Skocz do zawartości

Skrzynia hertz es 300 problem


luk_20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a z mdf'u chociaz , bo jak sie domyslam i czytam ten temat to ten twoj szpec ja projektowal i robil

 

tak z mdfu...uszczelniona sylikonem...przynajmniej na sylikon wyglada...port aluminiowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zniekształcenia, trzask itd.

Wg. Wikipedii: "Przesterowanie to podanie na wejście liniowego układu elektronicznego sygnału o większym napięciu, niż może on przetworzyć bez zniekształceń. W rezultacie w sygnale wyjściowym pojawiają się dodatkowe składowe harmoniczne. Przesterowany układ nie jest już zatem układem liniowym. Przesterowanie jest zazwyczaj zjawiskiem niepożądanym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmk to elementem rzeczywisty przyjmujeon jakiś skończony poziom sygnału na wejściu (wysterowanie)jesli ten poziom jest zbyt duży następuje przester , np podkrecenie volume powoduje juz przesterowanie bo zwieksza sie sygnal w twoim przypadku nawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Glosnik hertz es 300d obudowa br chyba 30l.....wyliczona i prawidlowo zrobiona..podobno...wymiary jutro podam...do tego wzmak mac audio mono 400w w 2ohmach i glosnik 2 cewkowy spiety w 2 ohmy....

 

Na samym starcie litraż br jest już skrajnie mały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym starcie litraż br jest już skrajnie mały...

 

 

 

wstepnie ustawilem....i powiem ze glosnik duzo pozniej dobija do cewki jak closed...prosty przykład..przy volume na 30 br miota ladnie...a gdy zatkam otwor...reka...zaczyna latac glosnik...i buczec...ustawilem lpf na okolo 60hz...czulosc wejsciowa czyli level...na maksa...bass boost na 6db...i prawie auta mie nie rozerwie...;-) chyle czolo przed tymi co odrazu mi radzili br...

 

juz gotowe;-) na radiu mam glosnosc suba...4/8 55hz na wzmaku level na maksa podbicie na 6db...i tak moge sluchac na maksa....a moze ustawic....zeby na radiu sub byl na 8/8 i zeby mozna bylo na maksa sluchac..?jak wy macie ustawione...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z nas ma gain ustawiony według FAQ Nazara, a nie na "pałę" - podbicia na 0, w radiu level sub 0 - przynajmniej u mnie tak to wygląda, no ale dla mnie subwoofer to uzupełnienie pasma a nie przedmiot do robienia łomotu ;)

 

wstepnie ustawilem....i powiem ze glosnik duzo pozniej dobija do cewki jak closed...prosty przykład..przy volume na 30 br miota ladnie...a gdy zatkam otwor...reka...zaczyna latac glosnik...i buczec...

aż mi sie wierzyć nie chce w to, co piszesz. W moim przypadku za każdym razem gdy zatykałem BR głośnik miał dużo mniejsze wychylenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość z nas ma gain ustawiony według FAQ Nazara, a nie na "pałę" - podbicia na 0, w radiu level sub 0 - przynajmniej u mnie tak to wygląda, no ale dla mnie subwoofer to uzupełnienie pasma a nie przedmiot do robienia łomotu ;)

 

 

aż mi sie wierzyć nie chce w to, co piszesz. W moim przypadku za każdym razem gdy zatykałem BR głośnik miał dużo mniejsze wychylenie...

 

 

 

slepy nie jestem i tak jest....;-) a gain wg nazara to jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż mi sie wierzyć nie chce w to, co piszesz. W moim przypadku za każdym razem gdy zatykałem BR głośnik miał dużo mniejsze wychylenie...

Również muszę zaprzeczyć. Przy niskich częstotliwościach zatkanie br powoduje dużo większy wychył.

 

luk_20 Po co tak kropkujesz te swoje wypowiedzi? Nie możesz pisać normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również muszę zaprzeczyć. Przy niskich częstotliwościach zatkanie br powoduje dużo większy wychył.

 

luk_20 Po co tak kropkujesz te swoje wypowiedzi? Nie możesz pisać normalnie?

koledzy to jak najlepiej ustawic na radiu sub na maksa....a na wzmaku przyciac....czy na odwrot...

 

koledzy to jak najlepiej ustawic na radiu sub na maksa....a na wzmaku przyciac....czy na odwrot...

 

 

podbicie jednak na 0 mam....level na maksa...- nic sie nie dzieje wiec moze byc. Lpf mam na 60hz, subsonik 25hz...i jest super...a na radiu sub 8/8 i moge sluchac 90% utworow na maksa dziekuje wam wszystkim...za pomoc jestescie super spece...zamknieta w porównaniu do tej to nie grała;-)

 

to takim mięche trzaska...ze wlosy dęba stają;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niech ktoś mi powie...ze Hertz to kiepska firma to wyśmieje go...;-)

Nie twierdzę, że zła bo nawet go nie słuchałem, ale tak z ciekawości - słuchałeś kiedykolwiek innego subwoofera czy piszesz tak tylko ze wzgledu na to, że "blacha faluje i włosy dęba stają ?" - to jest dla ciebie wyznacznik jakości ?

