Skocz do zawartości

2-way do 1k


marek717
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

kolejny zle zrozumial - chodzilo o muzyke a nie o sprzet

ale skoro sluchacie sprzetu nie skupiajac sie na muzyce to wszystko jasne

 

A to trzeba słuchać jakiejś konrektnej muzyki czy gatunkiu, żeby docenić przetwornik? Czy uważasz, że wszyscy Ci ludzie, którzy mają systemy oparte na tym wooferze lubią monotonną grę na basie? Nie wiem czy przeczytałeś mój poprzedni post, ale chyba go specjalnie ominąłeś a jest dosyć istotny.

 

Jak słucham jazz-u to ok, a jak metal-u to już to nie jest ambitny rodzaj muzyki? Dobry przetwornik powinien się sprawdzić w jak największej ilości gatunków muzycznych, to może świadczyć też niejako o jego klasie.

 

Według mnie po prostu Ty nie potrafisz go dobrze zaaplikować/zestroić czy dobrać pozostałe komponenty, więc nie pisz o nim, że gra monotonnie bo piszesz bzdury.

 

Ja słucham każdego gatunku muzycznego, może to być rock, pop, techno, folk czy jazz, smooth jazz, country i parę innych się pewnie znajdzie i nie uważam, że ten woofer gra monotonnie.

 

Czy Twoja opinia jest tylko poparta Twoim doświadczeniem czy może słuchałeś jakiegoś innego auta na nim opartego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik hehepack dnia 01 marzec 2012 - 21:17 napisał

a Amy jak zagrały ??

 

THIS IS SPARTAAAAAAAAA !!!!!!

 

:rotfl: :rotfl:

Paweł, zauważyłem ostatnio że nabijasz bez sensownie posty, zaraz pewnie poleci na mnie że to ja teraz napisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przeczytałeś mój poprzedni post, ale chyba go specjalnie ominąłeś a jest dosyć istotny.

przeczytalem i przyjalem do wiadomosci

 

Czy uważasz, że wszyscy Ci ludzie, którzy mają systemy oparte na tym wooferze lubią monotonną grę na basie?

jak cos napisze to zawsze podpasujecie to pod siebie...

nie chodzi mi o to ze on gra monotonnie jak np tanie chinczyki

poprostu w porownaniu do np niewiele drozszych wooferow focala (K2 power) to roznica w brzmieniu jest bardzo duza na niekozysc DLSa!

 

 

Według mnie po prostu Ty nie potrafisz go dobrze zaaplikować/zestroić czy dobrać pozostałe komponenty, więc nie pisz o nim, że gra monotonnie bo piszesz bzdury.

 

montowalem to wiele razy, w oryginalnej konfiguracji jak i w przerobkach. zasilane tanimi wzmacniaczami jak i poteznymi dobrymi klockami... nawet mnie nie znacie, wiec nie pisz takich bzdur

 

aha - a jego monotonia jest wyrazna na D&B, psy trance itp gdzie bas jest troche bardziej zroznicowany i szybszy

 

Czy Twoja opinia jest tylko poparta Twoim doświadczeniem czy może słuchałeś jakiegoś innego auta na nim opartego?

jak juz pisalem, wiele razy te glosniki przerabialem

nie mowie ze one graja zle - na nich zrobilem najlepiej brzmiacy zestaw (zestaw! nie pojedyncze komponenty!) jaki montowalem klientowi

 

http://img709.imageshack.us/img709/4976/nissanimg3884.jpg

 

jak juz wspomnialem bylo to 2xR6A + SQ3 + T25 na mojej zwrotnicy (podzial woofer-gora aktywnie) zasilany GZ SQ i gra to bardzo dobrze...

akurat tutaj drzwi sa troche male na 2 woofery i bylo to wyraznie slychac

ale tutaj juz z zejsciem bylo ciekawiej

 

http://img153.imageshack.us/img153/7233/panelegolf3gotowe2.jpg

 

 

 

 

ale mowa o fabrycznym zestawie, ktory za chiny bym nie nazwal "jakosciowym"!

to jest poprostu poprawnie grajacy zestaw z wieksza iloscia basu.

