpasuje. Ale tak jak pisałem wyżej, musisz zwracać jednoczesną uwagę na cięcia woofra,bo możliwe,że to właśnie jego "cechy" odpowiadają za niewygodne dla Ciebie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomoMadej TEC grały dosłownie chwilę. Obciąłem je wstępnie 2kHz 12db, a woofer 1kHz 12db. Gra całkiem spójnie, ale tak jak mówiłeś, pobawię się jeszcze cięciami, tweetery grają prawie w twarz, więc może bardziej "na kabinę" je ustawię to mniej będą się wybijać. No i kwestia ustawienia poziomów głośności miedzy tweetem a wooferem pozostaje-jakieś wskazówki?

 

Z tym tweeterem po stronie kierowcy to niezła rzeźba powiem Ci. W twarz nie ukierunkujesz, bo wysuwa się przed wszystko, za bardzo odsuniesz go do szyby, to dźwięk zrobił się u mnie nie przyjemny. Tu trzeba kombinować coś w okolice środka kabiny, ale też nie przesadzaj z odsunięciem na pasażera, bo może uchwycisz taki moment, gdy w pewnym momencie tweeter przestaje tak fajnie grać.

 

Jeśli nadal uważasz, że są ostre, to zwiększ cięcie może do 4 kHz 12 db/okt i odchyl go troszkę od twarzy. Nie zapomnij także o poruszaniu nim w pionie;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi sound mialem B40 u mnie w aucie przez 2 tygodnie pod tn52 sterowane 9835, i powiem ci ze nie moglem za chiny ich uspokoic, codziennie żonglerka w ustawieniach i bez wiekszego efektu, w koncu wrocilem do poprzedniego pieca i problem znikl :) jak nie dasz rady to sprobuj wrzucic inny piec na te TECi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższe cięcia mogą pomóc, ale nie koniecznie w tym upatrywałbym problem. Bardziej zabawiłbym się z ukierunkowaniem, a na tematy piecy już część mojego zdania znasz. Postaram się skombinować Ci inny piec do porównania i wypożyczę w celach odsłuchowych jeśli zechcesz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend dorwę jakieś używane słupki i przymocuje TEC'i do kawałka blaszki i będę mógł swobodnie obadać różne ukierunkowania. Wtedy też pobawię się cięciami, jak nic nie wskóram to może jakiś inny piec się zapoda... Finalną wysokość tweetera na słupku też trzeba dobrać metodą prób i błędów? :rotfl: Wymagające są skubańce.

 

Dzięki wszystkim za sugestie! :wink2:

 

Kamul, po weeku pewnie się odezwę do Ciebie :zdrowko:

 

A jak tam DA się spisuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie nasuwa taka mysl, ze wszyscy na chama ostatnio chca nisko ciac tweeter :wink: Sprobuj uciac wyzej tweeter i wyzej woofer. Woofer ciety na 1 KHz to chyba do 3 way :szok: Mozesz bardziej opisac granie tego Genesisa ? Lubie duzo jasnej gory to tego szukac ? :) I ja bym tam nawalil troche maty jeszcze na drzwi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie nasuwa taka mysl, ze wszyscy na chama ostatnio chca nisko ciac tweeter :wink: Sprobuj uciac wyzej tweeter i wyzej woofer. Woofer ciety na 1 KHz to chyba do 3 way :szok: Mozesz bardziej opisac granie tego Genesisa ? Lubie duzo jasnej gory to tego szukac ? :) I ja bym tam nawalil troche maty jeszcze na drzwi :P

 

Maty tym nieszczęsnym drzwiom już wystarczy. Dodam, że zewnętrzna blacha jest oklejona z dwóch stron...

 

Przyjrzałem się parametrom i wziąłem pod uwagę niski Fs, oraz ktoś podobnie taki setup ciął.. To była tylko pierwsza próba po podłączeniu przodu :wink2: Jutro potnę to tak jak bartekmaj pisał i spróbuję jakoś przymocować tweetery do słupka i skierować je pod lusterko. Dzisiaj tweet był ustawiony 3.2kHz 12db i było lepiej, ale jeszcze nie zadowalająco. Gienek gra całkiem przyjemnie, detali mnóstwo, dość przejrzyście jeśli można tak to ująć, tylko czasem potrafi ukłuć w ucho. Po wrzuceniu niektórych kawałków których słuchałem na MT-37 usłyszałem nawet różne nowe dźwięki :hyhy: Nie mniej jednak, nie miałem jeszcze na górze klocka w tej klasie.

 

Co do ciecia poroponuje góra 4.5khz 6oct i wofer 3.5khz 6oct

Tego jeszcze nie próbowałem. Obadam :wink:

 

Ok, to czekam na kontakt. Generalnie DA gra dość odpowiadającą mi barwą ale jeszcze się muszę go trochę nasłuchać :)

 

Przez weekend postaram się coś więcej dłubnąć przy aucie, żeby warunki odsłuchu się nie co poprawiły :wink2:

Ok, magluj go ile będzie trzeba :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Kuman napisał spróbuj ciąć filtrem pierwszego rzędu. U mnie się sporo poprawiło. Miałem mt 23 i przy cięciu 4khz/12db bylo ok ale lubił zakuć. Po zmianie na 5khz/6db było dużo lepiej. To samo z wooferem. Krzyczał na średnicy. Po zmianie na 2khz/6db było miło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...