Skocz do zawartości

Muszę wybrać między Powerbass L-6C a μ-Dimension EL


mariuszmarkon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Wymieniam moje CA. Dzięki wiedzy z tego forum i jeszcze kilku innych mam o audio znacznie większe pojęcie niż zanim zaczynałem.

Mam już w większości wygłuszone drzwi matami (resztę miejsc ciężko dostępnych zrobię przy jakiejś wolnej okazji), sztywne zamocowanie pod głośniki, dystanse, kable, suba ze wzmacniaczem który daje całkiem przyzwoity basik.

i pozostaje kwestia zestawu na przód który będzie grał pod Audisonem SRX2 (już zamówionym).

Zdecydowałem się już na L-6C, chciałem je zamówić, ale właśnie sprzedawca zaproponował mi w podobnej cenie te μ-Dimension EL Comp 6 i znowu mam dylemat, ale tu już ostatni i chciałbym go w końcu rozwiązać ostatecznym zakupem.

Muzyki słucham przeróżnej, głównie z radia, z MP3 to pop, techno, hip-hop, jakieś spokojne, tak na normalnej głośności, ale uwielbiam też jak jest jakiś fajny kawałek podkręcić sprzęt niemal na maksa by poczuć muzę niemal w sobie.

Doradźcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem identyczny problem... Pb L6-c i u-D El Comp :) Sprzedawca zaproponowal El compy wziolem je i jestem zadowolony bardzo... Narazie graja pod samym radyjkiem i jest pieknie jak dla mnie :/ ale wlasnie mam w planach srx2 do nich zapodac :/

 

Pozdro http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam też jak jest jakiś fajny kawałek podkręcić sprzęt niemal na maksa by poczuć muzę niemal w sobie

Kumpel ciągle marudzi, że mu się syki PB wyłączają przy głośnym słuchaniu, a słucha bez podbić, napędza wzmacniaczem o mocy znamionowej podobnej do mocy głośnika. Midwoofer daje rade, ale PTC odłącza syki aby się nie popaliły. Natomiast naki problem nie wstępuje przy Helix DB 62.1, nie wiem jak przy u-D, nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to będzie dźwięk mono nie stereo to raz dwa mostek jest 4ohm jak puściesz głosniki to albo w 2ohm a to może się źle skończyć, albo w 8ohm czyli jak wiadomo moc zejdzie w dółi to sporo, więc nie kombinuj jak kon pod górę tylko dawaj normalnie stereo z dwóch kanałów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...