Skocz do zawartości

Skrzynia hertz es 300 problem


luk_20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No żyje :D Gain był ustawiony na stegu na 2/3 i było jeszcze bez przesterów ale wyżej nie ustawiałem go bo głośnik się jeszcze nie wygrzał. Nie wiem ile tak naprawde w niego szło mocy, niby wg. producenta w mostku ma 1,1kw ale w testach na amp-....de ma więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile ten hertz znosiłby peaki 1,2kw, a nawet gdyby ile by ich zniósł, a Ty mówisz, że grałeś dwa tyg?

 

Gain był ustawiony na stegu na 2/3 i było jeszcze bez przesterów ale wyżej nie ustawiałem go bo głośnik się jeszcze nie wygrzał. Nie wiem ile tak naprawde w niego szło mocy

No właśnie, nie wiesz? Gain nie jest tu żadnym wyznacznikiem mocy oddawanej przez wzmacniacz.

Nie uwierze, dopóki nie zobaczę na własne oczy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to fakt zgodze sie z toba , pisalem tylko o moim odczuciu z odsluchow kilku hertzow z seri es w roznych skrzynkach , jak dla mniej wymagajacych a chcacych mocno zagrac subem tak jak kolega w zupelnosci wystarczy tak jak piszesz

 

 

 

sprobuj wsadzic swojego w br i przekonasz sie ze i twoj zamieszanie zrobi

 

 

Byłem u tego speca co u niego wszystko składałem...i mówi ze wsadza w refleks...wszystkie wersje es 200,250...starsze hertze...ale nie es 300d bo podobno...wytwarza tak duzą energie ze gra porównywalnie do refleksu...więc nie wiem....co robic....po drugie moj sprzet siedzi w hondzie civic 5gen tej krótkiej...bagazniczek mam malutki...a podobno refleks do sedanów wrzucają...a u mnie moze by ścinanie powietrza byłoby słychać...?? koledzy poradzcie mi?? ma ktos es 300d pod refleksem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam hertza es 200 w br i zadnych z opisywanych przez ciebie scinan powietrza nie mam , auto tez male bo polo

 

 

tak zrobie koledzy br wsadze go...subsonik mam na 25hz ustawiony wiec nie powinno mi rozerwac go....a hertz schodzi do 23hz...i zobacze...jak bd lepiej mieciej...i duzo mięcha...to jestescie spec magiki;-)

 

tak zrobie koledzy br wsadze go...subsonik mam na 25hz ustawiony wiec nie powinno mi rozerwac go....a hertz schodzi do 23hz...i zobacze...jak bd lepiej mieciej...i duzo mięcha...to jestescie spec magiki;-)

 

 

Koledzy a jeszcze się spytam do jakiego typu muzyki mozna refleks zastosować...?? słucham troche hip hopu...clubowej troche...ale nie chce zeby waliło tylko mięko grało...?

 

tak zrobie koledzy br wsadze go...subsonik mam na 25hz ustawiony wiec nie powinno mi rozerwac go....a hertz schodzi do 23hz...i zobacze...jak bd lepiej mieciej...i duzo mięcha...to jestescie spec magiki;-)

 

 

 

 

Koledzy a jeszcze się spytam do jakiego typu muzyki mozna refleks zastosować...?? słucham troche hip hopu...clubowej troche...ale nie chce zeby waliło tylko mięko grało...?

 

na br jakiej muzyki słuchacie?chodzi mi o to zeby tez za bardzo opużniony ten basik nie byl..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To to fakt zgodze sie z toba , pisalem tylko o moim odczuciu z odsluchow kilku hertzow z seri es w roznych skrzynkach , jak dla mniej wymagajacych a chcacych mocno zagrac subem tak jak kolega w zupelnosci wystarczy tak jak piszesz

 

 

 

sprobuj wsadzic swojego w br i przekonasz sie ze i twoj zamieszanie zrobi

 

  1. To jest mój pierwszy sprzet postanowiłem pierwszy ale konkret jak kumpel mi doradził...kable kondensator...audisona...zestawy na przód hertz...esk 165... niemam zielonego pojecia jak refleks u mnie zagra... u kumpla na br mac audio głosnik pięknie schodzi...i mięchem trzaska...ale ma duzy bagażnik...i obity tapiserką...a ja mam bagażnik w plastikach...hmm...

