Skocz do zawartości

kamień zamiast przesyłki


bor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak w temacie - zakupy z niemieckiego ebaya, kurier DHL przychodzi do domu, paczkę odbierała żona, która jej niestety nie rozpakowała przy odbiorze. Wracam z pracy, rozpakowuję - i zamiast wzmaka rzeczony zonk.

 

Co z tym można zrobić ?

 

Raczej podejrzewam kuriera niż sprzedającego (b. dobry kontakt, >200 opinii, 100%), choć niczego wykluczyć nie można.

Pomóżcie, bo w takiej sytuacji jestem kompletnie zielony :(

 

EDIT: co mogę dodać - zanim rozpakowałem, zastanowiło mnie, że w środku coś lata. Czy kurier może przyjąć taką przesyłkę przy nadawaniu ? Wydaje mi się, że - przynajmniej w PL - nie bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a ja myslalem ze to tylko taka przenośna,.... hmmm powiem szczerze ze chyba ciezko CI bedzie cokolwiek załatwić, chyba ze caly proces rozpakowywania przesylki nagrywales kamerą (niektorzy tak robią) i moze mogloby to cos pomoc ale tak...... kiepsko to widze ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurier przyjmie taka przesyłkę co najwyżej zapyta czy tam nic nie zniszczy się (stłucze). Mnie jeszcze nie zdarzyło się coś takiego, mówię o zagranicznych aukcjach. Możesz najpierw uderzyć do firmy kurierskiej a potem do gościa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdo.e dużo umoczyłeś? mogłeś porobić foty z datą przed rozpakowaniem i po, ewentualnie właśnie nagrać. Ja robię foty przy każdej przesyłce, nawet z PL. Masakra, pisałeś do gościa z ebaya? no i kuriera duś, sam nie wiem co bym w takiej sytuacji teraz zrobił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prascowalem jako kurier , i powiem ci ze ciezka sprawa , firma kurierska czy to ta czy inna jest przygotowana na takie przypadki , ponad to po odebraniu kurier juz nie odpowiada za ewentualne zniszczenia czy cos w twoim przypadku , nalezy sprawdzac przy odbiorze przy kurierze i w razie jakis zniszczen itp spisac protoku ktory kurier ma firma ponosi straty , tak mi sie wydaje ale dokladnie nie pamietam , a co do kurierow to rozni sie trafiaja u mnie w miescie w tej firmie co ja pracowalem byla sytuacja ze kurier otworzyl paczke i zawartosc zniknela tak samo w twoim przypadku , tyle ze odbiorca otworzyl paczke przy dostawie i jakos to sie rozwiazalo na korzysc odbiorcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie obawiałem :/ nie mam prawdopodobnie ubezp. na ebay, po płatność nie była paypalem... słowem czarna rozpacz :( Jeszcze jedno: czy przy przesyłkach międzynarodowych kurierzy 'na granicy' naklejają nowy numer przesyłki ? Sprzedający podał inny numer do śledzenia (na paczce jest z moim adresem), zaś polski sticker i nr na awizo był inny. Byłby to jakiś ślad przepakowywania może...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie patrz na to że gosćma 200 komentarzy bo to niewiele miałem kiedys akcję z gosciem co miał 5000 komentarzy i dostałem zjeba.e radio a on upierał się że było dobre trza wyjaśniać sprawe i tyle nic innego ci nie pozostaje ale na przyszłośćtaka rada "PAYPAL ONLY" wtedy bezpieczniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odbierając paczkę twoja żona podpisała, że wszystko się zgadza a paczka jest w nie naruszonym stanie

teraz zostaje życzyć ci powodzenia (tragiczne ale prawdziwe)

 

paczka ani nie ubezpieczona ani nic?

 

a btw: który kurier pozwoli ci otworzyć paczkę jak nie było wykupionej takiej opcji? (jeśli wogóle była dostępna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna bylo byc tak naiwnym

niestety, rodzą się jeszcze tacy.