 

slepy nie jestem i tak jest....;-) a gain wg nazara to jak?

 

przeczytaj z łaski swojej FAQ Nazara i sprawdź - nikt za Ciebie tego nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niech ktoś mi powie...ze Hertz to kiepska firma to wyśmieje go...;-)

Zanim kogoś wyśmiejesz to wartowałoby byś posłuchał co potrafi inny sprzęt. Dobrze, że nie zaczynasz od Blaupunkta, wtedy byłoby zabawniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem...blaupunkta...mac audio, jbl, magnat i peyinga wszystko skrzynie...jedyne co to jbl tez ladnie miota;-) a wyznacznikiem jakosci dla mnie jest to jak czysty jest bass, bez podglosow znieksztalcen....to czy on ryczy i wali czy mruczy i schodzi nisko...tak az ciary przechodza...;-) kumpel mial hertza tylko z serii ds i tak mi polecil ze podobno pieknie to gra...to sie posluchalem...

 

a i mysle ze 400wat powinno mu wystarczyc...dam wieksza moc to przestery bd wczesniej...

 

teraz mam kwestie jak suba w bagazniku u stawic...bo malutki bagaznik mam...

 

Koledzy a powiedzcie mi to po co ten bass boost jest...jesli go podobno nie nalezy uzywac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i mysle ze 400wat powinno mu wystarczyc...dam wieksza moc to przestery bd wczesniej...

 

 

Dużo się jeszcze musisz nauczyć :) W tego hertza mógłbyś zapodać nawet 1000 RMS'u i nic by się nie stało. Warunkiem jest odpowiednio wyregulowany gain i wyłączenie tych wszystkich udziwnień i ulepszaczy w postaci bass boostów...

 

lyszalem...blaupunkta...mac audio, jbl, magnat i peyinga wszystko skrzynie...

 

No to nie dziwię się, że hertz robi na Tobie takie wrażenie, bo nie słyszałeś żadnego porządnego subwoofera, ale spokojnie, za kilka lat dojdziesz do wniosku, że system przedni to podstawa, a sub to uzupełnienie niskich tonów, a nie zagłuszczacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie dziwię się, że hertz robi na Tobie takie wrażenie, bo nie słyszałeś żadnego porządnego subwoofera, ale spokojnie, za kilka lat dojdziesz do wniosku, że system przedni to podstawa, a sub to uzupełnienie niskich tonów, a nie zagłuszczacz.

 

Chyba zapominasz jak każdy kolejny krok w przód cieszy. :)

Problem rozwiązany, autor zadowolony.

Czekamy na dalszy rozwój sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapominasz jak każdy kolejny krok w przód cieszy. :)

Problem rozwiązany, autor zadowolony.

Czekamy na dalszy rozwój sytuacji?

 

 

 

w przyszlosci cel wygluszenie calego auta....podpiecie przednich zestawow...i suba pod jednego wzmaka....;-) koledzy a glosniki w tylniej polce macie? bo ja mam ale psuja mi efekt skrzyni bo pukaja... a stereo w aucie tez wazne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyszlosci cel wygluszenie calego auta....podpiecie przednich zestawow...i suba pod jednego wzmaka....;-) koledzy a glosniki w tylniej polce macie? bo ja mam ale psuja mi efekt skrzyni bo pukaja... a stereo w aucie tez wazne...

 

podstawa to przod panie i dobre wygluszenie furtek , to z polki to wywal natychmiastowo bo do niczego ci nie potrzebne , a podpinajac pod 4ch hmm... lepsze rozwiazanie na przod 2ch i tyl monoblok lub 2x2 ch , dlaczego a no dlatego ze lepsza kontrole nad subem mial bedziesz przy tych opcjach niz przy 4 ch .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak by zestawy na przedzie na tyle zostaly pod radiem...a sub dalej pod monoblokiem....najladniej gra jak zestawy hertza na przedzie mam pod radiem...tyl odlaczony....i sub pod monoblokiem...ale 4 kanalowego dzwieku niema...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko :cisza: Ale się uśmiałem... miota nim jak szatan :rotfl: Jakiego 4 kanałowego dźwięku ? Weź ty się chłopak za czytanie tego FAQ i zrób to ze zrozumieniem. Z tych mądrości, które piszesz, że mocy za dużo, że przestery wcześniej, czy cewka stuknie :mur1: . Tak jak Kolega rojass napisał - Gain się ustawia w jakimś celu, a w Twoim przypadku widzę, że on służy do tego, żeby go od razu na "pałę" odwinąć na maxa. Sorry za złośliwość, ale widzę, że jesteś tak podjarany tym Hertzem, że blacha się prostuje, że skalp z głowy ściąga, JBL też ładnie grał (podejrzewam, że piszesz tak dlatego, że tam widnieje znane logo). Podejrzewam, że to w tym momencie najlepszy sub na świecie :wink: Pozdro i miłej lektury :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...