 

  1. To jest mój pierwszy sprzet postanowiłem pierwszy ale konkret jak kumpel mi doradził...kable kondensator...audisona...zestawy na przód hertz...esk 165... niemam zielonego pojecia jak refleks u mnie zagra... u kumpla na br mac audio głosnik pięknie schodzi...i mięchem trzaska...ale ma duzy bagażnik...i obity tapiserką...a ja mam bagażnik w plastikach...hmm...

 

 

 

 

i wali mi teraz....jak dowale podbicia na maksa na level .a połowe to dopiero deko lepiej jest...ale jeszcze nie to co bym chciał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posluchaj widze ze boisz sie wsadzic to w br , i kombinujesz jak przyslowiowy kon pod gore :wink: z twoich wypowiedzi wynika ze hertz sie dusi w tej skrzyni i slychac sztuczne walenie niczym jak by ktos o plastik czyms stukal o ile sie nie myle , zbuduj sobie skrzynke br z materialuw jakie masz w domu stare niepotrzebne meble na poczatek i zobaczys jak to gra , napewno bedzie miekko i zejscie wieksze niz masz teraz , jezeli ci sie spodoba to zrobisz sobie skrzynke br z mdf , i przy niej zostaniesz juz pewnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posluchaj widze ze boisz sie wsadzic to w br , i kombinujesz jak przyslowiowy kon pod gore :wink: z twoich wypowiedzi wynika ze hertz sie dusi w tej skrzyni i slychac sztuczne walenie niczym jak by ktos o plastik czyms stukal o ile sie nie myle , zbuduj sobie skrzynke br z materialuw jakie masz w domu stare niepotrzebne meble na poczatek i zobaczys jak to gra , napewno bedzie miekko i zejscie wieksze niz masz teraz , jezeli ci sie spodoba to zrobisz sobie skrzynke br z mdf , i przy niej zostaniesz juz pewnie

 

 

Troche sie boje...bo lubie...duzo basu...a podobno w br niema takiego cisnienia wewnątrz co chroni membrane...zebym niechcący jej nie wyrwał...

 

Troche sie boje...bo lubie...duzo basu...a podobno w br niema takiego cisnienia wewnątrz co chroni membrane...zebym niechcący jej nie wyrwał...

 

 

Moze nie trzepie ten hertz tak jak młot w blache...ale akcentuje mi takie odcinki basu którew dla mnie są ryczeniem i uderzeniem...a ja chce nisko i masarz pleców...kumpel ma w sedanie 250rms mac audio..br .i tak mu to pięknie schodzi..i mruczy .ze już spać niemoge...no takie mac audio bd lepiej od hertza grać i to mocniejszego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku moj hertz schodzi nizej w br i nic z nim sie nie dzieje zlego wrecz odwrotnie , wczesniej w closed dedykowanym pod niego 9 L nie bylo cisnienia odpowiedniego gral sztywno basem i przy wolume na polowe pojawialy sie przestery i stykanie , po przejsciu na 20 L 40 hz w br hertz dopiero zagral tak jak powinien jest zejscie i cisnienie jest miekko i przyjemnie , ale nie sprobojesz nie przekonasz sie , mozemu tu pisac i pisac a ty przy swoim , upartys kolega :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku moj hertz schodzi nizej w br i nic z nim sie nie dzieje zlego wrecz odwrotnie , wczesniej w closed dedykowanym pod niego 9 L nie bylo cisnienia odpowiedniego gral sztywno basem i przy wolume na polowe pojawialy sie przestery i stykanie , po przejsciu na 20 L 40 hz w br hertz dopiero zagral tak jak powinien jest zejscie i cisnienie jest miekko i przyjemnie , ale nie sprobojesz nie przekonasz sie , mozemu tu pisac i pisac a ty przy swoim , upartys kolega :D

 

 

A jakiego hertza masz??a strojenie otworu na ile??czy zostawic to specowi odemnie on to obliczy itd?

 

http://www.hertzaudiovideo.com/file/pdf/hertz_Energy_sub_manual.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ze strojeniem otworu?

Otworu się nie stroi. Stroi się obudowę.

