Skocz do zawartości

kamień zamiast przesyłki


bor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jedna firma mnie nigdy nie zawiodla, to OPEK, i nim zawsze nadaje moje przesyłki... Siódemce sie ostatnio odkleil nawet moj stcker, paczka doszla na nastepny tydzien po silnych bojach... Ch... z nimi..., paczke tez kurier 7 zostawił, sąsiadowi. Zrobiłem taka haje ze juz dla nich raczej nie jezdzi...

Poczcie zajrzała bieda do dupy, zaczeli sie spręzać niemiłosiernie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak prawo karne i sędzia/prokurator mają większą moc, niż regulamin firmy kurierskiej :hyhy: przynajmniej mam taką nadzieję... :wink:

 

co do kurierów w ogóle, nigdy w życiu Siódemką nic nie wyślę i unikam jak ognia. Zbyt dużo negatywnych doświadczeń, zarówno w obsłudze masowej/służbowej, jak i prywatnie. Jedyna firma kurierska, z którym miałem aż tyle problemów na przestrzeni lat, nie polecam. Pozostałe raczej bez różnic. Lubię te, w których kurierzy mają zwyczaj dzwonić i się umawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś w regulaminie jest napisane, ze kurier nie moze byc swiadkiem ani strona w sprawie

tak mi kurier kiedys powiedzial

chodzi o pp

No to krótkie sprostowanie, żeby się ludzie nie śmiali z wpisów na naszym forum:

 

Każda osoba wezwana w charakterze świadka ma obowiązek stawić się i złożyć zeznania.

 

Obowiązek złożenia zeznań doznaje pewnych ograniczeń, bowiem k.p.k. przewiduje wyjątki w zakresie wzywania i przesłuchiwania w charakterze świadka.

Świadek może uchylić się od odpowiedzi na pytanie, jeżeli udzielenie odpowiedzi mogłoby narazić jego lub też osobę dla niego najbliższą na odpowiedzialność za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.

Prawo do odmowy składania zeznań przysługuje osobie najbliższej dla podejrzanego (oskarżonego) oraz świadkowi, który w innej toczącej się sprawie jest podejrzany (oskarżony) o współudział w przestępstwie objętym postępowaniem.

Można zwolnić od złożenia zeznania lub odpowiedzi na pytania osobę pozostającą z podejrzanym (oskarżonym) w szczególnie bliskim stosunku osobistym, jeżeli osoba taka wnosi o zwolnienie.

Osoby zobowiązane do zachowania tajemnicy państwowej, służbowej i zawodowej - mają obowiązek złożenia zeznań na okoliczności objęte tajemnica po zwolnieniu ich przez uprawniony organ - naczelny organ administracji rządowej, sąd lub prokuratora, zależnie od rodzaju tajemnicy, jaka wiąże świadka.

Osoby zobowiązane do zachowania tajemnicy notarialnej, adwokackiej, radcy prawnego, lekarskiej i dziennikarskiej można przesłuchać tylko wówczas, gdy jest to niezbędne dla dobra wymiaru sprawiedliwości, a okoliczność nie może być ustalona na podstawie innego dowodu, przy czym zwolnienia w postępowaniu przygotowawczym dokonuje sąd na wniosek prokuratora. Zwolnienie dziennikarza nie obejmuje danych umożliwiających identyfikacje autora materiału prasowego, osób udzielających informacji do materiału będącego przedmiotem publikacji itp.;

 

Bezwzględny zakaz przesłuchania obejmuje następujące przypadki:

  • przesłuchanie obrońcy co do faktów, o których dowiedział się udzielając porady prawnej lub prowadząc sprawę;
  • przesłuchanie duchownego co do faktów, o których dowiedział się przy spowiedzi.
  • osób zobowiązanych do zachowania tajemnicy w zakresie ochrony zdrowia psychicznego, na okoliczność przyznania się (wobec nich) przez osobę z zaburzeniami psychicznymi do popełnienia czynu zabronionego - tzw. zakaz dowodowy wynikający z ustawy o ochronie zdrowia psychicznego z 19.08.1994 roku;
  • biegłego lub lekarza udzielającego pomocy medycznej oskarżonemu, na okoliczność złożonego przez oskarżonego oświadczenia dotyczącego zarzucanego mu czynu (art. 199 kpk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy tak żaden kurier nie da rozpakować i zajrzeć do przesyłki dopuki się nie zapłaci pobrania. Także czy jest za pobraniem czy płacona przelewowo jedna chwała. W jednym i 2 przypadku po otwarciu mozna spisać z kurierem co było w środku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy tak żaden kurier nie da rozpakować i zajrzeć do przesyłki dopuki się nie zapłaci pobrania. Także czy jest za pobraniem czy płacona przelewowo jedna chwała. W jednym i 2 przypadku po otwarciu mozna spisać z kurierem co było w środku.

...chyba że nadawca przesyłki wykupi opcję sprawdzenia zawartości. Jest to jednak problematyczny sposób wysyłki, bo trzeba zawartość pakować przy urzędniczce pocztowej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jednak problematyczny sposób wysyłki, bo trzeba zawartość pakować przy urzędniczce pocztowej...

 

Jestes pewien ? Ja ostatnio dostalem paczke i kurier poczekal grzecznie az sprawdze :) Jeszcze go nagralem podczas odpakowywania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma kurierska nie ma żadnego znaczenia względem jakości przesyłek. Płaci tylko podwykonawcom, za wykonanie konkretnej usługi.

Podwykonawca to osobo na samozatrudnieniu i w jej kwestii jest jakość obsługi czyt. relacji z odbiorcą przesyłki.

Jeśli kurier jest lebrem, to z reguły olewa sprawę, bo inaczej nie umie/nikt mu nie pokazał jak to zrobić lepiej/ ma to w dupie, bo i tak h..wo płacą .

 

Przerobiłem już UPS, GLS, Pocztex, Siódemkę. Miesięcznie idzie 200-250 paczek. Odbieram paki w zasadzie z wszystkich firm dostępnych w PL i różnie to bywa. Jedni chcą inni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmie w której pracuje wysyłamy średnio 100 do 200 paczek z towarem dziennie zdarzały się braki uszkodzenia itp i wina zazwyczaj "leżała" po stronie naszych magazynierów bo nasz klient nasz pan i praktyka była taka , że zazwyczaj dosyłaliśmy a jak towar był uszkodzony to zwrot do nas protokół z kurierem i dalej to było rozstrzygane. teraz do faktur w koszulce samoprzylepnej wkładamy kartke z napisem "...zawartość przesyłki sprawdzić w obecności kuriera w razie braku lub uszkodzenia spisać protokół w innym przypadku reklamacji nie uwzględnia się..." coś w tym stylu. teraz braki rzadziej się zdarzają :D kurier DHL nie wiem czy jest jakiś zapisek między firmą kurierska a naszą w tej kwestii narazie jestem na l4 więc nie dopytam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update w temacie kamienia - DHL ustosunkował się do reklamacji. Oczywiście negatywnie, lecz co ciekawe przyczyną podaną nie było rozpakowanie paczki bez kuriera. Stwierdzili, że podczas ich części transportu paczka cały czas ważyła 5,7kG (czyli tyle ile ja zważyłem w domu), więc ich zdaniem problem zaistniał wcześniej. Zostałem również poinformowany, że dokumenty zostały przekazane stronie niemieckiej (DP), w przypadku jeżeli zleceniodawca paczki składałby oficjalną reklamację.

Czekam teraz na ich odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam panowie powiem j.ebać kurierów miałem kuzyna co pracował i mówił jak większość traktuje paczki itd ja od kilku lat kożystam z usług tak nie lubianej przez większość Poczty Polskiej i muszę powiedzieć ze w tej chwili to jak dla mnie maja najszybsze dostarczenia oczywiście ja wysyłam tylko priorytet i tak jak ktoś napisał paczka jest następnego dnia u klienta. Nigdy przez tyle lat nic z żadna paczka sie nie stało ani nigdy nie zaginęła. PP nr 1 jak dla mnie :).