Mam fotki z pakowania od sprzedawcy - widać, że paczka była w międzyczasie rozpakowywana (inna taśma). Jak się kurier nie zgodzi na protokół po czasie, zostaje mi chyba tylko jakiś rzecznik konsumenta bądź policja - pewnie i tak dla sportu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watpliwa sytuacje ze zgodzi sie na spisanie protokolu , od momentu dostarczenia do ciebie i podpisu odbioru juz go ani firmy kurierskiej to nie interesuje , dostarczono - odebrano - podpisano i sprawa sie zamyka , pozostaje to co wspomniales , powiedz duzo utopiles kasy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega jak kupił mieszkanie przez wysyłkę kurierską kupował płytki pcv.Po rozpakowaniu było kilka popękanych.Oczywiście otworzył przesyłkę po odjechaniu kuriera.Zadzwonił do tej firmy od płytek i zgłosił że są popękane.Odpowiedzieli mu że jeśli nie ma zdjęć,filmu itd. że płytki zostały uszkodzone przez kuriera nie ma prawa do jakichkolwiek zwrotów pieniędzy lub towaru.Firma kurierska umywa ręce jeśli nie otwierasz przy nim.Wiec teraz to może być mega ciężko coś zdziałać :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co w gadacie , czas na zgłoszenie reklaacji zazwyczaj to 5 dni !

Zgłoś na Policję , stawia cię to w lepszej pozycji . Napisz do sprzedającego że zajmuje się sprawą Policja , a zobaczysz jak szybko okaże się gdzie była podmianka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam, że wałek zrobił sprzedawca, porobił fotki w trakcie pakowania, potem wyjał z paczki wzmaka i oblepił inna taśmą, żeby wyglądało to tak, że to ktoś po drodze wyjął. Tak czuję. Skontaktuj się ze sprzedawcą i kurierem i postaw sprawę twardo, jak nie przyniesie to skutku to poinformuj, że sprawa natychmiast znajdzie się na Policji i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca jutro ma uderzyć na pocztę, a ja do kuriera - albo się gość zgodzi na podpisanie wstecz, albo go poinformuję, że sprawa będzie zgłoszona na policję. To oczywiście nie musi być od razu jego wina, ale jeżeli policja nie wyśle mnie od razu na drzewo z tematem, to może będą np. chcieli od niego pobrać odciski palców, etc - czyli wezwanie wyjaśniające czy coś w tym stylu. Może mniej czasu straci przyjeżdżając do mnie, niż do nich...

Chyba jedyne co mi pozostało.

 

Aha - rozchodzi się o piec AA 200.2T, jakby ktoś gdzieś widział z 'nowości' do zakupienia. Powinno mi się udać ustalić numer seryjny ze sprzedawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie wszystko wyjaśnić pi nitce do kłębka i panowie nie dołujcie kolegi tekstami jak można było być tak naiwym albo cos w tym stuly kazdego z nas mogło to spotkać i co wtedy... ja powiem tak nie raz miałem sytuacje podobne i odmotałem wszystko kwestia czasu europa nie jest taka duża :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer przesyłki pozostaje międzynarodowy do momentu wjazdu do sortowni w Polsce. Mam jakąś przesyłkę z DE na wierzchu i są dwa stickery jeden niemiecki drugi polski.

Nie jest to moze moja paczka przy ktorej zle wpisalem kod pocztowy :kwasny: i UPS to korygowal?

 

Z tego co sie orientuje to numer paczki nie moze sie zmienic po drodze na inny bo jak inaczej moglbym sledzic kiedy dotrze na miejsce

 

Ja podejrzewam, że wałek zrobił sprzedawca, porobił fotki w trakcie pakowania, potem wyjał z paczki wzmaka i oblepił inna taśmą, żeby wyglądało to tak, że to ktoś po drodze wyjął. Tak czuję.

Dlaczego tak myslisz?

A moze on w tym momencie moze myslec ze ''Cwaniaczek Polak'' chce kase wyciagnac i robi jakies walki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...