 

Troche sie boje...bo lubie...duzo basu...a podobno w br niema takiego cisnienia wewnątrz co chroni membrane...zebym niechcący jej nie wyrwał...

Ale żeś się uczepił tematu... robi się to już męczące. Jak się boisz to wsadzaj w zamkniętą i tyle. "Podobno" to słowa tego kolegi speca w dziedzinie car audio?

 

To jest mój pierwszy sprzet postanowiłem pierwszy ale konkret

zestawy na przód hertz...esk 165

Tak to rzeczywiście "konkretny sprzęt".

 

a jak ze strojeniem otworu? ale ty na fotach widziałem glosnik w obudowie zamknietej...

Jeśli boisz się wsadzać do br to trudno. Teraz każdy ma słać 10 postów i namawiać jaśnie pana by zdecydował się na br? To Twoje auto i Twoje granie. Zrobisz jak uważasz.

Pozdrawiam.

 

BTW

Byłem u tego speca co u niego wszystko składałem...i mówi ze wsadza w refleks...wszystkie wersje es 200,250...starsze hertze...ale nie es 300d bo podobno...wytwarza tak duzą energie ze gra porównywalnie do refleksu...więc nie wiem....co robic....po drugie moj sprzet siedzi w hondzie civic 5gen tej krótkiej...bagazniczek mam malutki...a podobno refleks do sedanów wrzucają...a u mnie moze by ścinanie powietrza byłoby słychać...?? koledzy poradzcie mi?? ma ktos es 300d pod refleksem??

Kolego przemyśl sam sprawę, bo ta wypowiedź (nie obraź się) nadaje się do działu humor. Ciągle piszesz "podobno" ciekaw jestem, na czym opierasz swoją wiedzę, bo chyba nie wyniosłeś tego z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworu się nie stroi. Stroi się obudowę.

 

 

Ale żeś się uczepił tematu... robi się to już męczące. Jak się boisz to wsadzaj w zamkniętą i tyle. "Podobno" to słowa tego kolegi speca w dziedzinie car audio?

 

 

Tak to rzeczywiście "konkretny sprzęt".

 

 

Jeśli boisz się wsadzać do br to trudno. Teraz każdy ma słać 10 postów i namawiać jaśnie pana by zdecydował się na br? To Twoje auto i Twoje granie. Zrobisz jak uważasz.

Pozdrawiam.

 

BTW

 

Kolego przemyśl sam sprawę, bo ta wypowiedź (nie obraź się) nadaje się do działu humor. Ciągle piszesz "podobno" ciekaw jestem, na czym opierasz swoją wiedzę, bo chyba nie wyniosłeś tego z forum.

 

 

 

W sklepie pogadam z tym co mi to składal...ale raczej kupie to obudowe br...jakby cos nie tak było...to ją sprzedam...dziękować...i sorki za moją uciążliwość...poprostu jestem bardzo dokładny...i albo jest super albo nie jest wcale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że opierasz swoją dokładność jedynie na czyichś domysłach, a nie spróbujesz sam czegoś sprawdzić :D Ciężko mówić, czy coś jest super czy nie, skoro się tego nie słyszało. Sam wiesz co robisz, powodzenia w zmianach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest zamówiona..;-)powiedział mi ze dla osiągnięcia efektów porządanych dla mnie br moze pomoc...lecz nie koniecznie bo mam malutki bagażnik...za tydzien się przekonam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem co to za spec ten twoj

 

 

on poprostu jest zwolennikiem zamkniętej skrzyni poniewaz twierdzi ze głośnik jest w takiej najbezpieczniejszy...i łatwiej niezaawansowanym taką wyregulować...ale jak mu przedstawiłem co chce osiągnąć...to przyznał że refleks mi może pomóc lecz powiedział ze więcej by pomógł jakbym miał sedana i duży obity tapicerką bagażnik...I zamówił mi i za tydzień bd...;-) ciekaw jestem jaki bd efekt z moim bagażnikiem...

 

dzięki za pomoc...przekonaliście mnie...;-) i sorki za uciążliwośc...nie chciałem niepotrzebnie kasy wywalać...ale chce sam sie przekonać i posłuchać jak jest lepiej...na przyszłość bd wiedział..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...