P.s. Co do kamienia skoro waga była od początku w DHL w Polsce taka sama to ewidentnie koleś wajche zrobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam panowie powiem j.ebać kurierów miałem kuzyna co pracował i mówił jak większość traktuje paczki itd ja od kilku lat kożystam z usług tak nie lubianej przez większość Poczty Polskiej i muszę powiedzieć ze w tej chwili to jak dla mnie maja najszybsze dostarczenia oczywiście ja wysyłam tylko priorytet i tak jak ktoś napisał paczka jest następnego dnia u klienta. Nigdy przez tyle lat nic z żadna paczka sie nie stało ani nigdy nie zaginęła. PP nr 1 jak dla mnie :).

P.s. Co do kamienia skoro waga była od początku w DHL w Polsce taka sama to ewidentnie koleś wajche zrobił

 

popieram i dorzucę od siebie, że mi najłatwiej paczkę odebrać z poczty... Gdyby jeszcze kurierzy wszystkich firm np. dzwonili i się umawiali, byłoby dobrze, ale tak to mnie krew zalewa wielokrotnie... Zostawianie u sąsiadów, odsyłanie po dwóch dniach etc. etc. Jak mogę to korzystam z poczty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

skoro waga była od początku w DHL w Polsce taka sama to ewidentnie koleś wajche zrobił

Niestety nikt nikogo za rękę nie złapał - oskarżyć łatwo, udowodnić już trudniej.

 

Osobiście daleki jestem od takich werdyktów zwłaszcza, że sprawa trwa nadal - otrzymałem informację, iż niemiecki DHL uznał reklamację i zwróci należność sprzedającemu, który z kolei poprosił mnie o dane do przelewu. Pozostaje trzymać kciuki przed finiszem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O firmach kurierskich i kurierach można by było napisać opasły tom wielkości książki telefonicznej. Miesięcznie wysyłam około tysiąca przesyłek UPS'em i PP. Od trzech lat w UPSie nie zaginęła ani jedna paczka, ani razu też nie dotarła uszkodzona, przy wysyłce przez PP niekiedy przesyłka potrafi zginąć, szczególnie jeśli jest to polecony. Co do protokołu szkody to zazwyczaj można go spisać nawet następnego dnia.

 

Kiedyś mieliśmy taką historię że kurier GLS wraz z dostawą towaru przywiózł nam... wózek dziecięcy :rotfl:

 

Okazało się że z paczki która szła do nas i była owinięta folią stretch odkleił się list przewozowy, i ktoś bez namysłu pacnął go na paczkę którą akurat miał pod ręką - trafiło na wózek, który poszedł z dwoma listami przewozowymi, ale oczywiście nikt tego nie zauważył.

 

Moim zdaniem nie ma co demonizować zakupów przez internet, natomiast warto jest zachować szczególną ostrożność i czujność. W przypadku allegro patrzeć na komentarze, nie wpłacać kasy nieznajomym, prosić o dokładne zdjęcia konkretnych miejsc na sprzęcie żeby wyeliminować ściągnięcia zdjęcia z googli, traktować każdą okazję z podwójną dozą podejrzliwości - czasem lepiej przepłacić niż być w plecy kilka stów, jeśli sprzęt jest drogi to bezwzględnie rozpakować paczkę przy kurierze - ale nawet to nie daje pewności że wszystko jest ok. Zamawiałem gitarę przez internet i dopiero następnego dnia jak chciałem na niej zagrać to zobaczyłem że wyłamany jest gryf z korpusu, czego nie widziałem przy rozpakowywaniu paczki przy kurierze.

 

Jeśli ktoś ma pecha to i w dupie palec złamie, albo wpadnie pod samochód w drodze do marketu - naciąć można się wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...