 

ale wy jak zawsze zaraz o aktywnych podzialach, modyfikacjach itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz jak to jest każdy chwali to co ma a jak coś jest be to albo czytał na forum albo ktoś mu powiedział. Taki kanon. Poza tym każdy przecież ma inne gusta nie da się komuś coś polecić ot tak. Ten ktoś sam musi ocenić. Ja nie miałem możliwości budując swój 1 zestaw ocenić który jest najlepszy itd. Mieszkam w mieście gdzie tak naprawdę oprócz mnie nikt takiego bzika nie ma. Poza tym zawsze zagra inaczej w różnych konfiguracjach (wzmacniacz, budowa auta) dlatego kupowałem, słuchałem, sprzedawałem, i tak aż wybrałem sobie coś co mi pasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dobry zestaw to taki który gra popawnie a do tego brzmi miło dla ucha i sprawdza się w mojej muzyce, dla kolegi może są jakieś inne ważne piorytety.

 

Kiedyś jak zaczynałem z CA to pewien facet zaproponował mi sprzęt taki a nie inny, z wyborów moich najpierw było R6A, potem jakieś inne głośniki a doszło na dotechy... Nie żałuje ani złotówki którą wydałem na te głośniki bo grają na prawdę ok. Nowy zestaw można kupić często za cene 1100zł, a wywalając z niego fabryczne zwrotki zmienia sie on o 180 stopni czego doświadczyłem jakiś miesiąc temu. Najważniejsze jest jednak to że zestaw nie stracił na swojej "plastyczności" i dźwiek lepi się do ucha :) Takie sa moje odczucia na temat morel dotech ovation, jako zestaw który można kupić razem polecam.

 

Kolega miał temposy, myślę że mogłby przejść na zestaw jakiś łączony tak jak już tu proponują koledzy. Ale wooferki z dotecha można kupić już za 600zł, a są to na prawdę dobre głośniki do 2 dróg nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze w tm wszystki jest to ze mimo tysiecy zestawow glosnikowcy i wzmakow w Polsce ludzie graja na moze 10 klockach , walcza czy wzmak X czy Y jest lepszy a sa tysiace lepszych/inaczej grajacych produktow. A nasz rynek jest strasznie zamkniety. Od samego poczatku staram sie nie uzywac forumowych hitow ( klockow popularnych i dajacych respekt ) ale jak jest okazja to kupuje je do odsluchu i powiem szczeze zazwyczaj te popularne klocki przegrywaly konkurencje z prostymi tanimi ale egzotycznymi w polsce, a mialem nadzieje nie jednokrotnie ze to bedzie to i praktycznie nic z tego nie zostaje , chyba ze to kwestia mojego gustu i podejscia.

 

Zarazem nie skreslalbym nic z gory tylko z tego powodu bo duzo sie o tym mowi na forum a ostatnio to co jest czesto omawiane automatyczie przestaje grac :D Co z kolei jest zabawne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze w tm wszystki jest to ze mimo tysiecy zestawow glosnikowcy i wzmakow w Polsce ludzie graja na moze 10 klockach , walcza czy wzmak X czy Y jest lepszy a sa tysiace lepszych/inaczej grajacych produktow. A nasz rynek jest strasznie zamkniety. Od samego poczatku staram sie nie uzywac forumowych hitow ( klockow popularnych i dajacych respekt ) ale jak jest okazja to kupuje je do odsluchu i powiem szczeze zazwyczaj te popularne klocki przegrywaly konkurencje z prostymi tanimi ale egzotycznymi w polsce, a mialem nadzieje nie jednokrotnie ze to bedzie to i praktycznie nic z tego nie zostaje , chyba ze to kwestia mojego gustu i podejscia.

 

Zarazem nie skreslalbym nic z gory tylko z tego powodu bo duzo sie o tym mowi na forum a ostatnio to co jest czesto omawiane automatyczie przestaje grac :D Co z kolei jest zabawne ;)

 

x2

 

Patrz moj temat o Galancie :rotfl: Teraz znowu zakupilem kilka "dziwnych" wzmacniaczy i pewnie beda graly na zadowalajacym poziomie :)

Znowu sie offtop robi, a ja nie wiem co napisac w temacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wydacie kasę na jakieś dziwne klocki egzotyczne których nikt nie kupi potem to musi wam grać zadowalająco :). sanders156 piszesz coś że nie kupujesz forumowych hitów bo każdy ma a w następnym poście piszesz że byś se kupił 4 stx to się zdecyduj. Co do zestawu za 1000zł to odkąd pamiętam rywalizują 2- dls r6a i dego po-650. Każdy z nich coś w sobie ma. Można również z jednego zestawu woofer bo jest dobry z innego tweeter i zwrotkę zrobić do tego. Weź te 2 pod uwagę ale uważam że dego sp jest w podobnym budżecie wiec dls r6a lub sp-650. Jak masz w mieście niedaleko jakiś dobry sklep ca to zadzwoń i poproś że chcesz ew te 2 porównać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi uważa że forumowe hity nie grają, bo forumowy hit to jest taki sprzęt który kupujemy za małe pieniądze w stosunku do jego możliwości.

 

Dlaczego STX stał się hitem? Bo jest tani, bo w swojej cenie na prawdę gra dobrze tylko jest jedno ale, trzeba wiedzieć jakie głośniki wybierać i jak je aplikować. STX to nie tylko dobre głośniki ale i też szajs ale każda firma ma lepsze i gorsze produkty.

 

Dlaczego mission stał się hitem? Jest to samo co wyżej, a dla swiadomości, to nie jest głośnik za 10zł, to jest głośnik za 20€ kupiony masowo za grosze i sprzedawany teraz, z pozostałości po produkcji. Czy jakby mission kosztował 20€ teraz to by był takim hitem? Wątpie.

 

RF HX2 do tanich klocków już nie należą ale cieszą się powodzeniem jak bardzo duża liczba przedmiotów RF, są po prostu dobre i wystarczy posłuchać, podoba się on wiekszości ludzi bo gra z jajem i to mocnym jajem, pod warunkiem zasilania z jajem, bez 0.8kW nie podchodź.

 

Clarion 958 - nie słuchałem radyjek z tego przedziału cenowego a porównuje sie go do pioneera 88RS oraz Kenwooda XXV, miałem tylko tego drugiego i byłem z niego zadwolony, ale clarion gra bardzo dobrze i lepiej w tej cenie. Hitem jest ze względu na cene i możliwości, dla dużej części ludzi ze względu na bajerancki wygląd.

 

Xtant, no cóż, te piece kosztowały kiedyś tysiące, inżynierowie postarali się o dobre granie, dla nie jednego z forum są tą najlepsze piece na świecie. Ich cena teraz kusi, w stosunku do tego ile kosztuje np VR209 (okolo 600pln) są przeskokiem do przodu, ale duża część ludzi nie wykorzystuje ich potencjału nawet. Hitem są bo cena jest niska.

 

Kenwood PS, wzmacniacze kiedyś w dobrych cenach, grające na lepszym poziomie jak alpina czarna, na podobnym jak XM sonego ale z wiekszym kopem i życiem.

 

 

 

Jak kolego nie boisz się spróbować to kup sobie STXa AWX i połącz go z missionem, zagra na dobrym poziomie, z czasem zmienisz sobie wysokotonówke, lecz w cenie do 1000 zrobisz w tej sposób 3way na głośnikach STX który zagra lepiej od tempo jak dobrze zrobione furtki są i napęd przyzwoity. A koszt zwrotek na sredni i wysoki nie przekroczy 200PLN zapewnie.

 

Wiem jak dużo jest tu ludzi co takie połączenia tępią ale powiem po chamsku, jak nie słuchałeś to zamknij jadaczkę i doradzaj tego co słuchałeś. A jak słuchałeś a aplikator z Ciebie marny to też się zamknij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...